Kamera cyforwa jako internetowa ??? Jak to zrobic

zonaPOZNAN

New member
Witam zwracam sie z wielka prosba do expertow jak podlaczyc cyfrowa kamere Full HD do kompa aby dziala jako internetowa. Moj model kamery to JVC HZ-HD620, po podlaczeniu prze usb widzi ja wylacznie jako dysk ( nie ma streaming-u i proby podlaczenia przez DVdriver nic nie daly ;/) posiadam jeszcze kabel component (firewire) na 3xRGB rca ale w kompie nie mam wejsc RGB ;/ oraz AV (jack) i 3xRCA cinch ktorych rowniez nie posiadam ;/ Mam wyjscia DVI i D-SUB ora S-VIDEo , wiem ze aby miec obraz full hd musze podpiac go przez HDMI ale na tym mi zbytnio nie zalezy. Rozumiem ze bede musial skorzystac z jakis przejsciowek np: item1089840883_adapter_z_pc_laptopa_na_tv_svga_s_video_rca_km4.html
albo na hdmi :
item1115421550_profesjonalna_przejsciowka_adapter_dvi_hdmi.html
i tu pojawia sie moje pytanie czy powyzszy kabel spelni moje oczekiwania ??? czy bede potrzebowal jeszcze jakiegos programu ktory wykryje moja kamere czy komputer wykryj ja odrazu????
Z gory dziekuje za pomoc
pzdr
 

don333

New member
Witam zwracam sie z wielka prosba do expertow jak podlaczyc cyfrowa kamere Full HD do kompa aby dziala jako internetowa. Moj model kamery to JVC HZ-HD620, po podlaczeniu prze usb widzi ja wylacznie jako dysk ( nie ma streaming-u i proby podlaczenia przez DVdriver nic nie daly ;/) posiadam jeszcze kabel component (firewire) na 3xRGB rca ale w kompie nie mam wejsc RGB ;/ oraz AV (jack) i 3xRCA cinch ktorych rowniez nie posiadam
Do przechwycenia (i strumieniowania) wideo z kamery w komputerze potrzebna jest karta przechwytująca (ang. grabber card), np. firmy BlackMagic Design czy Matrox. Ewentualnie można użyć połączenia przez złącze Firewire (IEEE 1394), ale w konsumenckich kamerach jest raczej niespotykane.
Mam wyjscia DVI i D-SUB ora S-VIDEo , wiem ze aby miec obraz full hd musze podpiac go przez HDMI ale na tym mi zbytnio nie zalezy.
Nieprawda. DVI i D-SUB bez problemu wypuszczą nawet więcej niż 1920x1080 (czyli tzw. FullHD). HDMI to tak naprawdę DVI z dźwiękiem i systemem kontroli dostępu do danych (DRM) o nazwie HDCP.
Rozumiem ze bede musial skorzystac z jakis przejsciowek np: item1089840883_adapter_z_pc_laptopa_na_tv_svga_s_video_rca_km4.html
albo na hdmi :
item1115421550_profesjonalna_przejsciowka_adapter_dvi_hdmi.html
i tu pojawia sie moje pytanie czy powyzszy kabel spelni moje oczekiwania ??? czy bede potrzebowal jeszcze jakiegos programu ktory wykryje moja kamere czy komputer wykryj ja odrazu????
Kabel czy przejściówka nic nie daje. Typowy komputer nie ma żadnych odpowiednich wejść wideo. Bez karty przechwytującej, dzięki której można podłączyć kamerę np. po HDMI, zostaje tylko USB (o ile kamera obsługuje strumieniowanie po USB) lub Firewire (o ile komputer ma to złącze).
 

zonaPOZNAN

New member
Wielkie dzieki za odp ale nie do konca jeszcze rozumiem ;/ wiec jesli moglbys mi troszke jasniej to przedstawic tak lopatologicznie :D to bede bardzo wdzieczny ;) , moja kamera nie posiada streamingu przez usb i jak podepne ja pod kompa to widzi ja wylacznie jako dysk wiec jesli podepne ja przez firewire to rozumiem ze tez bedzie ja widziala jako dysk czyli zostaje mi wylacznie kupienie karty graficznej
cyt. " BlackMagic Design czy Matrox" ktore posiadaja wejscie video ( rozumiem ze zwylke karty posiadaja wyjscie i nie maja mozliwosci przesylu w obie strony ) na portalu aukcyjnym znalazlem 2 rodzaje takich kart
graficzne
video, dv
domyslam sie ze musze kupic ten 2 rodzaj tylko ze te karty troche kosztuja ;O i tu pojawia sie moje pytanie czy da sie to zrobic troche tanszym kosztem ????
Wiem ze istnieje jeszcze takie cos jak Pinnacle movi box oraz video grabber i czy wowczas bedzie to dzialalo a jesli bedzie dzialalo to czy obraz bedzie hd (bo z tego co wyczytalem to te uzadzenia przechwytuja wylacznie analogowy obraz ) zalezy mi na tym aby obraz byl lepszy od kamer internetowych nie musi byc to full hd ale przynajmniej hd ready.
Ta kamere bede rowniez podpinal pod laptopa i wowczas nie bede mial mozliwosci jej podpiecie w przypadku tych drozszych kart.
Bede wdzieczny za prostsze wytlumaczenie
pzdr
 

Gucio50

New member
Bez reklam
moje pytanie czy da sie to zrobic troche tanszym kosztem ????

Tak, oczywiście że się da. Kup za 30 zł kamerę internetową np Logitech lub inną.
Kupisz kartę za 300zł i nadal będzie nic, bo okaze się że Twoja kamera ... ...:p


Proponuję Ci prosty test. Podłączam do kompa kamerę lub aparat fotograficzny. W panelu sterowania otwieram kamery/aparaty.

Jak bez zadnych specjalnych zachoów zobaczysz na ekranie obraz z kamery, to mozna oczekiwać że dany model "nada się" na urządzenie internetow. W przeciwnym wypadku, też być może też, ale zwykle szkoda zachodu. No i bądź co bądź drogiej kamery za parę tysięcy, spełniajacej funkcje kamerki za kilkadziesiąt zł.


Mozna sie oczywiscie upierać, ale to zawsze skutkuje porażką i deficytem budżetowym o czym przekonało sie mnóstwo ludzi, państw i rządów. Nierealistyczne oczekiwanie, że pies bedzie łapał myszy ... ... ...
 
Ostatnia edycja:

don333

New member
zonaPOZNAN napisał:
moja kamera nie posiada streamingu przez usb i jak podepne ja pod kompa to widzi ja wylacznie jako dysk wiec jesli podepne ja przez firewire to rozumiem ze tez bedzie ja widziala jako dysk
Kamera podłączona po Firewire będzie widoczna jako "urządzenie wideo" albo "kamera cyfrowa" i dostępna podobnie jak kamera podłączona po USB.
zonaPOZNAN napisał:
czyli zostaje mi wylacznie kupienie karty graficznej
Karty przechwytującej.
zonaPOZNAN napisał:
cyt. " BlackMagic Design czy Matrox" ktore posiadaja wejscie video ( rozumiem ze zwylke karty posiadaja wyjscie i nie maja mozliwosci przesylu w obie strony )
To właśnie różnica pomiędzy kartą graficzną (wysyłającą sygnał wideo) a przechwytującą (odbierającą sygnał wideo).
zonaPOZNAN napisał:
na portalu aukcyjnym znalazlem 2 rodzaje takich kart
graficzne
video, dv
domyslam sie ze musze kupic ten 2 rodzaj tylko ze te karty troche kosztuja ;O
Tak, ten drugi rodzaj. I tak, kosztują swoje. Najtańszy z BlackMagic jest "Decklink SDI". Innych firm za bardzo nie znam.
zonaPOZNAN napisał:
i tu pojawia sie moje pytanie czy da sie to zrobic troche tanszym kosztem ????
Przechwytywanie wideo poza USB / Firewire to zawsze droga zabawa.
zonaPOZNAN napisał:
Wiem ze istnieje jeszcze takie cos jak Pinnacle movi box oraz video grabber i czy wowczas bedzie to dzialalo a jesli bedzie dzialalo to czy obraz bedzie hd (bo z tego co wyczytalem to te uzadzenia przechwytuja wylacznie analogowy obraz ) zalezy mi na tym aby obraz byl lepszy od kamer internetowych nie musi byc to full hd ale przynajmniej hd ready.
Nie znam tych urządzeń, więc nie odpowiem.
zonaPOZNAN napisał:
Ta kamere bede rowniez podpinal pod laptopa i wowczas nie bede mial mozliwosci jej podpiecie w przypadku tych drozszych kart.
Do laptopa zostaje tylko USB / Firewire. Są też zewnętrzne karty przechwytujące, które do komputera (laptopa) podłącza się po USB lub złączu ExpressCard. Ale cenowo mogą być nawet droższe niż zwykłe karty przechwytujące.
 

Bucek

Banned
to jest możliwe ale jak kolega wyżej sugeruje: BEZ SENSU !!!!!

niszczysz niepotrzebnie matryce kamerki
nie wiem jakie masz łącze, że chcesz puszczać 1080p w net .... symetryk?
karta przechwytujaca kosztuje ....
są kamerki posiadajace funkcje internetcam ale to raczej małe zabaweczki ...

nie lepiej wydać nawet i 200-300 pln na dedykowany internetcam i mieć obraz do chyba 720i i mieć problem rozwiazany prosto?
 

zonaPOZNAN

New member
Wielkie dzieki za wszystkie odp, szkoda ze polak zawsze madry po fakcie. Tylko ze nie bylo by tej sytuacji gdyby nie tzw. "fachowcy" w salonach.
pzdr
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Wielkie dzieki za wszystkie odp, szkoda ze polak zawsze madry po fakcie. Tylko ze nie bylo by tej sytuacji gdyby nie tzw. "fachowcy" w salonach.
pzdr


Od lat jeżdżę na nartach. W samym Kaprun (3000mnp), byłem 20 razy, mam dyplom od BurgerMaister-a. Wszyscy moi znajomi bez wyjatku, jak sobie kupią narty lub ocieplacz "zeznaja jednakowo"
- to była wyjatkowa okazja (wg mnie dla sprzedawcy), :mrgreen:
- to najnowszy model Rissignol, tylko pod inna marką (La vivre ):confused:
- dostałem 50% rabatu i kupiłem te narty za 2000zł,
itd itp. Im wiekszy "neptyk" w tych sprawach tym bardziej zachwala zakup i potem żąda odemnie opinii. Ja mu mówię, że powinien zapytać przed zakupem. No bo co teraz można zrobić z tandetnymi nartami, ciężkimi i zupełnie nie na jego mozliwości jazdy.

Inny znajomy wpadł do mnie, po uprzednim uzgodnieni że kupi Sony Alpha 14 Mpix i przyzwoitym obiektywem z zoom za 2500.
Gucio, kupiłem REWELACJĘ, za 3500 dostałem model Canon z poprzedniego roku.

TY postąpiłeś podobnie. Jezeli kupiłeś tą kamerę jako internetową, a ona tego nie umie, to jak najszybciej sprzedaj ją na Allegro. Wystaw cenę od złotówki i mozliwie najdłuzszy okres licytacji a napewno znajdzie się wariat, który ja kupi za niewiele mnij niż Ty za nia dałeś.

Oczywiście mozesz ustawić cenę minialna na wysokości tej ze sklepu, ale wtedy nikt Ci jej nie kupi.
 
Do góry