Kalibracja / ustawienia 55PFS7109/12

Szlachtus

Member
Witam,

czy ktoś posiada model philipsa 55PFS7109/12? Chodzi mi głównie o kalibrację tudzież jakieś najlepsze ustawienia dla tego tv. Mam dość duży problem ze smużeniem (czy jak ktoś to zwał motion blur) podczas szybszych ruchów kamery w filmach czy też przy oglądaniu sportu. Jest to dość wnerwiające jak na tv nowej generacji w dodatku kosztujący 5000zł. Podobny efekt smużenia mam w samsungu, tyle że to LCD i w dodatku staroć z przed 6 lat więc trochę to nie fajne uczucie widzieć coś takiego w nowym telewizorze :)
 

Szlachtus

Member
Co masz na myśli mówiąc rozjeżdża się obraz 3D? Wydaje mi się że 3D odbiera normalnie, nie zauważyłem jakichś dziwnych rzeczy :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW -- kolega Ci powie jak i co poustawiać.
Sprawdzałeś czy masz astygmatyzm ?
Niektórzy nie wiedzą że maja i właśnie na 3D to się obiawja ....
 

eLBeG

Member
Bez reklam
Ja mam astygmatyzm i zarówno obraz 3d na Philu 7509 i Toshibie 7453 ok. ale nie wiem jak ma wyglądać bez astygmatyzmu :razz: Może się tam trochę pie... niczyło w oczach, ale i tak efekt super.
 

SovietGangst

New member
Podbiję temat, szukam gotowych parametrów ustawień obrazu na 55PFS7109/12 lub sprawdzonego programu do nagrania na CD/DVD (nie mam blue ray).
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Ja bym wyłączył przede wszystkim wszystkie polepszacze obrazu:

Kontrast > Tryby kontrastu > Wył.
Kontrast > Dynamiczny kontrast > Wył.
Zaawansowane > Kontrast > Czujnik światła > Wył.
Zaawansowane > Ostrość > Super rozdzielczość > Wył.
Zaawansowane > Ostrość > Redukcja szumów > Wył.
Zaawansowane > Ostrość > Redukcja zniekształceń MPEG > Wył.
Zaawansowane > Ruch > HD Natural Motion > Minimum
Zaawansowane > Ruch > Clear LCD > Wł. (ew. wył. jeżeli Ci bardziej odpowiada)
 

SovietGangst

New member
To już zrobiłem. Ustawiłem "na swoje oko" tak jak mi najwygodniej oglądać póki co. Mam problem z odtworzeniem przez TV plików JPG (żeby chociażby odpalić plansze testowe) i czekam na reakcję serwisu.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Ale żadnych jpeg Ci nie otwierało? Miałem kiedyś styczność z planszami w tym formacie, które za nic nie cgciały się uruchomić. Okazało się, że trzeba było zmienić paletę kolorów CMYK na RGB i było ok.
 
Do góry