Kamera HP V5560U ??

ss1973

New member
Witam,tak jak zapowiadałem kupiłem w ciemno to HP ,cudów się nie spodziewałem i cudów nie ma.Wizualnie kamerka wygląda przyzwoicie,porządne,dobrze spasowane plastiki. Zestaw składa się z kamery,etui,ładowarki,bateri 1200mAh(pełne ładowanie około 110min.),kabli hdmi i chinch.Softaware - ArcSoft TotalMediaExtreme,instrukcja po polsku tylko na płycie w PDF i Wordzie.
Pare fotek tejż kamery:






Menu bez fajerwerków,ale intuicyjne.Wszystkie przyciski pod ręką.Bateria wymaga jeszcze sformatowania,więc trudno określić jej wytrzymałość.
Ponieważ mój kontakt z kamerami skończył się parę dobrych lat temu(JVC VHS-C symbolu nie pamietam) nie potafię obiektywnie ocenić jakośći materiału,to co zauważyłem i czego można się było spodziewać to nędzna jakość przy słabym oświetleniu w wewnątrz,szum,szum,szum.Na zewnątrz daje radę tak mi się bynajmnie wydaje,sampel :

HP 5560u 1080p.rar

Pózniej jeszcze coś wrzucę.
Ogólnie za sumę 575 PLN to chyba nie najgorszy wybór,ale to tylko moja opinia,pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Lemoniada

Member
możesz coś jeszcze powiedzieć o jakości filmików i dźwięku bo w opiniach rtv euro czytałem o tej kamerce same pozytywne opinie a twoja nie za bardzo mnie przekonuje do zakupu
 

ss1973

New member
możesz coś jeszcze powiedzieć o jakości filmików i dźwięku bo w opiniach rtv euro czytałem o tej kamerce same pozytywne opinie a twoja nie za bardzo mnie przekonuje do zakupu

Proponowałbym się nie sugerować opiniami ze sklepu bo prawdopodobnie są pisane przez ich handlowców zeby ruszyć sprzedaż :grin:. Jeśli zamierzasz kupić kamerę mając 600PLN wyboru nie będzie,no ale czy przykładowo JVC GZ-MS120 czy Panasonic SDR-S26 dadzą lepszą jakosc zapisu śmiem wątpić(celowo podałem kamerki SD, a ten sam przedział cenowy).Poniżej dwa linki do sampli jeden FullHd ,drugi 720p:

HP 5560U 1080p 2.rar

HP 5560u 720p.rar
 

Lemoniada

Member
Filmy z tej kamerki zapisują się w formacie MOV , mam odtwarzacz BD LG 350 i jak zgrywam taki filmik na pena to odtwarzacz go wogóle nie widzi czemu, jak to przerobić żeby widział , jakim programem i na jaki format. Z tego co czytałem ta kamerka zapisuje *264 to powinno czytać
 

Galczych

New member
"nie wiem jakim programem i jak zmienic na mkv"
Żadnym programem, normalnie w windowsie vista, klikamy prawy przycisk na pliku wybieramy "zmien nazwę" wpisujemy nową nazwę i po kropce mkv.
np:
Jezeli plik nazywa sie 0012.mov to zmieniamy mu nazwe na 0012.mkv.
W XP mozna użyc np windows comandera gdyz tam chyba nie mozemy zmienic rozszerzenia. W WC wciskajac F6 zmieniamy nazwe pliku wraz z rozszerzeniem pliku.
 

Lemoniada

Member
Ściągnąłem format factory , wybieram plik później np. wszystko do mp4 i start i np 100 MB plik zapisuje mi w 100 kb i włączam a tam tylko sekunda pierwsza.
Na kamerze HP nagrałem w full HD i może dlatego bo jak biorę jakiś inny flik nie z kamerki avi to przerabia normalnie
 
Ostatnia edycja:

k2b

New member
Witam, interesuje się tą kamerką czy mógł by ktoś z posiadaczy umieścić filmik nakręcony w pokoju przy oświetleniu domowym (wieczór, noc).
Nawiązując do filmów umieszczonych wcześniej mimo zmiany rozszerzenia na mkv (także avi) ani telewizor (lg lh2000 z odblokowanym usb - tu dziwne bo podgląd w miniaturce był a przy uruchomieniu komunikat nierozpoznany kodek audio) ani Wd TV HD nie odtworzył, dopiero po użyciu XilisoftVideoConverterUltimater i przerobieniu na mp4(H.264), wszystko działało.
Z umieszczonych filmików jakość jak na moje potrzeby świetna, czy może ktoś napisać na ile starcza bateria?
Pozdrawiam
 

ss1973

New member
Witam, interesuje się tą kamerką czy mógł by ktoś z posiadaczy umieścić filmik nakręcony w pokoju przy oświetleniu domowym (wieczór, noc).
Nawiązując do filmów umieszczonych wcześniej mimo zmiany rozszerzenia na mkv (także avi) ani telewizor (lg lh2000 z odblokowanym usb - tu dziwne bo podgląd w miniaturce był a przy uruchomieniu komunikat nierozpoznany kodek audio) ani Wd TV HD nie odtworzył, dopiero po użyciu XilisoftVideoConverterUltimater i przerobieniu na mp4(H.264), wszystko działało.
Z umieszczonych filmików jakość jak na moje potrzeby świetna, czy może ktoś napisać na ile starcza bateria?
Pozdrawiam

Cześć,poniżej link do sampla kręconego wieczorem przy oświetleniu OSRAM 20W=100W,jesli chodzi o wytrzymałość akumulatora to około 100 minut.
Link:
Kod:
http://www.mediafire.com/?kztiwwkwxqh
 

joko5

New member
problem z filmem

Po zgraniu filmu do kompa, film nie odtwarza się płynnie, tylko rozjeżdża się z głosem i na dodatek lekko skacze (zacina). Też tak macie? Kupiłam szybką kartę 30mb/s, ale to nic nie pomogło. Kamera jest świetna, poręczna, ale co z odtwarzaniem filmu?
 

Lemoniada

Member
ja swoją oddałem juz na gwarancję , problemy z głosem, polecam program Format Factory musisz niestety przeroić z mov
 

joko5

New member
problem z filmem

Powiedz proszę w jaki sposób można obrobić film i na jaki format go przerobić, aby film szedł płynnie z głosem w fuul HD. W samym HD niby jest lepiej, ale też nie idealnie. W poprzednie kamerze nigdy nie mieliśmy takich problemów, ale to jest kamera Sony a mi się zamarzyła taka malutka.
 

ss1973

New member
Powiedz proszę w jaki sposób można obrobić film i na jaki format go przerobić, aby film szedł płynnie z głosem w fuul HD. W samym HD niby jest lepiej, ale też nie idealnie. W poprzednie kamerze nigdy nie mieliśmy takich problemów, ale to jest kamera Sony a mi się zamarzyła taka malutka.

Z tego HP materiał najlepiej odtwarzać na QuickTime bez żadnego przerabiania (przynajmniej ja na nim bezproblemowo odtwarzam pliki na moim PC Athlon 5000+,2 GB ramu)

QuickTime wersja za free - Program stworzony prze firmę Apple przeznaczony do otwarzania plików multimednialnych w wersji dla systemów Windows. Umożliwia strumieniowe odtwarzanie tychże plików (także MPEG-4), umożliwia oglądanie on-line fragmentów najnowszych filmów dostępnych na stronie producenta - movie trailers (w przypadku odpowiednio szybkiego łącza). Obsługuje również format Flash oraz standard kodowania dźwięku AAC (Dolby Advanced Audio Coding). Program posiada zabezpieczenia przed zakłóceniami płynności transmisji i oferuje obsługę najnowszych formatów multimedialnych.

Albo QuickTime Alternative - instaluje w systemie kodeki umożliwiające oglądanie plików w formacie QuickTime (*.mov *.qt). W standardowej instalacji instalowany jest Media Player Classic, doskonale nadający się do oglądania nie tylko plików QuickTime. Media Player Classic obsługuje napisy. Dzięki QuickTime Alternative nie musimy instalować oficjalnego QuickTime Playera firmy Apple.

Apple - QuickTime
 
Do góry