kamera full hd 1100-1400

jajo2323

New member
witam,chciałbym kupić pierwszą kamerę do narodzin córki(wrzesień).Interesuje mnie tylko full hd 1920x1080p,żadne 1080i.mam konosle ps3,tv full hd.proszę o pomoc w wybraniu dobrej kamerki na lata,bo jak już coś znajduje to przeważnie 1080i.
 

LukGo

New member
W tej cenie to chyba jedynie używkę jakąś ogarniesz bo raczej poniżej 1500 lub nawet 2000 nic nie znajdziesz z 1080p.
 

jajo2323

New member
interesuje mnie tylko i wyłącznie kamera,żaden aparat.jeśli w tej cenie nic nowego nie mam szans znaleźć,to może coś ponad 1500,ale też najlepiej do 1700.co do moich preferencji odnośnie 1920x1080p,to powiem szczerze,że nie znam się za bardzo,ale mówiono mi i czytałem kilka razy,że 1080i to tak naprawde 540,bo są wyświetlane raz jedne,raz drugie linie.jak już wspomniałem mam ps3 i tv full hd,więc myślałem,że tylko 1080p da mi pełnię możliwości.kamerę chcę wykorzystywać do nagrań dziecka,wyjazdów rodzinnych itp.jeśli uważacie,że do tego nie potrzebuję 1080p to proszę o poradę co mogę wybrać w pierwotnym przedziale cenowym.
 

Dzastina

New member
Dobra kamera, która spełnia twoje opisane wyżej wymagania to kamera Sony HDR. Tylko że taka kamera kosztuje ok 3000zł więc odpada. Możesz ewentualnie poszukać na targach fotograficznych/giełdach/aukcjach. Skoro córka urodzi się dopiero we wrześniu to masz trochę czasu żeby poszukać jakiegoś używanego sprzętu. Chyba że zrezygnujesz z niektórych funkcji i kupisz nową kamerę. Wtedy zmieścisz się w kwocie 1200.
 

tzwmlody

New member
Też szukam informacji o tej kamerce, ale ciężko cokolwiek wykopać...i kogokolwiek zapytać... Szukam sensownego porównania z JVC GZ-V500 bo ma fajne możliwości nagrywania z dużą (powiedzmy) szybkością i z małą również. Powiem szczerze, że gdyby nie dylemat nad tymi cudami tez decydował bym się nad tym Soniakiem. Jasny obiektyw, szeroki kąt, duża matryca czyli do pomieszczeń jak znalazł. I dobry zoom, który też ma znaczenie..
 

fransua

New member
a co powiecie o: SONY HDR-CX250EB? najtaniej znalazłem za 1498 i z opisu wynika,że ma 1920x1080p.
Ja mam obojętny stosunek ale rozbawiła mnie informacja:
Słabe światło – żaden problem

Wiele kamer nie radzi sobie przy słabym oświetleniu, nagrywając ziarniste, zamazane obrazy. Niezwykle czuły przetwornik CMOS Exmor R™ redukuje szumy, co skutkuje wyraźnymi obrazami. Dzięki połączeniu z wydajnym procesorem BIONZ zyskujesz znakomite rezultaty w mrocznych wnętrzach lub o zmierzchu.

Redukuje szumy i rozdzielczość :mrgreen: No ale mamy "super" jakość ;)
 

jajo2323

New member
no to chyba zdecyduje się na ten model,ale proszę pomóżcie z wyborem karty pamięci.z opisu wynika,że można korzystać z Memory Stick™ lub SD (Memory Stick PRO Duo™ lub SD/SDHC) kompletnie nie wiem jaka jest różnica między nimi.jaką wybrać i jaką pojemność obsługuje,bo chciałbym 32 lub 64 GB,ale też w rozsądnej cenie.
 
Do góry