Kamera HDR-XR520VE, nowy zakup

Gucio50

New member
Bez reklam
Shinzon napisał:
... ... ... bez żony to ... ...


Ja miałem szczęście. Moja UX3e wyraźnie zaczynała szwankować :-D
Na 5-6 płyt, każda po około 50 klipów, to 3-4 klipy "się nie odczytywały", zwłaszcza z końcowych sektorów płytki miniDVD.
 

Shinzon

New member
Gucio50 napisał:
Ja miałem szczęście. Moja UX3e wyraźnie zaczynała szwankować :-D
Na 5-6 płyt, każda po około 50 klipów, to 3-4 klipy "się nie odczytywały", zwłaszcza z końcowych sektorów płytki miniDVD.

Ciekawe co powie żona nabywcy Twojej kamery Guciu ;)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Shinzon napisał:
Ciekawe co powie żona nabywcy Twojej kamery Guciu ;)

Kamerę kupiła żona nabywcy, wiedząc o stanie kamery, która 3 lata temu kosztowała 3999, a wczoraj sprzedałem ją za 400zł dołączając 68 płytej 8cm DVD TDK i Verbatim nowe zafoliowane
68*6zł ~~ 400zł. Kamera więc jakby za darmo ... ...

A wada nie wiem czy wynika z awarii nagrywarki czy po prostu z brudnego obiektywu lasera.
Tak czy inaczej z 5ciu płytek każda po 40-50 klipów nie czytają się 3, 4 klipy.



Nie czu8ję się oszustem, opisałem rzetelnie stan kamery w ogłószeniu na Allegro.
 

Shinzon

New member
W żadnym wypadku nie twierdzę Guciu, że zrobiłeś jakieś oszustwo. Po prostu nabywca pewnie postara się coś zrobić z tym problemem albo będzie miał trochę upierdliwe życie z nagrywaniem klipów :)
 

Shinzon

New member
Gucio50 napisał:
Dzięki, ja też jak nie mam już "co oglądać", to oglądam Alien-2. Inne Alien-y (1 i 3)mnie nie bawią, ale 2 jest OK. Szkoda że nie ma go na blu-Ray :(

Może za jakiś czas będą na Blu-Ray. Niestety jakość DVD dla "Aliens" nawet przy upscaling'u do 1080 pozostawia wiele do życzenia. O wiele lepiej upscaling działa w przypadku Gwiezdnych Wojen.

Aliens1.jpg
 

SDman

Banned
Jakośc zapisu

Witam, jedzie do mnie Sony HDR-CX505VE -myślę, że jutro będzie i mam pytanie czym się (oprócz bitrate) różni tryb zapisu HD FH vs HD HQ.
Ciekawi mnie też czy da się nagrywać w HD LP ?! oczywiście chodzi mi o jakość oraz jak się ma zapis takiej kamery w SD tzn czy SD HQ i tak przegra z HD nawet LP ?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Shinzon napisał:
Guciu, czy Ty widziałeś co EuroRTVAGD zrobiło z ceną XR520:

http://www.euro.com.pl/kamery/sony-hdr-xr520ve.bhtml


Witaj, Shinzon ;)
Mój Tv Sony KDL-52V5500 też "podrożał" o prawie 1000zł


Mam kolegę, sprzedaje telewizory. Ma komputer, stronę internetową i kontakty z hurtowniami. Powiedział mi 3 rzeczy.
1. Zbliża się gwiazdka, wszystko drożeje, łyżwy, kamery, buty.
2. Tv za powiedzmy 4000 stawiam za 5000 i pioszę że daję upust 20% w promocji(czyli nadal 4000), sprzedaż gwałtownie wzrasta.
3. Najlepszy to klient na raty, ktory nie płaci. Bank ubezpiecza sprzedaż, ja dostaje CAŁĄ forse po pier\wszej niezapłaconej racie. Dalej z gościem obżera się bank.



Ale, gwiazdka kiedyś minie. Ten sam Tv czy kamera, będzie nie za 6000 a za 4000zł, to tak pewne jak podatki. Kto nie zdąży sprzedać za 4000, będzie miał ja w magazynie. W okolicy świąt Sony, Canon, Panasonic zawsze dają nowe modele. Sprzedający i sklepy muszą to brać pod uwagę.


Dziękuję Ci za info, zaraz pokaże żonie i powiem że zaoszcędziłem około 800zł, które jutro wydam jeszcze nie wiem za co ;)
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
SDman napisał:
Witam, jedzie do mnie Sony HDR-CX505VE -myślę, że jutro będzie i mam pytanie czym się (oprócz bitrate) różni tryb zapisu HD FH vs HD HQ.
Ciekawi mnie też czy da się nagrywać w HD LP ?! oczywiście chodzi mi o jakość oraz jak się ma zapis takiej kamery w SD tzn czy SD HQ i tak przegra z HD nawet LP ?

W mojej XR500 HD FH zapisuje w rozdzielczości 1920x1080, natomiast przy HD HQ rozdzielczość spada do 1440x1080. Przypuszczam, że tak samo jest w CX505. Generalnie nie nagrywam na niczym innym niż HD FH, gdyż nie po to wywalałem tyle kasy na XR500, aby psuć sobie jakość poprzez te niższe tryby nagrywania.
 

SDman

Banned
Shinzon napisał:
W mojej XR500 HD FH zapisuje w rozdzielczości 1920x1080, natomiast przy HD HQ rozdzielczość spada do 1440x1080.
rozumiem, że jest to widoczne "gołym okiem" nie tylko specyfikacja?
Chyba też będzie to miało znaczenie przy filmowaniu szybkich scen -przesuwajacej się kamerce ? Czy używacie trybu advance w stabilizacji niby 10-krotnie wydajniejsza, nie pogarsza ostrości ?


Na Wasz model XR520 jest dobra cena 4 770 w Łodzi w murowanym sklepie "Solpol" od lat dystrybutorze SONY . Są niższe ale sklepy typowo internetowe.
 

Shinzon

New member
SDman napisał:
Czy używacie trybu advance w stabilizacji niby 10-krotnie wydajniejsza, nie pogarsza ostrości ?

Od razu dodam, że stabilizacja nie jest "niby" wydajniejsza tylko rzeczywiście jest. Jeszcze się z tak wydajną stabilizacją nie spotkałem, a miałem już wiele kamer. Jest to wręcz przełom w zakresie stabilizacji. W CX505 jest ona jeszcze bardziej wydajna niż w XR500/520.

Jak planowałem zakup SONY Xr500 to wydawało mi się, że ta aktywna stabilizacja może mieć wpływ na jakość. Jak już dostałem kamerę to wykonałem wiele testów przy włączonej i wyłączonej stabilizacji aktywnej i nie mogłem się doszukać żadnej różnicy w jakości obrazu.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Shinzon napisał:
Od razu dodam, że stabilizacja nie jest "niby" wydajniejsza tylko rzeczywiście jest. Jeszcze się z tak wydajną stabilizacją nie spotkałem, a miałem już wiele kamer.
no super, dziękuje -zastanawiałem sie nad tańszą 105/106 ale po obejrzeniu filmów w YouTube i oczywiście specyfikacji padło na 505VE .

Dodam jeszcze, że z cenami to zawrót głowy , podawany Solpol ceną na XR520 wygrywa z EuroRTV prawie 1000zł., a na mój model przegrywa z EuroRTV prawie 400zł. Bo jest w Euro w promocji 3477.
 

Shinzon

New member
Tańsza SONY 105/106 to straszne nieporozumienie. Jakość jest tak fatalna pod każdym względem, że szkoda na taką kamerę pieniędzy. To jest takie złudzenie oszczędności, że się niby tańszą kamerę kupi ale że HD. Ale to HD jest tak kiepskie, że z prawdziwym HD ma niewiele wspólnego.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Shinzon napisał:
W mojej XR500 HD FH zapisuje w rozdzielczości 1920x1080, natomiast przy HD HQ rozdzielczość spada do 1440x1080. Przypuszczam, że tak samo jest w CX505. Generalnie nie nagrywam na niczym innym niż HD FH, gdyż nie po to wywalałem tyle kasy na XR500, aby psuć sobie jakość poprzez te niższe tryby nagrywania.

a widzisz roznice?
mysle ze jak bys byl nieswiadomy to bys nie widzial :)
ale rozne jest nasze oko

co do stabilizacji, jednak bez stabilizacji nagrania powinny byc lepsze jak i kolory
ja jak nagrywam ze statywu wyl stabilizacje w kamerze.
 

Shinzon

New member
Jak się ogląda nagranie na monitorze komputera to różnicy nie widać specjalnie między 1440x1080 a 1920x1080, ale na dużym telewizorze już tak. Między jednym a drugim trybem mamy nie tylko inną rozdzielczość, ale również znacznie zmniejszony bitrate. Pojawia się wtedy więcej artefaktów wynikających z kompresji i konieczności rozciągniecia obrazu z 1440x1080 na 1920x1080.

Testowałem nagrywanie na XR500 ze stabilizacją i bez no i nie mogłem się dopatrzeć różnicy, a nagrywałem też ze statywu. Jak kamera jest na statywie unieruchomiona to stabilizacja nie jest potrzebna i jak jest nawet włączona to wydaje mi się, że nie wpływa na jakość bo przy braku ruchu się nie uaktywnia. Natomiast jak ruszamy kamerą to nie sposób nic porównać bo bez stabilizacji obraz tak lata, że trudno ocenić w nim ostrość. Nawet jeżeli obraz byłby ostrzejszy bez stabilizacji to jest to zamazane przez wstrząsy.
 

SDman

Banned
Cx505ve

wsiąkłem, na chwilkę bo zachwycam się cały czas kamerą, nawet mnie nie zdenerwowało, że po moim zakupie EuroRTV jeszcze 78 zeta obniżyło cenę.
Sprzęt jest wart tych pieniążków! Z moim 42PFL9664 się polubili i obraz brzytwa jest po Hdmi nawet w HD HQ . SD nagrane lub przeskalowane z HD odtwarzane z nagrywarki Sony HX980 również jest świetne!

Pytanie mam takie bo dziwi mnie to troszkę ale na plus oczywiście !
Kamera robi świetne zdjęcia (porównuje z Sony H20, a ten pokonał na moich testach Canona SX200) właśnie ale czemu robi z pozycji "Kamera" znacznie lepsze (rewelka wręcz) w 8,3mpix niż z pozycji "Aparat" 9mpix .
Są jeszcze bardziej ostre, mniej szumią i jakby jaśniejsze ?

Oczywiście wolę tak niż odwrotnie choć jak logika nakazuje powinno raczej być odwrotnie !
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Shinzon mam TV 40, ale rozumie ze masz dwa razy wiekszy :), na monitorze nie ogladam
bitrate przy nizszej rozdzielczosci w moim przypadku mam takie same jak u Ciebie przy wyzszej (ale nie porownuje tutaj tych kamer, bo zle bym wypadl)
Jezeli piszesz ze ze stabilizacja czy nie jest tak samo to mnie cieszy :)

"Jak się ogląda nagranie na monitorze komputera to różnicy nie widać" ale mi pojechal :)
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Seba_Fan napisał:
"Jak się ogląda nagranie na monitorze komputera to różnicy nie widać" ale mi pojechal :)

Seba, mordo Ty moja. Ja tak nie do Ciebie ale o sobie. Ja głównie oglądam na monitorze komputera bo zanim zbiorę nagrań 8GB na płytę i wrzucę na Blu-Ray to głównie na kompie wszystko oglądam :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
:)

nie lepiej do PMB i z niego sobie wypalic plytke DVD-RW i odtworzyc w stancjonarnym, jak sie nie mozesz doczekac nagrania, ja tak robie :)


inne i z innej beczki, majac jedno nagranie i przerobienie go w jakims programie (rendering) czy widzicie roznice miedzy oryginalnym plikiem a tym renderowanym w programie (sony, pinnacle i inne) ?
 
Do góry