Kalibracja EU40ES6800

Ryan

New member
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość użycia tej metody:
AVS HD 709 - Blu-ray & MP4 Calibration

do kalibracji bez wypalania obrazu na DVD. Nie mam odtwarzacza, czy da się to zrobić z poziomu laptopa ?
 

Ryan

New member
mam HDMI w laptopie tylko, że jak podłączam laptopa pod TV to wyświetla mi odwzorowany obraz z Laptopa (rozdzielczość, ustawienia barw, kontrastu itd) Jak to zmienić że szedł tylko strumień a obraz został przejęty przez TV
 

xnoz

New member
To co ustawisz na laptopie to będziesz miał na TV.
Przełącz w laptopie obraz w ustawianiach karty graficznej jako główny monitor TV i dopasuj sobie rozdzielczość do takiej którą oczekujesz.
 

Ryan

New member
ok, może tego nie kumam, przełączyłem obraz na TV, rozdzielczość się zgadza wszystko fajnie, ale dalej zmieniając kontrast, jasność itd na kompie widzę zmiany na TV więc jaki jest sens ustawienia czegokolwiek na TV jeżeli odłączając HDMI obraz nie będzie ustawiony do HDTV czy filmów z USB ? A może się mylę i mimo to, że TV reaguje na zmiany w PC to i tak to co ustawiam jest konfigurowane pod TV i wszystkie ustawienia po odłączeniu są odpowiednie do użytych tablic ? Tyle że z drugiej strony skąd mam wiedzieć jakie powinny być ustawienia na PC żeby tablice były wyświetlane na TV w taki sposób aby je dobrze ustawić pod TV ? Strasznie to wszystko pogmatwane ...... :niewiem:
Może ktoś jest w stanie to dokładniej wyjaśnić .......
 
Ostatnia edycja:
Do góry