Kamera do 1500zl: PANASONIC HDC-SX5, SONY DCR-DVD310E , DCR-SR35E , JVC GZ-MG130 ...

JRS

New member
WItam

Od 2-3 tygodni chodze z zamiarem kupienia kamerki po forach... i czytam i czytam.... i gdy juz znajde swojego zwyciezce pojawia sie nowy konkurent jak Panasonic HDC-SX5.
W skrocie, bedzie to moja pierwsza kamerka, do nagran imprez, wypadow za miasto itp itd uzytek typowo prywatny. Zaznaczam i co wazne ze nie bede sie bawil w edycje filmow i przynajmniej na dzis nie mam na to czasu a zanim sie naucze i bede mial wolny czas kupie sobie nowsza i lepsza (za jakies 3-4lata).
1. W pierwszym momencie zalezalo mi na matrycy min 0,8Mpix (z roznych forum dowiedzialem sie ze 3CCD nie maja sobie rownych w przedziale do 2k zl) (b.wazne)
2. Jasny obiektyw (wazne)
3. Optyczny stabilizator obrazu (wazne)
4. Tryb nocny (wazne)
5. Duzy zoom (wiem ze powyzej 10x nie da rady z reki krecic ale zawsze mozna sie czyms podeprzec i sasiadke z kilometra nagrac ;) ) (mniej wazne)
6. Nosniki: a) HDD lub b) DVD + karta (najlepiej SD bo tanie )

DO tej pory pod uwage bralem:
1. SONY DCR-DVD115E (0,8Mpix (ef.0,41/0,49), f=1,9–76 , stab.elektr., tr.noc,zoom 40x, DVD+karta ) 1083zl
2. SONY DCR-DVD310E (1Mpix (ef.0,69/0,67), f=2,5–62,5 , stab.elektr., tr.noc,zoom 25x, DVD+karta) 1219zl
3. SONY DCR-SR35E (0,8Mpix (ef.0,41/0,49), f=1,9–76, stab.elektr., tr.noc,zoom 40x, HDD 30GB+MSpro) 1428z
4. JVC GZ-MG130 (0,8Mpix (ef.0,4), f=2,3–78,2 , stab.elektr., tr.noc,zoom 34x, HDD 30GB+SDHC do 4GB ) 1500zl
5. PANASONIC SDR-H20EP-S (ef.0,8Mpix (0,4/0,54), f=2,3–73,6 , stab.opt., bez tr.noc, zoom 32x, HDD 30GB+SDHC ) 1367zl
6. PANASONIC SDR-H40EP-S (ef.0,8Mpix (0,41/0,37), f=1,8–75,6 , stab.opt., tr.noc, zoom 42x, HDD 40GB+SDHC ) 1465zl

Jeszcze do wczoraj moj wybor przelewal szale na rzecz SONY DCR-SR35E ale dzis trafilem na Wasze forum i.... pojawil sie Panasonic HDC-SX5

(ef. 3x0,52Mpix , f=3–30 , stab.opt., tr.noc, zoom 10x, DVD+SDHC ) 1519zl

I wkoncu wieksza matryca przeklada sie na wieksza rozdzielczosc filmu, bo nie wiem po co w kamerach SD wiecej jak 0,8Mpix..... jak obraz jest i tak 720x576

Jak narazie jedna wada SX5... zapasowy akus 2640mAh kosztuje 499zl w panasonicu..... :( Nigdzie indziej nie ma ;/
Zoom ma tylko 10x ale jest OK, nie zalezy mi az tak na filmowaniu sasiadki ;)
Jedno pytanie jezeli ktos ma taki sprzet, czy on nagrywa w nocy tylko w kolorze przy 1luksie? Czy ma tez opcje cz-b przy 0 luks? (bo nie ma tego nigdzie)

Jezeli nikt mnie nie przekona do innego wyboru, to zamierzam go nabyc w pewnym sklepie internetowym za 1519zl+29zl wysylka
Jezeli ktos wie o tanszym dostepie prosze na Priv.
Pozdr
 

akejup

New member
Ciekawe są Twoje informacjie na temat kamerki panasonica. Ja też od kilku dni szukam ciekawej kamerki i chyba też zaopatrzę się w ten sprzęt. Wcześniej myślałem o HDC SD-5, która jest droższa o jakieś 500 zł. Zastanawiam się nadal nad wyborem, chociaż nie mam zielonego pojęcia o kamerach. Sugeruję się tylko opiniami i poradami. Przy okazji, ja nigdzie nie mogłem znaleść HDC SX5 za kwotę 1519+29 zł. Czy mógłbyś podać stronę sklepu ineretowego.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie ma opcji filmowania w całkowitej ciemności - ale ten 1 lx i kolor to jest coś. Akumulator daje możliwość nagrywania ciągłego do 3 h a praktyczny w HG to 1h 45 min - czy to nie starczy? Chyba nie zamierzasz nagrywać więcej w czasie jednego dnia bo to będzie straszna nuda.
A e-sklepy po 1499 i 1519 już pozbyły się towaru - ale może będzie jeszcze w tych cenach.
Aku 2640 na Allegro jest za 280 pln (ponoć nowy)
 
Ostatnia edycja:

hafnarfjordur

New member
Sory ze tu ale ale tu chyba bedzie najlepiej , panowie gdzie mozna dostac HDC SX-a 5 za rozsadna cene (do 1600 zł) przeszukalem chyba wiekszosc e-sklepow i pomimo tego ze niektore maja wystawione i to w okolicach 1500-1600 to sa po prostu niedostepne a tu np http://www.maximedia.pl/?c=kamery_cyfrowe&p=panasonic_hdc_sx5 pan byl uprzejmy mnie powiadomic ze to jest nowa kamera i jest jeszcze niedostepna ,bedzie dopiero w maju , chyba lekko zazartowal bo z tego co czytalem to ludzie sa w jej posiadaniu od dawna a czytalem ze w sprzedazy jest od wrzesnia 07 (poza tym czemu jest wystawiona na stronie i to za 1516zl), wiec chyba zostaje czekanie. Na allegro tez nie ma ,niektore sklepy maja takie ceny ze ręce opadaja ,innej kamery nie chce , mam ograniczony budżet a z kolei sd troche szkoda kupowac kiedy za 1500 mozna miec hd
 

hafnarfjordur

New member
Niestety ale tej kamerki juz chyba nie bedzie w sprzedazy, napisalem do Panasa Polska i odpowiedzieli ze juz jej nie bedzie w ofercie handlowej, troche zonk bo kamerka byla spoko miala dwie formy zapisu i do tego byla dostepna dla przecietnego kowalskiego, dlatego sie zdziwilem ze tak szybko ja wycofali(byla w sprzedazy od 09.2007) .zostaje wiec hdc sd5 ale ta nie dosc ze jest 500 zyla drozsza to jeszcze ma tylko zapis na kartach sdhc ,nie czaje tej polityki ale nic sie nie da zrobic a cena hdc sx5 w MM po prostu wywala oczy na wierzch o ile pamietam 3 z kawalkiem ,nie wiem co teraz robic bo mam tylko 1500 zeta chyba bede musial sie obejsc smakiem hd i kupic zwyklą nv gs230:-(((
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dlaczego z góry ustawiasz się na pozycji przegranej a nie podejmujesz działań gdy kamera ciągle jest wystawiona do sprzedaży za 1535 pln. Jest o co zabiegać. Ta kamera zajęła drugie miejsce w testach opisanych w ostatnim PC World Komputer i wyprzedziła kamery HD Sony (HDR-UX19 i HDR-UX9 oraz HDR-SR10), kamerę Canon HG10, Kamery JVC, Hitachi i Samsung.
 

hafnarfjordur

New member
Widzisz wystawiona a dostępna to dwie różne rzeczy jak sie okazuje bo w wiekszosci e-sklepow na ktore zagladalem ktore mialy niby w ofercie ta kamera w zadowalajacej mnie cenie okazywalo sie ze oferta jest po prostu niedostępna, wyslalem zapytanie chyba do przynajmniej z 15 sklepow ,w wiekszosci uslyszalem ze juz jej w ofercie nie beda mieli natomiast w 2 przypadkach napisano mi ze bedzie dostepna w drugim tygodniu maja, no wiec chyba im uwierze i jeszcze poczekam bo naprawde warto za te pieniadze , z kolei dziwnym jest fakt ze wlasnie hdc sd5 jest drozsza pomimo tego ze ma mozliwosc zapisu tylko na jednym nosniku od hdc sx5 ktora ma dwie mozliwosci ale ok do polityki Panasa sie nie mieszam hehe skoro tak jest to i nawet dobrze byleby tylko byla dostepna, chociaz boje sie ze gdy jakas partia sie pojawi w maju to podniosa cene ,w kazdym badz razie narazie poczekam a zwyklej sd w przypadku gdyby hdc sx5 nie udalo mi sie kupic jednak sobie odpuszcze i wolalbym juz kupic hdc sd5 jednak roznice w jakosci obrazu sa naprawde wyrazne co mozna obejrzec na http://www.vimeo.com/ , [chodzi mi o roznice w jakosci sd i hd]. pozdro
 

hafnarfjordur

New member
Mam jeszcze takie pytanko, obydwie te kamery hdc sx5 i hdc sd5 nie maja zlacza HDMI wiec jak sie podpiac bezposrednio pod telewizornie hd? (od razu mowie ze sie za bardzo nie znam ale z tego co czytalem to komunikacja miedzy cam a tv hd odbywa sie chyba za pomoca złącza hdmi) opcja ta jest dopiero w hdc sd9, a teraz druga strona troche sie naogladalem sampli canona hv10 i ze tak powiem masakra, opadla mi puła takiego obrazu jeszcze nie widzialem cena troche masakryczna ale uslyszalem dzis w radiu reklame ze w MM bedzie jutro wyprzedaz bez VAT-u wiec kamerka warta 3 patyki bedzie za ok. 2400, tak sie zastanwialem wlasnie nad hdc sd5 w MM jest za 2099 wiec jutro powinna byc za jakies 1700 i teraz sie zastanwiam czy sie oplaca ja kupic (w zalozeniu ze sie do niej dobije haha bo nie wiem czy nie bedzie jakies szarży na sklep :niewiem: :lol:
Tu znalazlem http://cgi.ebay.pl/CANON-IVIS-HV20-...ryZ11724QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
spoko cene na canona hv20 , po doliczeniu jakiejs stowki za przesylke i tak daje prawie 900 mniej niz u nas swoja droge troche dziwne ze taka niska cena troche do myslenia daje ten zapis "japanese import model" co moze sugerowac ze to wersja na rynek japonski ,swoja droga kupno na ebayu to chyba taka zabawa w ciuciubabke , nie wiadomo co ci przysla i wez tu sie pozniej dogadaj , kiedys kupowalem na ebayu baaardzo mała rzecz i to blisko bo z berlina a problemow z przelewem kasy na niemiecki r-nek bankowy bylo tyle ze chyba z 6 babek w banku tluklo glowa o sciane i do konca nie wiedzialy jak to zrobic no ale to tak troche off w kazdym razie moze ktos ze stronki skorzysta
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Brak HDMI nie jest żadnym ograniczeniem bo sygnał HD z kamery można przesłać do TV złączem komponent. W praktyce z kamery się jednak raczej nie odtwarza. Materiał HD kopiuje się przez złącze USB do PC i poddaje większej lub mniejszej obróbce a następnie w wybranym formacie zgrywa na płytki DVD. Wybór modelu kamery należy od kupującego - teraz nie ma złych kamer i z każdej możesz być zadowolony. Ważniejsze jest jak będziesz filmował, jak edytował i jak odtwarzał.
 

BLS

New member
hafnarfjordur napisał:
Mam jeszcze takie pytanko, obydwie te kamery hdc sx5 i hdc sd5 nie maja zlacza HDMI wiec jak sie podpiac bezposrednio pod telewizornie hd?
Obydwie kamery mają łącza HDMI i nie ma najmiejszych problemów z podłączeniem ich do telewizora. Wszystko działa perfekcyjnie. Posiadam SX5, a SD5 testowałem w sklepie, więc wszytko sprawdzone.
 

abek613

New member
tja

Jak to zwykle w naszym pieknym kraju bywa, wszystko jest drozsze niz na zachodzie. W Niemczech ta kamera kosztuje 399euro (1364zl przy kursie 3.42-to kurs nbp ktorym operuja banki)Istnieje mozliwosc przesylki do Polski za 49 euro... troche duzo no ale sumujac to wychodzi nam 1532zl. I tak taniej niz w PL. Jezeli ktos mialby jakies problemy z niemieckim to moze sie ze mna kontaktowac. Ja juz zamowilem :)

http://www.eg-electronics.com/index.php?cName=panasonic-hdcsx5-c-601_635_639
 

fantattoo

Member
Jeśli moje pytanie jest wyjątkowo głupie, to z góry przepraszam. Niestety jestem laikiem, a domeną laików jest niewiedza. Mam zamiar kupić amatorską kamerkę do filmowania rodzinnych wypadów, wakacji i imprezek. Zastanawiałem się nad Panasonic GS330, ale teraz wyczytałem dobre opinie o SX5. Nie mam zamiaru jakoś wybitnie obrabiać nagranego materiału. Poradźcie, która kamera stanowi lepszy wybór? Czy po nagraniu na kartę w SX5 jest możliwość edycji materiału i np: podłożenia dźwięku? Bo po zamknięciu DVD to już raczej nic nie zrobię :) Mój budżet to max 2000 zł
 

bruke

New member
Kamerę Panasonic HDC SX-5, której jestem szczęśliwym posiadaczem, spokojnie można dobrym kablem HDMI podłączyć do telewizora LCD lub Plazmy, bo z tyłu ma do niego wejście. Obraz z tej kamery jest bardzo dobry, a jej obsługa nie sprawia kłopotów. Gorzej jest z obróbką materiału wideo, z którą na razie nie daję sobie rady, bo jestem pod tym względem osobą początkującą, ale myślę, że po jakimś czasie i z tym problemem sam sobie radę. Teraz po prostu staram się tak nagrywać, aby potem materiał oglądany na Plaźmie nie raził, co mi się w zupełności udaje. Niestety, fachowcy z internetu nie są uczynni dla takich jak ja, a szkoda.
 

bruke

New member
Kamerę Panasonic HDC SX-5, której jestem szczęśliwym posiadaczem, spokojnie można dobrym kablem HDMI podłączyć do telewizora LCD lub Plazmy, bo z tyłu ma do niego wejście. Obraz z tej kamery jest bardzo dobry, a jej obsługa nie sprawia kłopotów. Gorzej jest z obróbką materiału wideo, z którą na razie nie daję sobie rady, bo jestem pod tym względem osobą początkującą, ale myślę, że po jakimś czasie i z tym problemem sam sobie radę. Teraz po prostu staram się tak nagrywać, aby potem materiał oglądany na Plaźmie nie raził, co mi się w zupełności udaje. Niestety, fachowcy z internetu nie są uczynni dla takich jak ja, a szkoda.
 

bruke

New member
Acha, dodam jeszcze, że Panasonic HDC SX-5 robi dość możliwe zdjęcia, co już wielokrotnie sprawdzałem. Ten fakt będzie miał dla mnie znaczenie, gdyż już niedługo wybieram się daleko na wczasy i gdyby aparat cyfrowy żony wysiadł, to mam alternatywę. Zresztą na wszelki wypadek od razu zdjęcia będę dublował, bo potem nie mógłbym sobie darować braku tych pamiatek.
 

sethh

New member
Witam, zastanawiam sie nad zakupem tego Panasonica HDC-SX5 (w sklepie ktorym zamierzam wystepuje o nazwie HDC-SX5EB - jest jakas roznica) w cenie okolo 2400zl - i teraz mam pytanie, czy oplaca sie jeszcze w takiej cenie go kupic, czy sa juz lepsze modele.
Mam jeszcze jedno pytanie, jako ze poczatkowo szukalem kamery z dyskiem twardym, ale miec to i jeszcze high definition w przedziale cenowym jaki mnie interesuje to chyba zadkosc to niech juz beda te karty, a moje pytanie to ile sie zmiesci nagrania jakosci high def na kartach 8 czy 16GB?
pozdrawiam
 

fantattoo

Member
O ile się nie mylę to na 8 GB wejdzie ok. 40 minut nagrania. Ja osobiście bardziej skłaniam się ku zakupowi kamerki miniDV. Początkowo myślałem o twardym dysku, ale zmieniłem zdanie. Archiwum z kasetek dużo miejsca nie zajmuje, a kiedy będe chciał to mogę się pobawić na kompie materiałem źródłowym ;)
 
Do góry