Kamera do 900 zł

manwithno

New member
Witam serdecznie!
Poszukuje kamerki tak do 900 zł i nie więcej.
Co mozecie polecic?
Bede bardzo wdzieczny za sugestie bo nie wiem co wybrac.
 

Zibi W

Member
I po co zakładasz nowy temat jak już to było.Potem trzeba będzie tysiące stron przeszukiwać aby coś znaleźć w razie potrzeby. Tylko nie mów , że po to jest funkcja szukaj bo mówiłbyś do siebie.
 

henry55

New member
Samsung HMX-T10 Na Allegro kupisz za 550zł z przesyłą, z kartą 8gb zmiescisz sie w 600zł.W s tosunku ceny do możliwości (przedział do 1000zł)ta kamera nie ma konkurencji.Na Allegro jest najczęsciej kupywaną kamerą ze wszystkich wystawianych modeli.
 

Zibi W

Member
Swoje zdanie podtrzymuje. Zwłaszcza jak trzy strony dalej taki temat jest. Poza tym o tej kamerze napisano już dużo. Nie licz , że każdy będzie się w takim przypadku głowił nad odpowiedziami bo Tobie nie chce się poszukać i poczytać paru stron i zorientować w temacie.
 

nowucjusz20

New member
za 1100 na ebay kupisz canona hv30 więc radze dozbierać tą stówke czy dwie i spokojnie kupić cos z czego będziesz zadowolony. Kupić jakąś tragiczną toshibe czy sanyo, nowiutka, ze sklepu, model 2011, cena ponizej 1 tys to nei sztuka bo potem bedziesz mial problemy, że brak stabilizacji, zoom nei ostrzy, blade kolory, nie filmuje nie tylko w slabym swietle ale nawet w pomiweszczeniu dobrze oswietlonym ma problem itp.
 

kwasior21

New member
A ja napisze tak. Kilka dni temu kupilem Toshibe Camileo H30, czy kupisz jvc, czy samsunga czy toshibe to jeden czort. Wszystkie tanie zabaweczki maja powazne wady ale maja tez zalety. Jedna gubi ostrosc, inna nie pokrecisz w ciemnosci, a inna klatkuje i bateria trzyma godzine.nie spodziewaj sie od sprzetu za 700 zl cudow, raczej dostaniesz przyzwoitosc.Potrzebujesz cos nagrac w dzien, jakas rodzinna impreze, dziecko jak sie z nim bawisz itp, to wystarczy Ci niskobudzetowy sprzet z zaznaczeniem na "nisko". Masz pytania to pisz smialo.

Pozdrawiam.
 

nowucjusz20

New member
No i tu właśnie pytanie...ma sens kupowanie badziewnej zabawki za 900 pln, przy której bardziej się będziesz denerwował niz cieszył przyjemnością czy lepiej dozbierać 200 pln i kupic Canona HV30 którym wielu kręciło filmy konkursowe ?

Miałem w reku camileo i sanyo jakiegoś....obraz jest tragiczny. Filmować możesz tylko na dworze, kamera na statywie bo z ręki niema mozliwości (brak jakiejkolwiek stabilizacji), filmowane obiekty musza poruszac się wolno bo tnie niemiłosiernie...jaki wniosek ? zapomnij o filmwoaniu uroczystości rodzinnych w domu, zapomnij o filmwoaniu rozbrykanych dzieci, kamera (kazda) nie słuzy do robienia zdjec więc często lepiej robić fotki zwykła cyfrówka za 200 pln niz kamera. I ostatnia rzecz, nawazniejsza...nagrany film musisz potem zmontowac obojetnie czy to w vegasie, movie makerze windowsowskim czy pinnacle....nei radze nawet filmu z takiej zabaweczki taniej ogladac na wiekszym tv u juz bron cie Panie Boze na 100Hz :) To tyle. Pytanie jednak brzmi...do czego chcesz wykorzystywac ta kamere bo do niektorych rzeczy sa tansze, ciekawe rozwiazania.
 

manwithno

New member
potrzebuje kamere na swoje wesele. nie korzystamy z kamerzysty a mamy osobe która z chęcią by zfilmowała tą uroczystosc.
ponadto przyda się na wakacjach, przyjęciach itd.
nie mam za duzego budżetu a poszukuje czegos dobrego.
 

nowucjusz20

New member
No to zapomnij niestety o jakiejkolwiek zabawce za kilkaset złotych. Na weselu masz słabe światło zawsze, szybkie tańce, wszyscy rozbiegani....bez szans. Do tego bateria, zwróc uwagę, że nie każda kamerę możesz używać sieciowo, w niektórych trzeba wyjąć baterię aby ją ładować. Rozumiem, że budżet ograniczony ale wesele ma się (teoretycznie) raz w życiu więc proponuję albo kupić na raty jakiegoś panasonica Tm700 chociaż albo podnieść lekko budżet i kupić canona hv30. Nic innego w tej cenie nie kupisz. Z drugiej strony jak już brać na raty to lepiej panasonica tm900 lub sd900 plus karta wtedy a rata i tak będzie wyższa o raptem 20 pln. Szkoda wyrzucić kase w błoto i kupic jakąs zabawkę w stylu camileo która nic nie nakręcisz na weselu albo ostatecznie przeznaczyć tą kase na wynajęcie kamerzysty na wesele i będziesz miał pamiątke na całe życie a dla siebie kamerę kupisz sobie później. Decyzja nalezy do ciebie.
 

kwasior21

New member
nowucjusz20 znowu nie przesadzaj. Camileo jest bardzo niskobudzetowa kamera ale nie jest taka zla .... tryb 60 klatek jest calkowicie uzyteczny.Owszem, duzo zalezy od oswietlenia, ale nie jest z nia tak zle .... uzywam, testuje i do zastosowan domowych jest warta swojej ceny.
Sa jakies przedzily cenowe i trzeba sie trzymac tego .... nie porownuj kamery za 1500 zl do kamery za 600 zl. To sie mija z celem ...

Pozdro.
 

manwithno

New member
no własnie budzet mam troche ograniczony. jakbym miał wydac 2 tysie to wolałbym jakąs lustrzanke hd kupic a tak musze ograniczyc sie do 900 zł.
zastanawiam sie nad JVC GZ-HM30. Niby Hd ale sam nie wiem. Na allegro za 700 zł mozna taką kupic. Co sądzicie na jej temat?
 

nowucjusz20

New member
Kwasior chcesz mi powiedzieć, że camileo kręciłeś coś na weselu, w półmroku, bez stablizacji ?! No błagam. Kolega ma nudżet 900 a nie 600 i nie proponuje kamery za 1500 tylko za 1100 na ebay. Ja tylko proponuję sensowne rozwiązanie i nie mam zamairu się sprzeczać. Dodatkowo lustrzanki tez nie kupisz za 2000 która możesz kręcic filmy, pomijam oczywiście fakt 30 sekundowych sekwencji bez zoomu w trybie auto.

Jeżeli budżet masz ograniczony i nie możesz go podwyższyć to wybierz sobie 2-3 kamery i poczytaj o nich na camcorderinfo albo videostest i obejrzyj ich próbki na vimeo...wybierzesz sam co ci najbardziej odpowiada bo wszystkie one bez tej samej klasy.
 

nowucjusz20

New member
Nie znam tego modelu i nei zachwalam canona bo na chwile obecna wole ze sredniej polki panasonica ale ty mowisz o niskim budzecie wiec ja ci polecilem hv30 jezeli nie to bierz co chcesz. Poczytaj w testach roznych o niej zwlaszcza na camcorderinfo.com, zobacz sample na vimeo.com i bedziesz znal odpowiedz.
 

manwithno

New member
znalazłem na Allegro hv20. pytanie czy jest godna uwagi?
martwi mnie fakt ze obie te kamery są na kasety DV co uwazam jest juz troche przestarzałym nosnikiem...
 

nowucjusz20

New member
Za to jakosc obrazu przez nie rejestrowana jest o wiele lepsza niz nawet 1080 z zabawki ponizej 1000. HV30 smialo rejestrujesz zwykle sd. Montujesz bez problemu i nagrywasz w jakosci DVD to w czym problem ?
 
Do góry