Kamera Full HD za 3-4k zł

Trutta

New member
Witam

Mam prośbę do Was (i jednoczesnie nadzieję, że post nie zostanie wycięty jako spam ;) o doradzenie mi co kupić.
Zawodowo zajmuję się fotografią, ale dostałem zlecenie i muszę coś nakrecić: kilka ujęc przyrody, coś a'la macro (zbliżenia przedmiotów) itp.
Mam dobę na podjecie decyzji co kupić a nie mam najmniejszego pojecia w tym temacie i z braku czasu - błagam nie odsyłajcie mnie do szukajki.
Chodzi mi o urzadzenie w zakresie 3-4kzł:
* jak najwyższa jakosć obrazu: małe szumy, ostrość (kręcić zamierzam tylko w dobrych warunkach oświetlenia, tylko w najwyższej rozdzielczości, słoneczny dzień, statyw)
* jak najwyższa rozdzielczość natywna (nie wiem, 1920x1080 w takich urządzeniach jest naturalne czy robiony jest upsize (interpolacja) w górę?)
* dość szeroka możliwość ustawień manualnych (zoom, focus)
* tryb a'la macro (nie wiem czy wogóle coś takiego w kamerach istnieje)
* jakość dźwięku, wodotryski - nieistotne

Ogromnie wdzięczny będę za propozycje
Pozdrawiam
Trutta
 

viValdi

New member
Bez reklam
A co z nagranym materiałem chcesz robić w post-produkcji?

Ja bym stawiał na Canon HV30, ale kilku z "wymaganych" warunków nie spełnia.

I po co tak się spieszysz - może lepiej wynajmij naprawdę dobrą kamerę.
 

Trutta

New member
Myślałem o wynajmie, ale pomyślałem sobie, że w domu też się przyda takie urządzenie do rodzinnych celów - dlatego chciałbym kupić a nie wypożyczyć.

Co z nakręconym materiałem - nic specjalnego jeżeli chodzi o obróbkę, raczej kręcenie w dobrych warunkach i bez poprawiania potem softem, czyli zachować w max. jakości. Ewentualnie materiał 10 min przyśpieszyć do 10-20 sek. przyciąć początek i koniec - i tyle.

Jakich warunków nie spełnia kamera zaproponowana przez Ciebie?
 

Trutta

New member
No, ciekawa propozycja - tak się przyglądałem tej kamerze, sporo ma wodotrysków, tylko jeszcze pytanie jak z rzeczywistą jakością obrazu.
Na camcorderinfo.com nie ma jej testów i ratingu. Zresztą tam jak widzę to pierwsze miejsca Canon okupuje - zmowa jaka, albo testy sponsorowane ;)
 
D

djrobus

Guest
Wejdź sobie na stronę /www vimeo com/ w wyszukiwarce wpisz hv30 i zobacz co możesz uzyskać za pomocą Canon HV30. Niektóre filmiki to poezja w świecie kamer amatorskich.

Pozdrawiam
 

Trutta

New member
Dzięki za propozycje, faktycznie dwa zaproponowane modele prezentują się b.fajnie - teraz mam zgryz co wybrać :) Canon ma świetne recenzje a Sony spełnia więcej w/w moich warunków.
 
D

djrobus

Guest
Moim zdaniem ma sensu przepłacać 1200 zł tylko za samo hasło "nowość" (hv40 vs. hv30)

Pozdrawiam
 
D

djrobus

Guest
Za wodotryski nie ma sensu dopłacać moim skromnym zdaniem!
Podobnie jest zresztą z nowymi kamerami Sony od... 5000 wzwyż:shock: :shock:

Pozdrawiam
 
Do góry