Kamera HD - rozczarowanie...co kupic?

rrt

New member
Witam!
Planuje zakup kamery HD.Testowałem Sony CX115 i doznałem WIELKIEGO rozczarowania - przy sztucznym świetle grube ziarno,brak ostrości,duży szum wg. mnie nie miało to nic wspólnego z HD.

Zastanawiam się nad Panasonic SD60 i proszę o opinię użytkowników tej kamery co do obrazu szczególnie przy sztucznym oświetleniu?Gdzie montowana jest ta kamerka (Sony CX115- made in China...)?
Ewentualnie jaki wyższy model wybrać ?


Dziękuję i pozdrawiam
 

remmyhi

New member
Hmm, kupiłem ostatnio SD600 i jestem dość zadowolony.
Często filmuję prawie po ciemku trzymiesięczne dziecko, które dopiero zaczyna grymasić i kamera spisuje się bardzo dobrze.
 

ert

New member
HD nie oznacza że optyka jest najwyższej jakości, czy że matryca lcd jest większa niz paznokieć u małego palca.... Byle 3 mpx aparat ma często większą rozdzielczość matrycy niż niejedna kamera HD.

Obejrzyj sobie testy kamer HD do zastosowań profesjonalnych, kosztujących często po 20-30 tyś zł i zobaczysz że jakość w niedoświetlonych pomieszczeniach nawet w takim sprzęcie bywa po prostu zadowalająca..

Podobny problem napotkałem jak ok roku temu kupowałem sobie kamerkę HD - wybrałem Canona HFS100 bo jako jeden z nielicznych ma duży jasny obiektyw, do tego tryb 24p i tryb cine, a kombinacja tych dwóch poprawia dość znacznie jakość (ziarnistość) w ciemnych scenach. Popatrz sobie na Vimeo wpisując nazwę mojej kamerki. Poszukaj może jeszcze w ustawieniach swojej kamerki podobnych ustawień - może jest jeszcze jakaś opcja której nie zauważyłeś?

Na przyszłość: dobrą wskazówką odnośnie jakości obrazu może być to jaki zoom optyczny udało się wpakować producentowi do kamery. A to dlatego że zoom łatwiej (taniej) zrobić duży przy małej matrycy niż przy dużej, a mała matryca to duże szumy i mała czułość.

Generalnie, kupiłeś kamerę za 1500 zł i oczekujesz rewelacji - to niestety tylko w reklamach :(

Poza zmianą sprzętu na lepszy mogę ci polecić zewnętrzną lampę (jeśli tylko kamera jest w taką opcję wyposażona).
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam!
Planuje zakup kamery HD.Testowałem Sony CX115

Kupiłeś/testowałeś kamerę za 1300zł, czego więc chcesz.
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/894194

jak kupisz za 3000, będzie trochę lepiej jak za 4500-5000zł to będziesz zadowolony.
Jakość jest funkcja ceny. Nie wierz w bajki że Toschiba czy Practica za 500zł, daje obraz jak żyleta.
Trzeba być ślepym.

Za niewiele więcej niż 3000 mozna juz kupić dobrą kamerę. Ale nie na słabe oswietlenie.
Tutaj zaczyna się od 5000zł, niestety i też nie oczekuj cudów.

Najlepiej idż do MM lub Saturna, weź do ręki i ... ... ...

Powodzenia.



Szukaj na skapiec.pl
 
Ostatnia edycja:

rrt

New member
Proszę o opinię użytkowników Panasonic SD60 (bo na SD700 raczej się nie szarpnę...trochę za drogo) w testach polskich i zagranicznych ma lepsze oceny...a jak jest w praktyce?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kupowalem marną kamerkę kilka lat temu, pieknie w dobrym naturalnym otoczeniu, koszmar w domu czy w nocy, do tego stopnia, ze uzywam jej tylko w dzien i na zewnątrz. Sciagajac testowe pliki kamerek i kamer profesjonalnych nadal widzę koszmar kamerek i akceptowalny poziom w profesjonalnym sprzecie (od 20-30 tys. PLN). Jesli chcesz nieco polepszyc obraz w nocy to obowiazkowo zewnętrzna lampa, ale jakosc nie powali (lecz na pewno polepszy). HD oznacza rozdzielczosc, a optyki nie przeskoczysz, czyli brak ostrosci i obecnosc ziarna. Element swiatloczyuly potrzebuje duzo dobrego swiatla, inaczej nie zlapie dobrej ostrosci i zwiekszy czulosc matrycy, czyli doda szumy (ziarno) .Cudów nie ma.
 
Ostatnia edycja:

januszpe

New member
drogi kolego jesli chcesz dokładnie wiedzieć o czym Ci próbują powiedzieć uzytkownicy HD, to włącz sobie TV i popatrz, tam używa się kamer "super" profesjonalnych i zadna z nich nawet nie próbuje pokazywać obrazu bez solidej dawki sztucznego oświetlenia, i to takiej z powodu której można się zdrowo spocić. Możesz sobie włożyc między bajki stwierdzenia że są kamery w których obraz w nocy w ciemnej zawilgoconej piwnicy(przyp. Gucia) jest dobry.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
im lepszy obraz tym wieksza kasa potrzebna + wieczorem doswietlenie, cudow nie ma, 5tys powinno wystarczyc.

albo kup aparat za 800zl i bedzie pan zadowolony jak mawiaja sprzedawcy z dawnego stadiunu.

brak kasy wez na raty w euro agd
 

jankaz

New member
Witam, stoję przed powaznym dylematem zakupu kamery panasonica?.
Na samym początku chciałem kupić hdc-tm700 ale okazało się , że te w dobrych promocjach sie skończyły 2-3 tyg temu i teraz najtansza jaka jest dostępna to około 3800-4000 zł.
Ale jak to bywa człowiek im dłużej się zastanawia to i wiecej dylematów się pojawia i teraz ogromna prosba o podpowiedz w wyborze pomiędzy nową seria kamer 900 (czy warto czekać do marca) czy kupić tm700 albo sdt750 z tego co widzę, to parametry i funkcje ma takie same jak cała seria 700 a konwerter 3d mogę sprzedać np na allegro bo ponoć będzie taki sam do serii 900. Czy dobrze myslę bo cena jest kusząca znalazłem 750 za niecałe 3400 , karty sd bedą raczej tanieć a ja nie mam zapędów do kupowania sprzętu profesjonalnego a co do nowości to mam wątpliwości czy warto. Prosze o pomoc bo kamerę chce kupić na kilka ładnych lat a moja wysłużona dcr 350 zaczyna wciagać kasetki.
 
Do góry