kalibracja ST60E

peterka1000

Member
Bez reklam
Z neta nie ma pojęcia kalibracji . Widać że nie masz wogóle pojęcia co to jest kalibracja . Musi być wykonywana u klienta w domu w warunkach jakich będzie on oglądał . Więc tzw kalibracja z netu jest tyle warta czy przepisywana od ustawień u Zenka :) co Polski rząd , czyli nic :)
 

maderos

Member
Bez reklam
I tak nie jest to profesjonalna kalibracja . Zapytaj Kikiego ile kosztuje profesjonalna kalibracja i sprzęt do takowej to się mocno zdziwisz .:) W Polsce nie wiem czy ktoś ma takowy sprzęt .

Hmmm, no nie bede tu pisal co i jak. Kazdy zainteresowany latwo znajdzie. Ja sie nie zdziwie, bo wiem kto to wykonuje i jakim sprzetem dysponuje.

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
 

pebe86

Member
Bez reklam
Tu nie chodzi o to że ktoś żałuje, tylko nie każdy widzi taki sens. To zasadnicza różnica.
I nie powinno Cię to dziwić, wystarczy to uszanować że nie każdy jest aż takim purystą obrazu by dawać kilkaset zł za kalibrację.
 

maderos

Member
Bez reklam
Powiem tak, jak ktos nie widzi roznic miedzy skalibrowanym obrazem a fabrycznym to wspolczuje. Nawet po wklepaniu tych ustawien z netu jest ogromna roznica, to jak musi ten tv grac po indywidualnej kalibracji? A koszta, jak kolega wyzej napisal, jedna dobra impreza mniej i mamy na kalibracje.

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
 

pierwszyy

Member
@maderos: to jeszcze nic... są osoby, które w swoim lcd włączają wszystkie "dynamiczne poprawiacze obrazu", temperatura kolorów oczywiście zimna, bez "żadnej kalibracji i tego typu bzdetów" i uważają że mają super obraz :shock:
 

maderos

Member
Bez reklam
Hehe, no to juz nie mam pytan. Przypomnialo mi sie jak u brata ustawialem jego lcd Sony. Jakos w miare na oko bylo ok. Pokazuje bratowej a ona mi na to, ze poprzedni obraz jej sie bsrdziej podobal. Oczywiscie dynamiczny itd...


Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
 

maderos

Member
Bez reklam
Oczywiscie ze sie da. To nie jest przymus. Tyle, ze jak chcemy wyciagnac z plazmy max jej mozliwosci to kalibracja jest wskazana.

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
 

maniekn274

New member
Bez reklam
ale się narobiło,faktycznie swoim postem obraziłem kogoś? że admin post usunął,nie sądzę,a jeśli tak to najmocniej przepraszam,ale to nie o to kaman ,oni dobrze wiedzą o co kaman he he pa...ja...cy...ki
 

AnnaS

New member
ktore polecacie ustawieni troche tego duzo jest do wpisywania i czasu nie ma. Ktore linki sa wedlug was najlepsze z zaproponowanych ? wiem wiem ze to indywidualne ale cche wklepac cos na sprobowanie na wieczor wiec pytam :)
 

bilu

New member
OK, a kiedy warto grzebać przy ustawieniach?
Chodzi mi to, że jak mam nowy telewizor, to czy od razu ustawiać sobie (zachowując przy tym rozsądek) docelowy obraz, czy na pierwsze kilkanaście/kilkadziesiąt godzin podkręcić ustawienie, żeby plazma się "dotarła"?
Czy może czasy docierania już minęły i w tej chwili na to nie zwracać uwagi?
 

Jarek.N.

Member
OK, a kiedy warto grzebać przy ustawieniach?
Chodzi mi to, że jak mam nowy telewizor, to czy od razu ustawiać sobie (zachowując przy tym rozsądek) docelowy obraz, czy na pierwsze kilkanaście/kilkadziesiąt godzin podkręcić ustawienie, żeby plazma się "dotarła"?
Czy może czasy docierania już minęły i w tej chwili na to nie zwracać uwagi?
Co znaczy podkręcić ustawienie? Gdzieś ty się takich głupot naczytał? Telewizor chodzi, to chodzi, jest podświetlany obraz raz tak, a przy innych audycjach inaczej i jeśli się wypala matryca to od świecenia i niezależnie z jaką intensywnością. Jedyne co dla świętego spokoju i pewności możesz robić, to przez pierwsze 100-300 godzin staraj się oglądać programy w formacie pełnoekranowym 16:9, rozszerzony lub format AUTO (też rozszerza na cały ekran wszystkie programy). A dopiero później ustawiasz w proporcjach obrazu (przycisk na pilocie ASPECT) format 4:3 (tylko wtedy obraz wyświetla się w telewizorze w prawidłowych formatach przy programach nadawanych przez DVB-T). Zwróć uwagę, że niektóre kanały przy audycjach 4:3 i wybranym tym formacie mają boczne paski na jasno szaro, to właśnie dlatego, żeby się matryca bardziej równo wypalała, ale na początku tego lepiej i tak nie stosować.
 

bilu

New member
Co znaczy podkręcić ustawienie? Gdzieś ty się takich głupot naczytał? Telewizor chodzi, to chodzi, jest podświetlany obraz raz tak, a przy innych audycjach inaczej i jeśli się wypala matryca to od świecenia i niezależnie z jaką intensywnością. Jedyne co dla świętego spokoju i pewności możesz robić, to przez pierwsze 100-300 godzin staraj się oglądać programy w formacie pełnoekranowym 16:9, rozszerzony lub format AUTO (też rozszerza na cały ekran wszystkie programy). A dopiero później ustawiasz w proporcjach obrazu (przycisk na pilocie ASPECT) format 4:3 (tylko wtedy obraz wyświetla się w telewizorze w prawidłowych formatach przy programach nadawanych przez DVB-T). Zwróć uwagę, że niektóre kanały przy audycjach 4:3 i wybranym tym formacie mają boczne paski na jasno szaro, to właśnie dlatego, żeby się matryca bardziej równo wypalała, ale na początku tego lepiej i tak nie stosować.

Gdy czytałem forum i artykuły przy okazji zakupu Panasonica PV80, to często pojawiał się wątek "docierania". Że na początku użytkowania warto zwiększyć m.in. kontrast, żeby ekran szybciej do siebie doszedł, po czym obraz był świetny przy normalnych ustawieniach.
Ale wiadomo, technologia się zmienia, idzie do przodu. Może przy obecnych telewizorach już coś takiego nie jest praktykowane...
 

mariusz67

Member
Bez reklam
A czy producenci pisza o docieraniu plazm .Ludzie ogarnijcie sie mam miec przyjemnosc odladania a nie swirowania i kombinowania .
 

mwerd

New member
Czy przy obrazie DVBT czy z podłączonego Xboxa proponujecie ustawić takie same ustawienia jak w podanych wcześniej linkach? Też oglądamy na "prawdziwe kino"?
 

maderos

Member
Bez reklam
Pytasz nas jaki obraz Tobie się podobać ma? Co byś nie włączył i tak będzie ok. Pomijam tryb dynamiczny i normalny, bo są spore przekłamania w jakości.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry