kable analogowe a dts

dramol

New member
Witam,

Przesyłam sygnał z laptopa do tv przez HDMI.
TV (plazma Panasonic) połączony jest z kinem domowym przez HDMI i dźwięk puszczony przez chinche.
Czy w takiej konfiguracji uzyskam na głośnikach dźwięk przestrzenny?

Próbowałem powyższego połączenia ale zamiast chinchy przez kabel optyczny i dźwięk słyszalny w głośnikach jest wyraźnie słabszy/gorszy niż puszczony choćby z wejścia usb w kinie domowym.

pozdrawiam
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Witam,

Przesyłam sygnał z laptopa do tv przez HDMI.
TV (plazma Panasonic) połączony jest z kinem domowym przez HDMI i dźwięk puszczony przez chinche.
Czy w takiej konfiguracji uzyskam na głośnikach dźwięk przestrzenny?

Próbowałem powyższego połączenia ale zamiast chinchy przez kabel optyczny i dźwięk słyszalny w głośnikach jest wyraźnie słabszy/gorszy niż puszczony choćby z wejścia usb w kinie domowym.

pozdrawiam

Sprawdź, co Ci wychodzi po optyku. Większość TV obcina sygnał do dwóch kanałów (tylko stereo).
Po analogu 2 x cinch (nie "chinch") wyjdzie Ci dźwięk przestrzenny (upośledzone 2+1) tylko w dolby pro logic (o ile był wcześniej zmatrycowany, w co wątpię przy bezpośredniej konwersji z HDMI).
 

dramol

New member
Dziękuje za odpowiedzi, czyli wychodzi na to, że aby się cieszyć "filmowym" dźwiękiem muszę chyba połączyć bezpośrednio dźwięk z laptopa do kina?

Laptop ma wyjście SPDIF. Kino to tylko 2+1 ale dźwięk na filmie (szczególnie bas) puszczanym z płyty DVD w kinie różni się zasadniczo od tegoż filmu odtwarzanego w laptopie przy połączeniu które opisałem powyżej (oczywiście na plus). Próbowałem innego kabla optycznego i dźwięk jest również "tłumiony", mimo że wszystkie funkcje związane z ograniczeniem sygnału audio są wyłączone - po cinch gra lepiej/znacznie głośniej.
TV to Panasonic TX-P37X10Y i nie ma niestety wyjścia Coaxial.
 

azazelx

New member
samo spdif nie wystarczy musisz miec kartę 5.1, w laptopach to rzadkość, karta zewnętrzna creativa x-fi lub asus xonar to też nie pewne rozwiązanie, najlepiej nagrać film mkv np. na płytkę dvd-rw i puścić ją bezpośrednio z kina, oczywiście jeżeli kino obsługuje mkv lub avi z kodekami video AVC i audio ac3 i dts
 

pkomp

New member
brednie kolego - praktycznie każda karta multimedialna od dobrych 5 lat jesli posiada spdif to potrafi wysłać DTS i DD...integry realteka robia to wszystkie obecnie montowane
 
Do góry