kable HDMI 1.4 a 1.3b

jeanaxel

New member
Czy mając amplituner Onkyo 508,578,608 lub denon 1911 który obsługuje kable hdmi 1.4 będę mógł podłączyć kable starszego typu HDMI 1.3b i czy będą normalnie działać, czy będę musiał pozmieniać kable na HDMI 1.4?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czy mając amplituner Onkyo 508,578,608 lub denon 1911 który obsługuje kable hdmi 1.4 będę mógł podłączyć kable starszego typu HDMI 1.3b i czy będą normalnie działać, czy będę musiał pozmieniać kable na HDMI 1.4?
To zależy od tego jakiej kategorii masz kabel. Kable HDMI spełniające wymogi dla kabli "category 2" wg specyfikacji HDMI 1.3b z definicji spełniają wymogi stawiane dla kabli High Speed HDMI określone w specyfikacji 1.4.
 

jeanaxel

New member
Dzisiaj mi gościu powiedział że jak chce kupić amplituner onkyo 508 lub 608 z hdmi 1.4 to musze zmienic tv i blue ray żeby działał mi prawdłowo ten amplituner? Coś mi się nie chce wierzyć w to?
 

jeanaxel

New member
to o co gościowi chodziło czy mogę kupić model 508 lub 608 z Onkyo? i tylko w odbiorze będzie taka różńica że nie wykorzystam 3D a reszta będzie bez strat jeśli chodzi o dzwięk i obraz 2D?
 

killpit

New member
Oczywiście wsio będzie działało oprócz 3D :)
Gostkowi chodziło o to żeby wykorzystać pełni 3D musiałbyś mieć to o czym ci powiedział.
Spokojnie możesz kupić ampli polecam 608 rewelka :) aluminiowy THX,DSX,itd...
 

pkomp

New member
owszem ale sygnał 3D ma 3840x1080 :) - dwie klatki obok siebie
przynajmniej taki dostałem plik z jakiegoś demo 3D dla okularów migawkowych - 24 klatki na sekundę dwie klatki obok siebie (delikatnie sie różniące) - a czegoś takiego 1.3 nie przepuści(oglądałem na kompie i w sumie mój błąd nie sprawdziłem czy pójdzie na tv choc pewnie grafika przeskaluje skoro dvi single link wyświetliło w full hd)
 

prodigy

New member
W kablach HDMI 1.4 podoba mi się bardzo rozdzielczość pewnie w tej chwili nie wykorzystywana (tylko 3D ale akurat mnie to nie interesuje) ale chyba bardziej ciekawi mnie możliwość wykorzystania sieci. Wygląda na to, że ilość kabli będzie ograniczona naprawdę do minimum.
 

pkomp

New member
niestety zapewne na ta chwile 3/4 sprzetu z hdmi 1.4 nie wykorzystuje kanału ethernetu...sony w nowych ampli wbudował switcha mimo hdmi 1.4....
 

redlum

New member
Bez reklam
3/4? IMHO to więcej - podaj jakieś praktyczne zastosowanie tego ethernetu po HDMI wraz z modelami sprzętu.
 

pkomp

New member
no pomyśl?podpinasz net pod ampli i hdmi zapodajesz do tv i do bluray?
taki był zamysł - w praktyce czy ktos to widział w działaniu?
 
Do góry