Kamera ->Pinnacle -> Telewizor DLNA

Gucio50

New member
Bez reklam
Od kilku lat filmuję, kiedyś na SD (taśmy DV), od 4 lat HD TV kamerami Sony


Telewizor (Sony) z DLNA odtwarza z komputera Obrazy, muzykę

Nieco inaczej jest z filmami

Odtwarza z komputera tylko filmy MPEG-2 ze straszną "rygorystyką standardu"

System Operacyjny to Windows 8 Pl wersja finalna (obie wypróbowuje wersje 32 bit i 64bit)

No więc jeżeli plik jest wg telewizora mpeg-4 to mogę go odtworzyć na telewizorze klikając myszka prawy klawisz na plik i wybieram opcję odtwórz do i wybiram z listy telewizor (Push)

Albo na telewizorze, za po0moca pilota wchodzę do folderów filmy i pokazuję który film ma "się odtworzyć"

Niestety ze wszystkich filmów z folderu Tv pokazuje ikony tylko niektórych

Moja kamera wytwarza pliki .m2ts, tv choś kamera Sony i Tv sony "niewidzi ich".
Jak wytworzę plik mpeg-2 za po0mocą edytora Pinnacle Studio 12.1 w formacie mpeg-3, też ich "nie widzi".

Pisałem emaila do PinnacleSys, odpisali mi ze muszę konwertować .m2ts do "native mpeg-2 file format", oraz że na razie nie polecają Windows 7, ale powinno (Studio 12.1) działać.
Działa bo sprawdzałem, ale pliki mpeg-2 produkuje jakieś takie nie bardzo, w sensie Sony DLNA Bravia.

Czym to najprosciej zrobić m2ts-> mpeg2.
Czy jest taki konwerter, darmowy najchętniej, i co on jest w sensie efektów wzrokowych wart?
 
Ostatnia edycja:

huling

New member
Jeśli masz kamerę Sony, to najprościej jest przekonwertować film programem Picture Motion Browser dołączonym do kamery.

Czy możesz wyjaśnić to, co napisałeś:

.....Odtwarza z komputera tylko filmy MPEG-2 ze straszną "rygorystyką standardu" (.......) jeżeli plik jest wg telewizora mpeg-4 to mogę go odtworzyć na telewizorze.....

Chciałem kupić nowy TV, ale w sklepie Sony twierdzili, że nie odtwarza on filmów HD przez DLNA, a w Twoich słowach jest sprzeczność. Jak to w końcu jest?
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
huling napisał:
Jeśli masz kamerę Sony, to najprościej jest przekonwertować film programem Picture Motion Browser dołączonym do kamery.

Czy możesz wyjaśnić to, co napisałeś:

.....Odtwarza z komputera tylko filmy MPEG-2 ze straszną "rygorystyką standardu" (.......) jeżeli plik jest wg telewizora mpeg-4 to mogę go odtworzyć na telewizorze.....

Chciałem kupić nowy TV, ale w sklepie Sony twierdzili, że nie odtwarza on filmów HD przez DLNA, a w Twoich słowach jest sprzeczność. Jak to w końcu jest?

No to jaśniej.
1. Jak na razie odtwarza przez DLNA
- muzykę - mp3,
- obrazy - jpeg,
- filmy - mpeg-2, NIE WSZYSTKIE, powiedzmy 70% tego co mu "podałem"

NIE ODTWARZA, filmów MPEG-2 wykonanych za pomocą Pinnacle Studio (www.pinnaclesys.com), co sami mi napisali w emailu, od nich do mnie, na moje w tej sprawie zapytanie.
 
Do góry