Kamera vs aparat

southp

New member
Witam chciałbym kupić urządzenie które pozwoli mi na nagrywanie filmów w HD
chciałbym wydać na nie ok 1200zl ( tak wiem to nie dużo.. ale tez cudów nie oczekuje).
Co lepiej kupic kamerę hd czy aparat z funkcja nagrywania filmów hd.
pytam ponieważ słyszałem, ze w wielu przypadkach lepiej zdecydować sie na aparat.
Jeszcze jedna prośba mógłby ktoś podać przykład kamery/aparatu który warto kupić za ta
kwotę?
 

fransua

New member
W tej kwocie nawet nie myśl o aparacie. Do podstawowych zastosowań kamera Ci wystarczy. Zakup aparatu do nagrywania filmów to dopiero początek wydatków.
 

timbot

New member
Bez reklam
najtansza opcja aparatu robiacego "dobry" film hd to nikon 3100, a on w wersji podstawowej dwa razy przekracza twoj budzet
lepiej kamera - mniejsze problemy z ostrzeniem podczas krecenia i rekacja na zmienne warunki oswietleniowe
 

Marek.x

Member
Tak jak pisali poprzednicy.Jeśli do filmów to lepsza kamera-
np panasonic HDC-SD60 ponad 1400zł,sony HDR-CX115 ponad 1300zł
to nie są "cudowne" kamery,ale w miarę przyzwoite w swojej cenie.
Co do aparatów jest kilka w tej cenie nagrywających 1920x1080
chociażby sony DSC-HX5V Test wakacyjnych kompaktów - Sony Cyber-shot DSC-HX5V - Testy - Optyczne.pl
lub fuji HS10,ale ani zdjęć nie robią przyzwoitch ani filmów zbyt dobrych (matryce 1/2cala)
zresztą poczytaj linka, masz tam sampla z fragmentem filmu.Sam ocenisz.
Pozdrawiam
 

fransua

New member
najtansza opcja aparatu robiacego "dobry" film hd to nikon 3100, a on w wersji podstawowej dwa razy przekracza twoj budzet
lepiej kamera - mniejsze problemy z ostrzeniem podczas krecenia i rekacja na zmienne warunki oswietleniowe
dobry kolega ma pomysl, zebys zobaczyl sample
przykladowe filmy z aparatów (nie kamer) są dość licznie na stronce poniższej. Daje link od razu do próbek nikona:
Nikon D3100 Review - Sample Images | PhotographyBLOG
Podaj parametry zapisu video tego cuda. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Ten Nikon nie nadaje się do video.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Movie recording Frame size/rate: 1920 × 1080, 24 fps; 1280 × 720, 30 fps
Movie Recording Video compression: H.264/MPEG-4 Advanced Video Coding
 

timbot

New member
Bez reklam
sry, moze sie dalem poniesc za bardzo marketingowi nikona, że jest już prawie dobrze :)

ps.tak z ciekawości, to co kolega za 2500 zeta miał na myśli z kitowym obiektywem "kręcącego" lepiej niż ten nikon?
 

daro75

New member
jak zamiast kamery kupiłem Panasonic Lumix G2 - ok. 2200zł. Powiem tak obiektyw kitowy 14-42 jest do wymiany bo jest za ciemny ale bardziej przeszkadza mi to podczas zdjęć (bo czas naświetlania wynosi 1s i zdjęcia są rozmazane) niż podczas filmowania.
 

fransua

New member
jak zamiast kamery kupiłem Panasonic Lumix G2 - ok. 2200zł. Powiem tak obiektyw kitowy 14-42 jest do wymiany bo jest za ciemny ale bardziej przeszkadza mi to podczas zdjęć (bo czas naświetlania wynosi 1s i zdjęcia są rozmazane) niż podczas filmowania.
Od biedy jak nie straszne są Ci manuale może podpiąć coś np z Canona z bagnetem FD lub jakieś inne jasne manualne szkła. Dokupić trzeba konwerter w cenie ok 120 zł - w zależności w jaki system wchodzisz. Obecnie szykuję sie na naleśnika 20/1.7 od Panasonica
 

daro75

New member
Ja generalnie nawet lubię manuale - zostało to chyba z dawnych lat jak kamerą ostrość nastawiałem ręcznie. Myśle o systemie m42, a jak kasa będzie to oczywiście ten 20 mm + obiektyw 3D.

Cały czas się tylko zastanawiam, czy Canon 550 nie byłby lepszy z kitowym obiektywem ale w filmowaniu nie ma tam chyba Auto Focusa co jest plusem G2
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
obiektyw kitowy 14-42 jest do wymiany bo jest za ciemny ale bardziej przeszkadza mi to podczas zdjęć (bo czas naświetlania wynosi 1s i zdjęcia są rozmazane) niż podczas filmowania.

podnies czulosc.
skoro juz kupiles tego panasonica , to lepiej sie wiecej nie zastanawiaj.....juz za pozno...
 

daro75

New member
Ogólnie nie żałuje zakupu i mogę polecic osobom, które mają dylemat jak w temacie.

A problem mam ze zdjęciami robionymi w mieszkaniu lub np. w korytarzu lodowiska (ISO800 tryb auto i czas naświetlania 1s = rozmyty obraz). Z tym że czesto robię zdjęcia bez lampy, bo wtedy kolory i cienie są naturalne. Czasami pomaga tryb sportowy. Czy mam ISO dać na 1600?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
kupiles aparat wiec chyba czas poczytac cos na temat fotografowania ?
uzywaj preselekcji przyslony , otworz ja maksymalnie , iso najwyzsze uzyteczne. matryca jest micro 4/3 - iso 3200 powinno sie dac uzywac po odszumieniu dobrym programem , oczywiscie do niezbyt duzych odbitek.
ten kit, jak to kit.... ciemny jak d..a weza , wiec w pomieszczeniach nim nie poszalejesz . nie wiem jak z dostepnoscia szkiel do tego systemu, wydaje mi sie jednak ,ze za rozsadne pieniadze nic porzadnego z zoomow nie
znajdziesz. nauczysz sie obslugiwac aparat i robic zdjecia (nie pstrykac na auto) zainwestujesz w stalke i duzo problemow zniknie.

btw. z tym "polecaniem" to sie wstrzymaj....
 
Do góry