kablowka_platforma N_pytanie o kable.

mantisL

New member
Witam,

mam taka sytuacje w domu (bardzo prosze o pomoc:))
- operator kablowki(INEA) rozproawdzil kabel - jest gniazdko na parterze i na pietrze (sa na nim jakies przebicia i pomio ze nie wykupilem zadnej opcji - mam z 30 kanałów:) niekotre troche z sniegiem..
- od tego na pietrze rozprowadzilem kabel do pozostalych pokoii (jeszcze tego nie polaczylem)
- jest tez kabel od dewelopera od dachu na parter - wychodzi gniazko

moje pytania:
- czy po kablu od INEA moge podlczyc platofmra N i mam wtedy tez temat multirooma
- czy po tym pojedynczym kablu z dachu na parter od dewelopera moge podlczyc N z opcja nagrywania? lub/ i czy ten kabel moge podlaczyc z tym od INEA i miec sygnal w kazdym gniazdku?

z gory dzieki za pomoc!
pzdr
mantisL
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
1.Skoro operator kablowy zapewnił odbiór 30 kanałów to po Ci enka? jak sądzę jest to właśnie zrobione w celu aby nie było potrzebne instalowanie indywidualnych anten .Aby odbierać wszystkie programy enki operator musiałby dostarczyć cały sygnał z Hotbirda (bo tam jest nadaje enka) ,a zapewne tak nie jest
2.Jeżeli Twoje okna wychodzą na południowy - wschód to nie widzę potrzeby korzystania z usług operatora indywidualna antena jest najlepszym rozwiązaniem - wtedy możesz korzystać z cyfry + /enki /cyfrowego Polsatu lub wszystkich platform na raz
 
Do góry