Kamera HDR-XR520VE, nowy zakup

Gucio50

New member
Bez reklam
Mam ją od 15 minut.
Pierwszy problem, to ma gniazdo połączenia z Tv miniHDMI a ja nie mam takiego kabla. Jadę z powrotem do sklepu po kabel.
Dzwoniłem do Sony we Wrocławiu i są 2. 1.5 230zł i 3m za 320zł.

Ponieważ mam kilka kabli HDMI, najchętniej kupiłbym przejściówkę minHDMJI na HDMI. Szkoda że tego kabla nie ma w zestawie(w pudełku). Pewnioe nikt na świecie oprócz mnie nie ogląda filmów na ekranie Tv i Sony nie dołącza kabla, który każdy by wyrzucił. :p


Pomimo napisu 12MPix, zdjęcia w formacie 16:9 są 9cio megowe a zdjęcia 3:2 12 MPix. Przeżyję to jakoś.
Dysk wewnętrzny jest ogromny240GB. To naprawdę dużo na filmy i zdjęcia. Pojemność około 100godzin filmu w najwyższej (16mbit/s) przepływności dla obecnie produkowanych kamer nieprofesjonalnych czyli amatorskich. To tak naprawdę dla niejednego filmowca domowego więcej niż nakręci on w swoim życiu :hmm:


Oczywiście najpierw GPS. Kamera bardzo szybko łapie sygnały z satelity i na dość zgrzebnych mapach pokazuję pozycję kamery podczas filmowania/fotografowania. Ciekawe, czy mozna w trakcie projekcji filmy wstawić kilkusekundowe mapki.


Wykonanie jest więcej niż OK. Przycisk nagrywania umiejscowiony tak, że przy kończeniu nagranbia nie robisię machniecie kamerą w dół jak to było w poprzednich modelach.

Pasują do niej akumulatory od mych poprzednich kamer i zasilacze.

Resztę, jak wrócę ze sklepu, co może potrwać bo jeszcze idę do parku(ogrodu botanicznego, dzisiaj jest piękna pogoda), aby coś nakręcić ładnego do pokazania żonie wieczorem.
No i kolegom :grin:
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Witaj w klubie posiadaczy SONY XR500/520. Ja ze swojej XR500 nacieszyć się nie mogę jaka ona ładna i zgrabna ;)

Odnośnie przejściówki miniHDMI na HDMI to widziałem w Saturnie mieli sporo takich. Nie pamiętam ceny ale chyba coś około 50 zł się zaczynały.

Co do oglądania filmów bezpośrednio z kamery to mnie akurat nigdy to nie przyszło do głowy, ale jak będę znowu w Saturnie czy Media Markt to może przejściówkę złapię. Mam parę kabli HDMI w domu to podepnę pod TV. Będzie można od razu oglądać jak coś się nagra zanim wypalę płytę :)
 

BelYaal

New member
W wawie to ja zakupilem kabelek noname z mini HDMI za jakies 40 zlociszy pod GUS-em.. ma nawet pozlacane koncowki (przynajmniej kolor :) ) w kazdym razie mi starczy i na szybko da sie ogladac z kamery
 

jackpe

New member
No i filtr szary, albo polar,kup zanim do tego ogrodu pojedziesz,ale może tam nie będziesz dzieci filmował to nie ma się co spieszyć:)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
malo ktora firma daje kabel, ale mogles kupic sobie wczesniej na allegro za 30zl i nie marudzic :)
do drukarek tez nie dawali kiedys tego gownianego kabla

trudno zeby takie malenstwo mialo wielkie wtyki


ile dales


ogladam z kamery na TV

kurcze zaczyna mnie to denerwowac ze tak przepala, ja mialem raz ten problem na majorce ze mi material przepalilo, ale tylko raz
 

Shinzon

New member
Jadąc do domu wpadłem do Saturna i kupiłem sobie przejściówkę i mam z głowy podłączenie kamery do TV. Przejściówka firmy hama pozłacana (1080p full HD) za 50 zł. Solidnie się trzyma. Pewnie gdzieś na bazarze miałbym taniej :)

Gucio jak tam wrażenia po 7 godzinach posiadania XR520?

minihdmi.jpg
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Shinzon napisał:
Jadąc do domu wpadłem do Saturna i kupiłem sobie przejściówkę i mam z głowy podłączenie kamery do TV. Przejściówka firmy hama pozłacana (1080p full HD) za 50 zł. Solidnie się trzyma. Pewnie gdzieś na bazarze miałbym taniej :)

Gucio jak tam wrażenia po 7 godzinach posiadania XR520?

1 wrażenie. Poprzednio miałem UX3e(nadal mam), tam płytka mini DVD miały pojemność 1.4 GB
no więc 240GB dysku to nieco więcej

2. wrażenie, automat do stabilizacji obrazy jest naprawdę dobry




Wrażenia średnio negatywne.
1. Brak mi (z UX3e) przycisku który włączał ocenę stanu naładowania akumulatora, na całym ekranie bez włączania kamery

2. Włączenie efektu przejścia nie jest guzikiem ale trzeba się przedrzeć przez menu aby ustawić a potem odwołać.

3. W poprzeniej kamerze miałem mozliwość w czasie kręcenia filmu nfotografowania "w filmie". Widzowie oglądający film z leśniczówki Pranie, widzieli, przerwę w filmie, 5 sekundową fotkę poematu Gałczyńskiego o trzęsących się portkach, ale fotka jak to fotka "się nie trzęsła" za to trwała dalej ścieżka dźwiękowa i gdy fotka się kończyła (5 sek) to film dalej się kręcił z podkładem. Dawało to efekt jakby wt rakcie filmowania wstawiono foto.



Pytania ze względu na brak wiedzy
1 Czy wszystkie pliki m2ts jakie będę filmował na wakacjach ladują do jednego worka, czy też mogę mieć podfoldery (Szwajcaria, Włoch, Austria 2010) bo akurat na taka wycieczkę jadę.
240GB czyli 100godzin HD to milion plików m2ts po 12-15 sekund. Jak to organizować jak są w jednym worku? :x

2. Czy widok połozenia na mapie można zgrać do filmu tak aby w czasie projekcji pokazać widzom np że kamping był w okolicy Werony?





Kamera jest świetna, przedewszystkim 240GB, stabilizacja obrazu, zdjecia "na uśmiech", stare od poprzednich kamer zasilacze i akum,ulatory "pasują",
Pozycjonowanie GPS zdjęć i filmów na co prawda dość zgrzebnych mapach ale ciekawe.

Jak dla mnie kamera solkinie wykonana, ładna.
Guzio włączający filmowanie lepiej umieszczony, nie powoduje kiwnięcia jak w poprzednich kamerach w momencie wyłączania.

To pierwsze wrażenia.

p.s. Przejściówka super, szkoda że poleciałem do Sony i kupiłem 1.5 metrowy z 180zł :confused: :x
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
jackpe napisał:
No i filtr szary, albo polar,kup zanim do tego ogrodu pojedziesz,ale może tam nie będziesz dzieci filmował to nie ma się co spieszyć:)

Filmuję od 1989 roku a zdjęcia robię 50lat od 9 roku zycia.
Nigdy nie używałem filtru ochronnego na obiektyw.

Powody są 2.
1. Jestem staranny i uzywam nakrywek na obiektyw, zakładam/zamykam zaraz po zrobieniu fotografii/filmu.
2. Taki mam chrakter, jak ma się cos zepsuć to lepiej od razu. Z tego też powodu nie zakładam worków foliowych na piloty

Ale... ... ... W aparacie Sony-R1 mam filtr UV, jeżdżę na narty do Austrii(3000m) i jest potrzebny.
 
Ostatnia edycja:

jackpe

New member
Gucio50 napisał:
Nigdy nie używałem filtru ochronnego na obiektyw.
Nie proponowałem Ci wcale ochrony obiektywu. Po prostu w czasie Twojego wątku rozwinął się wątek o XR500 i wykorzystaniu filtra szarego.
A UV osobiście używam do szkieł Canona jako ochrony i już kilka razy mi uratowały szkło przed zarysowaniem. Ale tu są różne szkoły i opinie :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Shinzon napisał:
Jadąc do domu wpadłem do Saturna i kupiłem sobie przejściówkę i mam z głowy podłączenie kamery do TV. Przejściówka firmy hama pozłacana (1080p full HD) za 50 zł. Solidnie się trzyma. Pewnie gdzieś na bazarze miałbym taniej :)

okropny widok



. Brak mi (z UX3e) przycisku który włączał ocenę stanu naładowania akumulatora, na całym ekranie bez włączania kamery

nie wiem jak w tym modelu, ale u mnie jest jeden guzik i wszystko widac, ale fakt w niej jest ze jak otwiersz panel to kamera sie odpala, mnie nie tego nie ma


1 Czy wszystkie pliki m2ts jakie będę filmował na wakacjach ladują do jednego worka, czy też mogę mieć podfoldery (Szwajcaria, Włoch, Austria 2010) bo akurat na taka wycieczkę jadę.
240GB czyli 100godzin HD to milion plików m2ts po 12-15 sekund. Jak to organizować jak są w jednym worku?

z tego co zrozumialem, to najlepiej w PMB zaznaczyc ktore nas interesuja i wypalic plytke, no ale to ogranicza, badz zgrac te pliki odtworzyc je za pomoca MultiAVCHD (program)

struktura jest jedna
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
... ... no ale to ogranicza, badz zgrac te pliki odtworzyc je za pomoca MultiAVCHD (program)

struktura jest jedna
z małym wyjątkiem

Jeżeli utworzysz foldery na dysku kamery i powrzucasz tam niektóre klipy to:
1. Kamera ich nie odtworzy, nie pokazuje ich w meny wyświetlania
2. Jeżeli masz telewizor Sony Bravia i podłączysz kamerę przez USB to telewizor zobaczy te foldery i odtworzy pliki które się w nich znajdują. Mankament to skoki obrazu pomiędzy klipami.

Tak czy siak "płaska" struktura plików do pokazywania to wg mnie duży mankament.

Dzwoniłem do serwisu i pomocy Sony Poland i pan najpierw mówił mi że wystarczy porobić podfoldery folderu stream i już. Poprosiłem go aby wziął do ręki kamerę i po 30 minutach powiedział mi " zadzwonię jutro" :x

albo coś wykombinuje, nie wiem jak,
albo sam się zadziwił :confused:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie pokazuje bo w plikach info nie ma nic o tych plikach, struktura sie wtenczas nie zgadza, trzeba taka strukture przerobic, nie powinno sie recznie wrzucac plikow i oczekiwac ze beda widoczne

proponuje sciagnac multiavchd wrzucic tam pliki zrobic strukture i wtenczas sprawdzic
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie testowalem na kamerze, testowalem na Blu ray Sony 350 i jest swietnie, sciagnij i sie pobaw wtenczas sam ocenisz, inna metoda to nauka jak jest zbudowanan struchtura avchd i gdzie tam sa przechowywane informacje na temat plikow.

podaje strone, mozesz zobaczyc jak wyglada i sciagnac jest za darmo

http://multiavchd.deanbg.com/
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
nie testowalem na kamerze, testowalem na Blu ray Sony 350 i jest swietnie, sciagnij i sie pobaw wtenczas sam ocenisz

W Sony Poland odpowiedzieli mi eMailem, że jeżeli utworzę podfolder i przeniosę tam część plików (clipy, zdjęcia) to będą one na dysku ale obecne oprogramowanie ich nie pokaże. :p Ale będą na dysku kamery i w przyszłości będzie można coś z nimi zrobić. Np skopiować na laptopa lub płytę Blu-Ray czy DVD-AVCHD. Dobre i to. :confused:

Właśnie, za 1 godzinę kończy się moja aukcja na allegro- kamera UX3e, z 2007 wystawiona za min300zł. To była moja pierwsza kamera HD, z roku 2007. Porównujac ją z XR520Ve widać jak w ciągu 2 lat zmieniła się technika kamer Sony
- Obiektyw Zeiss - > Sony G,
- wielkość,
- pojemnoęć 2.4GB - > 240 GB,
- jakość filmu,
- rozdzielczość fotografii.

Jak widać, jednak co nowe to nowe. :-o
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Gucio50 napisał:
Właśnie, za 1 godzinę kończy się moja aukcja na allegro- kamera UX3e, z 2007 wystawiona za min300zł. To była moja pierwsza kamera HD, z roku 2007.

Rok 2007 to był nie tak dawno. Strasznie ta elektronika traci na wartości. Strach pomyśleć ile będzie warta XR520 za dwa lata :?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
jackpe napisał:
Za 2 lata to będzie Sony 3D-V716 za 4650zł na Allegro a XR500 po 450zł ze względu na dość dobrą stabilizację :)

Czego Tobie i sobie życzę. Właśnie wczoraj sprzedałem na Allegro za 400zł kamerę HDR-UX3e + 68 nfabrycznie zafoliowanych płytek mini 8cm DVD TDK i Vervatim a więc nie śmiecie.

WSzystko się zmienia,niedawno kupiłem nowy Amplituner Onkyo-607 sprzedając na allegro poprzedni 605. Jest kilka ważnych dla mnie różnic, tak jak moja nowa 520VE różni sie od mojej byłej UX3e. Uznałem że warto starą sprzedać, kupić nową i przekonałem do tego żonę. ;)
 

Shinzon

New member
Gucio50 napisał:
Jest kilka ważnych dla mnie różnic, tak jak moja nowa 520VE różni sie od mojej byłej UX3e. Uznałem że warto starą sprzedać, kupić nową i przekonałem do tego żonę. ;)

No bez żony to na wymianę szanse są marne :D :D :D

Jak ja zamówiłem XR500 i miałem jednocześnie SR11 to żonę bardzo aktywnie włączyłem w testy porównawcze, co było ważnym warunkiem, że XR500 zostaje, a SR11 idzie ze stratą na sprzedaż :)
 
Do góry