kamera hd sony hdr-hc9e

andrzej_krak

New member
witam wszytskich użtkowników --- chce w najblizszym czasie dokonać zakupu kamery hd , napewno sony , mam tylko jeden dylamat , nie jestem zdecydowany na jaki nośnik , najbardziej mi przypadła do gustu kamera sony HDR-HC9E jest ona na kasety mini dv podobnierz jest najlepszy jak na ta chwile nośnik, może ktos jest jej uzytkownikiem tego modelu kamer , bardzo prosze o jakas podpowiedz i sugestie , a może zdecydoawać sie na zapis na twardy dysk lub karte , lub na kamere innej firmy , na kamere chce przeznaczyć kwote do 3 tys.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Mini kasety DV to nośnik z minionej epoki i jeżeli ktoś pisze, że na tę chwilę jest to najlepsze rozwiązanie, to albo jest kompletnie niezorientowany, albo to robi złośliwie.
 

aj.

New member
[FONT=Times New Roman CE, serif]Widzę jedynie dwie "chwilowe" zalety stosowania kaset:[/FONT]
[FONT=Times New Roman CE, serif]1. Dużo szybsza edycja materiału. [/FONT]
[FONT=Times New Roman CE, serif]Ale już niebawem sytuacja się odwróci, ponieważ producenci programów do edycji wideo będą wykorzystywać enkoder zaimplementowany w najnowszych kartach graficznych [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]nVidia[/FONT][FONT=Times New Roman, serif] GF GTX [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]260[/FONT][FONT=Times New Roman, serif] [/FONT][FONT=Times New Roman CE, serif]i [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]ATI Radeon [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]HD 4850[/FONT][FONT=Times New Roman CE, serif][/FONT][FONT=Times New Roman CE, serif]. Wówczas edycja AVCHD z przekodowaniem materiału będzie 8 razy szybsza niż mpeg2 DV.[/FONT]
[FONT=Times New Roman CE, serif]2. Możliwość archiwizacji danych na kasetach. Jak na razie nie ma taniej metody archiwizacji nagrań, gwarantującej przetrwanie zapisów więcej niż pięć lat. Ostatni testowałem (DiscSpeed.exe) archiwum DVD z ostatnich 5 lat i przeraziłem się - co druga markowa płyta DVD miała zagrożone sektory a część nagrań uratowałem w ostatniej chwili.[/FONT]
[FONT=Times New Roman CE, serif]Nowe płyty BR charakteryzują się większa długowiecznością np. [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]Blu-ray z serii Archival Gold [/FONT][FONT=Times New Roman CE, serif]200lat, pojemność 50GB, cena 26,9$. Nawet jeśli naprawdę jest to tylko 50lat, to problem archiwizacji będzie rozwiązany.[/FONT]
[FONT=Times New Roman CE, serif]Często podaje się argument niższej jakości zapisu standardu AVCHD w stosunku do kaset DV. Tak było przy pierwszej generacji kamer HD z bitratem 13Mb/s. W tej chwili każda kamera AVCHD ma ok.17Mb/s i jakość jest porównywalna a najnowsza kamera Canona HF11 bije jakością zapisu kamery DV osiągając niedostępny dla standardu DV poziom bitrate w przeliczeniu na DV ok. 48MB/s. [/FONT]
[FONT=Times New Roman CE, serif]Brak wirującej głowicy - co za ulga. [/FONT]
[FONT=Times New Roman CE, serif]Najnowsze profesjonalne kamery też stosują już AVCHD. To jest przyszłość.[/FONT]
 

fajny52

New member
Mój wujek ma kamerę Sony HDR HC 9 i ona naprawdę bardzo ładnie filmuje wiernie oddaje kolory i obraz jest ostry. Robi też bardzo ładne zdjęcia.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Nooooo... Sydon

tym razem to pojechałeś!!!!

Nie jest tak, że tylko TY masz rację. Oczywiście masz prawo argumentować dlaczego uważasz, że masz rację ale zarzucać innym niecne działanie to przesada.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie chcę wdawać się w publiczną polemikę, ale ponieważ zarzut jest personalny muszę się do tego jakoś ustosunkować. Ty akurat jesteś dobrze zorientowany w temacie, choć jak pisałeś, sam masz kamerę na kasetki i to z okresu, kiedy na rynku kart jeszcze nie było. Poddałem sprawę pod dyskusję w oddzielnym wątku, aby każdy mógł się ustosunkować do mojego punktu widzenia. Tam wyraziłeś swój pogląd i zrobiłeś to elgancko - masz nawet obowiązek bronić tasiemek jako ich użytkownik. Ale czy odważysz się dzisiaj napisać, że jest to "najlepszy nośnik jak na tę chwilę"? A przecież to było przedmiotem mojej riposty. Jeżeli ktoś znając argumenty "za i przeciw" zdcyduje się na kasetki to jego święte prawo. Chodzi tylko o to, aby każdy zaczynający przygodę z HD mógł się z obustronną argumentacją zapoznać, a nie musiał przyjmować czegoś jako dogmat. I dziwne powinno być dla każdgo niezorientowanego, dlaczego "najlepszy nośnik" jest tak szybko wypierany przez karty pamięci, a HDV przez AVCHD - nawet jeżeli zabiorą głos we wspomnianaj dyskusji tylko posiadacze i obrońcy kast. I to nie jest bynajmniej dyskusja typu, "które święta są ważniejsze" jak tam napisano. O świętach możemy mieć takie czy inne zdanie i to nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, natomiast zakup kamery zawsze ma swoje konsekwencje i to przez kilka lat.
 

aj.

New member
viValdi napisał:
Nooooo... Sydon

tym razem to pojechałeś!!!!

Nie jest tak, że tylko TY masz rację. Oczywiście masz prawo argumentować dlaczego uważasz, że masz rację ale zarzucać innym niecne działanie to przesada.

[FONT=Times New Roman CE, serif]Pewnie nie chciałeś, ale Twoja wypowiedź wygląda tak, jakbyś czekał na jakieś potknięcie Sydona, żeby trochę pomoralizować. Jego wypowiedź nie dotyczy nikogo konkretnie, nikogo nie obraził, a nawet jak go kiedyś poniesie to przez szacunek do jego pracy na tym forum można by czaem odpuścić.[/FONT]
 

viValdi

New member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
masz nawet obowiązek bronić tasiemek jako ich użytkownik. Ale czy odważysz się dzisiaj napisać, że jest to "najlepszy nośnik jak na tę chwilę"?

Mój punkt widzenie jest inny. Fakt, że mam taśemkę nie znaczy, że mam w stosunku do niej jakieś obowiązki - ślubu z nią nie brałem :p

Jestem bezgranicznie odważny i powiem: jak na tę chwilę dla wielu tasiemka jest najlepsza - chyba że ktoś może ze dwa miesiące poczekać na Canon'a HF11. Moim zdaniem to będzie pierwsza kamera amatorska, która ma szansę przeskoczyć miniDV. Jeśli moje przypuszczenia się potwierdzą, to moja HC3 będzie na sprzedaż.
 

aj.

New member
Już HF10 ma porównywalna jakość, mimo to moja HF10 też będzie na sprzedaż jak się pokaże HF11.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Ależ ja naprawdę szanuję pracę Sydona na tym forum :eek:k: .

Dzięki niemu mamy tutaj najlepszą ekspertyzę jeśli chodzi o pracę z AVCHD w porównaniu do innych for.
I do tego jeszcze video 3D (trochę za skomplikowane jak dla mnie, ale doceniam).
Również doceniam kulturę języka.
 

abcaa

New member
Witam
Borykam się od początku powstania HD, męczyłem kota jak nagrać blu-raya, posiadam kamerki HD na DV i AVCHD...STWIERDZAM że największe problemy z obróbką mareriału sprawia AVCHD i najwięcej ludzi ma z tym problemy. Dziwne że na DV jest ich o wiele mniej. Na dzień dzisiejszy jeszcze DV przoduje ale jak wspominaliście to tylko kwestia czasu. Ja magazynuje filmy na kasetkach a po obróbce na płytkach BD-R. Sprawdzalem kaseki z przed 10 lat i wszystkie działają ok. Zrobiłem sporo filmów począwszy od kamer HC-1 po następne modele, wypaliłem sporo płytek z pełnym autoringiem blu-raya i jak dla mnie DV nie sprawiało żadnych ale to żadnych problemów. Sydon777 sam wiesz ile się natłumaczysz na forum jak postępować z AVCHD i tak co 10 kuma o co tak naprawdę chodzi, wieczne problemy. Myślę że AVCHD to będzie przyszłość a zwłaszcza jak wyjdą nowe modele kamer z nową szybkością oraz oprogramowania do ich obróbki bo jak narazie to z tym iest największy problem. Myślę że nie uraziłem nikogo. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry