Kable do zestawu HK + Paradigm

cuba1986pl

New member
Witam,

chciałbym zasięgnąć porady, jeśli chodzi o kable głośnikowe i interkonekt. Te które teraz posiadam przenoszą za dużo niskich tonów, chciałbym, aby bardziej widoczny był wokal.


Oto mój zestaw:

- amplituner stereo Harman/Kardon HK 3480,
- CD Harman/Kardon HD 950,
- kolumny Paradigm Phantom v3,
- kable głośnikowe Real Cable OFC 0.5M,
- karta dźwiękowa PC Audiotrak Prodigy hd2.


Maksymalnie na kable głośnikowe mogę poświecić 40 zł/metr, a na interkonekt 100 zł/0,5 metra.

Dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam, Kuba
 

pkomp

New member
miedź beztlenowa OFC - to samo dla interkonektów
dobry kabel nie ma prawa ingerować w barwę dźwieku i miedź beztlenowa zapewnia to w 100% (i ścieżki na płytach w kazdym sprzecie wykonane dokładnie z tego samego materiału)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Klient sobie życzy korekcji.
Musisz więc obejrzeć kable z domieszką srebra, im więcej odizolowanych od siebie żyłek tym bardziej widoczne zjawisko naskórkowości i będzie więcej sopranu.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Klient sobie życzy korekcji.
Musisz więc obejrzeć kable z domieszką srebra, im więcej odizolowanych od siebie żyłek tym bardziej widoczne zjawisko naskórkowości i będzie więcej sopranu.

Albo po prostu zmienić kolumny, bo to one mają ponad 70% wpływ na jakość dźwięku (np. na coś ze wstęgą - wtedy nie będzie problemu z sopranami, chyba, że będzie ich za dużo).
 

cuba1986pl

New member
@ pejotpe

Zmiana kolumn nie wchodzi w rachubę :)

@ blackninja

Polecasz może jakieś konkretne modele kabli z domieszką srebra?


--------------
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na razie proponuję CI zakup samego kabla głośnikowego, sprawdzisz czy balans między wosokimi a basem się zmienił, a może już wystarczy tego srebra?
 

cuba1986pl

New member
Ok, w sumie racja :)

Tylko teraz jeszcze jedno pytanie, dla Was trywialne, dla mnie nie - na stronie internetowej tego sklepu jest napisane, że "Kabel do bi-wiringu. Możliwość konfekcji (wtyki bananowe)."

Moje kolumny mają pojedyncze wejścia, więc da radę podpiąć te kable? Jakie muszę mieć końcówki?
 
Do góry