Kamera do kanału Youtube - videorecenzje/vlog

kotfilon777

New member
Witam. Jestem obecnie w fazie przygotowawczej i za około miesiąc chcę wystartować z videoblogiem, który skupiał się będzie na tematyce gier i ich videorecenzji. Oprócz standardowej zawartości merytorycznej, rekwizytów czy green screena muszę znaleźć jeszcze odpowiedni sprzęt do tego przedsięwzięcia.

Potrzebna mi kamera, która będzie zamontowana w 90% przypadkach na statywie w domu, przy nagrywaniu materiałów na tle green screena. Koniecznie HD (bez żadnych problemów z 720p, a 1080p na pewno będzie przyszłościowym rozwiązaniem). Od czasu do czasu z kamerą wyjdę na miasto w celu nakręcenia materiału "z ulicy" - rozmawiając z przechodniami.

Na pewno do kamery dokupię zewnetrzny mikrofon, więc musi być możliwość zamontowania takiego mikrofonu.

Ważne jest, aby dawała dobre rezultaty nawet w dość słabo oświetlonym pomieszczeniu. Pamięć najlepiej jakaś wbudowana + karty pamięci.

Co takiego polecanie? Kwota jaką mogę przeznaczyć to jakieś 1000-1500 zł + cena mikrofonu (też nie wiem jakiego?)

Dla uogólnienia - będę tworzył coś na wzór AngryJoeShow (nie mogę wstawić linku do youtube)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb - bez szans.
Musisz jeszcze dozbierać kasy dla jakości nagrania w słabo oświetlonym pomieszczeniu.
 

kotfilon777

New member
Ale takie akcje miałyby miejsce bardzo rzadko - z reguły wszystko będzie nagrywane w pokoju z reflektorami i dobrym oświetleniem. Nie chcę inwestować w kamerę, której cena będzie wyższa przez nieprzydatne (dla mnie) w 90% nagrań funkcje.

Myślałem o czym takim jak Sony HDR-CX130
 
Ostatnia edycja:
Do góry