Kamera SR11E czy SR12E??

mpiwowski

New member
Kamera Sony HDR SR11E czy Sony HDR SR12E??

Witam

Niedługo chciałbym zakupic, którąś z tych kamer podanych w temacie. I teraz moje pytanie, która będzie lepsza. Bo przy Sony HDR SR11E szłyszałem kłopoty ze stabilizacją i obektywem, a przy Sony HDR SR12E że prycisk włącz trzeba bardzo mocno naciskać. Proszę mi pomóc w wyborze. I nie odsyłać do innych tematów.

pozdrawiam

Cena kamery do 3800zł. Może znacie jeszcze jakąś inną lepszą kamerę ??


PS: Czy obie kamery mają matrycę 1/3,1" ??
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
mpiwowski napisał:
... ... słyszałem ... ...:eek:k: ...

Zawsze w takich przypadkach pytam, gdzie słyszałeś. :p

Moja koleżanka uzywa zwrotu "a mówią" :mrgreen:


To są podobne kamery różnią się właściwie wielkością dysku.

Polecam porównanie na sony.pl
 

mpiwowski

New member
W internecie różne opinie ludzi. np. na ceneo.pl tak znalazłem. Moze ktoś ma tą kamerę i powie mi jak sie mu sprawuje.

PS: Masz racje różnią sie tylko wielkości dysku. Ja napewno jakbym już kupował z tych dwóch to SR12.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mpiwowski napisał:
... ... masz racje różnią sie tylko wielkości dysku. Ja napewno jakbym już kupował z tych dwóch to SR12 ....

Nie wiem czy warto dawać dodatkowo 800zł za większy dysk. Ja i tak mam dysk 1oooGB w kompie za 330zł netto, na którym przechowuję "wygrane z kamery" filmy i je obrabiam tam

Duży dysk w kamerze stwarza też pokusę nierobienia backupów. A przecież kamera może upaść na ziemię, jak np w barze w lopndynie spadniesz ze stołka, co sie zdarza. :mrgreen:


W/w dysk słuzy mi JEDYNIE ZA ARCHIWUM, a raz na miesiac robię jego kopię na drugi taki sam, który "wyleguje sie na półce" i jest raz na miesiąc podłączany do kompa, aby zarchiwizować archiwum.

Może różnicę w cenie kamery zainwestuj w 2 dyski po 1000GB :krol:


1000GB 7200RPM SATAII ST31000340AS 32MBSeagate325.00
 
Ostatnia edycja:

mpiwowski

New member
muszę mieć większych dysk bo jak np. wyjadę gdzies za miasto to nie mam gdzie zgrać. I inaczej by się mi wszystko nie zmieściło.
 

viValdi

New member
Bez reklam
A ile ty chcesz nakręcić w czasie jednego wyjazdu za miasto? Ile taki wyjazd trwa? Tydzień?

Na 120GB zmieścisz jakieś 15 godzin w najwyższej jakości.

Nawet jeśli tyle nagrasz to co potem z tym całym materiałem zrobisz? Przegrasz na YouTube'a?
 

Zibi W

Member
Może przekona Ciebie do tego co napisali Gucio i viValdi mój przykład , a miałem podobny dylemat z 16G pamięci w mojej kamerze (nie Sony akurat a HF10).Dokupiłem więc karte 16G ina urlopie już jej nie zapełniłem.Możliwe że akurat Ty lubisz wszystko filmować i ok ale te 2 godziny z urlopu to i tak dla mnie długo zwłaszcza do oglądania.Osobiście nie wyobrażam sobie na urlopie chodzenia z gotową kamerą zawsze i wszędzie.
 

wlodek1956

New member
cd

Witam ;) jestem posiadaczem SR-11E i mam mieszane uczucia - obrazek O.K. ( mocno cyfrowy ) ale jest problem albo z ostrością na szerokim dalekim planie albo z ekspozycją. Piszę albo bo na 40calach obraz delikatnie pulsuje co można odczytać jako szukanie ostrości albo ekpozycji? Przetestowałem 3 szt i to samo. Pozdro wlodek
 
Do góry