Kalibracja-Ustawienia Obrazu Sony KDL W 5500

Soniak45

New member
Witam

Witam Społeczność HDTV :) Postanowiłem coś od siebie nabyłem telewizor Sony KDL-40W5500 ale myslę ze seria W to te same matryce .Propo ustawień ustawienia fabryczne nie powalają na kolana to fakt.Zresztą co do ustawień wszystko zależy od użytkownika jeden woli ciepłe drugi zimne,jeden blondynki drugi brunetki Smile.Ale do rzeczy Telewizory z tymi matrycami mają naprawdę co pokazać ale 1 warunek należy je odpowiednio skonfigurować zanim posypią sie uwagi od wszelkiej maści znawców proponuję właścicieli matryc serii W o wypróbowanie tych ustawień a potem o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.Ja podaję ustawienia do uzyskania maximum czerni i koloru powalającego na kolana SmileI tak zasada pierwsza wielu tu prosi o kody do ustawień systemowych proszę nic tam nie ruszać lub zapisywać przed jakąkolwiek próbą ingerencji.Ok zaczynamy
Po wejściu do ustawień obrazu ustawiamy
Wejścia docelowe- wspólne (po to aby sie nie bawic w ustawianie kolejnych obrazów na innych kanałach
Tryb obrazu- własny
Podświetlenie-3 ( wielu stosuje wysokie i potem sie dziwi ze w kątach swieci i brak czerni)
Kontrast-88
Jasnosc-33
Nasycenie-44
Temp Barw Neutralne lub Ciepłe 1
Ostrosć -22
Redukcja zakłóceń-wył lub min( min dla słabage sygnały dla cyfrówki wył.)
Redukcja zakł.MPEG -wył
Motionflow-Standartowe
Tryb Filmu-Automat 1
Zaawansowane Ustawienia
Korekta Czerni-Duża
Zaawansow.Zwieksz.Kontrastu-Średnie
Gamma- (-1)
Automat.ogranicz.Światła-Średnie
Żywy Kolor-średni
Balans Bieli
Wzmocnienie R-(-2) lub (-1)
Wzmocnienie G- (-4) lub (-2)
Wzmocnienie B- (-5) lub (-3)
Przesunięcie R (-1) lub (-1)
Przesuniecie G (-2) lub (-2)
Przesunięcie B (+3) lub (+3)
Demonstrowałem wielu przyjaiołom byli zachwyceni ostrością Barw czernią i szczegółami ustawienia proszę porównać na blue reyu sygnale cyfrowym i analogowym ,wiadomo ze kanały są różnie nadawane i każdy lubi co innego jak mawiał mój kolega jeden woli zapach pomarańczy a drugi własnych nóg ahhah Smile ale moim zdaniem to najbardziej optymalne ustawienia aby wydobyc z Sonego pazury:)Zalecałbym również oświetlić lekko telewizor z tyłu jak wiemy ta matryca swieci w rogach no niestety a lekkie podświetlenie od tyłu wieczorem minimalizuje ten efekt i poprawia lekko głębie i kontrast oglądanych programów i to tyle skłoniło mnie napisanie tego posta zupełny brak na wielu forach dostępnych informacji na ten temat .Pozdrawiam i oczekuję wrazeń od posiadaczy matryc serii W 5500 -5740
 
Ostatnia edycja:

Soniak45

New member
Nom ale teraz nie wywale tematu bo nie wiem jak prawdopodobnie znikneła edycja bo dostalem Twoją wiadomosc ale jak umiesz to wywal dzieki :)
 
Do góry