Kabel zasilający

MarcinGD

New member
A co za problem iść do sklepu wziąść sznur za kaucja i samemu sprawdzić. Albo chodzi ci tylko o zadyme. Skrzyknales kolegów wkleimy Reduktora szumów i posmiejemy się z audiofilow.

Idziesz do sklepu wypozyczasz drut i będziesz wiedział.
 

jochan1234

New member
Chciałem wymienić daca na audiolaba m-dac,teraz mam micromege mydaca,ale ktoś mi podpowiedział zmień drut zasilający ,a zobaczysz że zostaniesz przy tym dacu jaki masz.Dlatego pytam fachowców.
 

MarcinGD

New member
No to sobie odpuść bo na kablach są największe straty wartości ze względu na zbyt windowane ceny nowych produktow. Bez odsluchu to tylko zakup tanich sznurkow z drugiej ręki, firm które łatwo odsprzedać bez straty. Ale tutaj też jest dużo pułapek. Dla przykładu taki furutech jest jednym z najczęściej podrabianych kabli.
 

MarcinGD

New member
Chciałem wymienić daca na audiolaba m-dac,teraz mam micromege mydaca,ale ktoś mi podpowiedział zmień drut zasilający ,a zobaczysz że zostaniesz przy tym dacu jaki masz.Dlatego pytam fachowców.
Ludzie którzy kupują kable zasilające docelowo mają już droższe źródła i transporty. Dlatego będzie ciężko znaleźć coś już dopasowanego do twojego źródła.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Chyba ze ktoś kończył pozadna uczelnie techniczną to odrazu widzi braki tego pana. Dla studentów filozofii może jest ten pan autorytetem.

Do autora tematu, nie ma kabla uniwersalnego. Trzeba wpiac i przetestować w własnym systemie. Może się zdarzyć że zwykły miedziak zagra lepiej niż droższe druty i inwestycja w coś innego da lepszy rezultat.

Bardzo chętnie poczytam twoje ciekawe wypowiedzi.
Aby pisać , że ktoś się nie zna , należy poprzeć to konkretnymi faktami - rzadko spotykane na tym forum.

Tak zanim coś napiszesz.. Proszę czytaj ze zrozumieniem , bo są tu ludzie którzy tego nie potrafią.

Jestem otwarty na wiele różnych opinii a także na słowa krytyki jednak tylko konstruktywna do mnie przemawia. Jeżeli masz ciekawe doświadczenia z audio i podzielisz się nimi na pewno pomogą grupie ludzi , którzy są w stanie odróżnić handlarza audio od człowieka , który się tym pasjonuje , bądź interesuje.

By the way - jestem amatorem audio jednak , moje uszy nie..
nie jestem bogatym audiofilem ale krok po kroku kompletuje sprzęt i chciałbym aby konfiguracja jaką złożę w pełni satysfakcjonowała moją osobę i dlatego tu nie tylko tu bywam- często

pzdr
 

MarcinGD

New member
Bardzo chętnie poczytam twoje ciekawe wypowiedzi.
Aby pisać , że ktoś się nie zna , należy poprzeć to konkretnymi faktami - rzadko spotykane na tym forum.

Odnoszę się do pomiarów kabla tego pana z pierwszych odcinków. Aparatura i sposób pomiarów tego pana świadczą o tym że zakończył on swoją przygodę z miernictwem elektrycznym na poziomie laboratorium w technikum i nie robi to wrażenia na osobach które przeszły ciężką drogę na uczelniach technicznych. Dlatego tego pana wywody omijam szerokim łukiem tak samo jak recenzje w polskiej prasie.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Odnoszę się do pomiarów kabla tego pana z pierwszych odcinków. Aparatura i sposób pomiarów tego pana świadczą o tym że zakończył on swoją przygodę z miernictwem elektrycznym na poziomie laboratorium w technikum i nie robi to wrażenia na osobach które przeszły ciężką drogę na uczelniach technicznych. Dlatego tego pana wywody omijam szerokim łukiem tak samo jak recenzje w polskiej prasie.

Dzięki za odpowiedz , jednak widzę , że gro ludzi ma problemy z czytaniem...
Czy Reduktor Szumu jest znawca czy nie , nadal nie wiem...

Hmm chyba rzeczywiście muszę popytać znawców z "dobrej uczelni" bo znam takich sporo.

Co do samego tematu - racją jest o czym się przekonałem , że kable mają znaczenie ale czy zasilania... nie wiem bo nie zmieniałem jak do tej pory - pewnie to będzie ostatnia rzecz jaką zrobię w moim systemie audio.

pzdr
 

MarcinGD

New member
Słuchaj gościu wyzygal już tyle odcinków że nie chce mi się szukać. Dla mnie każde pomiary powinny zaczynać się od pokazania certyfikatów kalibracji, ustawienie wszystkich parametrów na liście dla każdego pomiaru, użycie odpowiedniej aparatury. Przy pomiarach kabli tego nie ma. Więc dla mnie inżyniera takie pomiary są o kant dupy rozbić.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Panowie na was można polegać w dziedzinie doradztwa.

Trafiony zatopiony :).

Z innej strony , to zaraz by ktoś powiedział , że to pomiary nie są prawdziwe itp..
nie wiem na ile sprzęt elektroniczny jest czuły i jak bardzo może oszukiwać "efektywnie" w odniesieniu do systemów audio ( w większości mówimy tu o cenach do 10 tyś złotych za całość ) o ale nie wydaje mi się , że całkowicie ten Pan z YT się nie zna.

Pamiętam odcinek o zakłóceniach i przesterowaniu - widziałem tylko w całości kilka z jego filmików.. ale posiadał aparaturę pomiarową podczas testów i było to całkiem logiczne co mówił.

Co więcej jak wyżej kolega wspomniał , wypadało by coś doradzić w temacie :).

pzdr
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pamiętam odcinek o zakłóceniach i przesterowaniu - widziałem tylko w całości kilka z jego filmików.. ale posiadał aparaturę pomiarową podczas testów i było to całkiem logiczne co mówił.

Taki osobnik może imponować równym sobie ,każda osoba u której rozwój umysłowy przebiega w sposób prawidłowy nie będzie brała tych "cennych wywodów" na poważnie .....o wykształceniu już nawet nie wspominam

Kiedyś miałem okazję rozmawiać z właścicielem firmy Audionova ,tam pomiary też odgrywają dosyć istotną rolę ,dla przykładu interkonekty są parowane tzn poszczególne odcinki kabla są mierzone i dobierane w pary pod względem najbardziej zbliżonych parametrów
Wydaje się to kompletne absurdalne - nie prawda ? ile mogą się różnić wartości w metrowym drucie
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Taki osobnik może imponować równym sobie ,każda osoba u której rozwój umysłowy przebiega w sposób prawidłowy nie będzie brała tych "cennych wywodów" na poważnie .....o wykształceniu już nawet nie wspominam

Kiedyś miałem okazję rozmawiać z właścicielem firmy Audionova ,tam pomiary też odgrywają dosyć istotną rolę ,dla przykładu interkonekty są parowane tzn poszczególne odcinki kabla są mierzone i dobierane w pary pod względem najbardziej zbliżonych parametrów
Wydaje się to kompletne absurdalne - nie prawda ? ile mogą się różnić wartości w metrowym drucie


Widzę , że kolega też ma jakieś problemy.
Cenie twoje wypowiedzi na forum ale ta... no mnie powaliła.
Nie twierdzę , że jego filmiki na YT są wyznacznikiem i że ma rację , tylko wspomniałem o logice , przy tym nie obrażając żadnej ze stron.

Nie uważam , że ktokolwiek może potwierdzić lub zaprzeczyć na tym forum jego racji - dlaczego?
z kilku powodów :

1. Po co miałby robić tyle odcinków i poruszał tak wiele tematów - dla zabawy?
2. Nikt nie wie jaką uczelnię skończył ale czy jeśli nawet czy umie wykorzystać ta wiedzę?
3. Kto z tutaj forumowiczów może o sobie powiedzieć profesjonalista - nie mylić z handlarzem
4. Dlaczego przeglądając właśnie to forum nie mogę się doszukać żadnych wypowiedzi , które w sposób naukowy są w stanie wytłumaczyć zależności - tak jak robi to Pan z YT ?- i tutaj uważam więcej nie trzeba dopowiadać.

Szkoda , że na Forum robi tyle szumu o takie sprawy , zamiast co podkreślam przekazać osobie zainteresowanej lub zainteresowanym , fakty i liczby czy też doświadczenie i co bardzo ważne jakie kompetencje które udowodnią wiarygodność.

Dobrze by było jakby powstał dział , który definiuje wiele poruszanych spraw tzn podstawy audio/video - wytłumaczenia terminologia itp.

Jak wspomniałem ja znawcą nie jestem , tylko podstawy o jakich poczytałem na różnych także zagranicznych forach.

Dzięki za zrozumienie i chętnie poczytam o wywodach ludzi , którzy naprawdę się na tym znają.

Ps. W 99.5% procentach fakty z tego forum popierane są organoleptycznym bądź "cenowym" wyznacznikiem jakości sprzętu - Empirycznych dowodów ciężko się tu doszukać.

To jak w IT - sporo osób wie jak obsługiwać komputer - zainstalować system , zorganizować sobie nowe sterowniki , zabezpieczać dane programami , robić back up itp ale naprawdę mało ludzi umie napisać takie programy - jakby ktoś nie zrozumiał to analogia to Audio/video :)

pzdr
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tutaj nie chodzi tylko o kable .Ale jeżeli ten "pan" poleca zestaw do salonu oparty na kolumnach Grundig Box 506 ....które mają 40 lat !!! to o czym tu mówić ?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Tutaj nie chodzi tylko o kable .Ale jeżeli ten "pan" poleca zestaw do salonu oparty na kolumnach Grundig Box 506 ....które mają 40 lat !!! to o czym tu mówić ?

Przyznam racje odrazu:) - oczywiście Tobie.

Ale i tak część mojej wypowiedzi jest skierowana do gro ludzi , którzy nie podpierają sowich ocen faktami, tudzież zmierzonymi wartościami.

Pzdr
 

SDman

Banned
Jak w temacie,czas na kable zasilające do daca i wzmacniacza,które polecacie do 5 stówek.Myśle o suprze i o Wireworld Stratus 7 Power Cord

Witam,
nie jestem przeciwnikiem kabli analogowych oraz prądowych.
Ale jak wiemy nasz mózg będzie płatał figle, zawsze wybierze to co chcemy wybrać pod wpływem emocji.
Jeżeli zdobędziemy się na odwagę i uczciwość wobec samego siebie, poprosimy kogoś o pomoc w ślepym teście to będziemy mieć absolutną pewność, że z naszym słuchem
(nie emocjami) wszystko w porządku.

Pozdr
 

jochan1234

New member
Panowie mam takie zapytanko,gdybym sam zmontował kabelek zasilający.Kupno wtyków odpowiednich nie ma problemu,ale odpowiedni przewód jest tego pełno jedni chwalą drudzy ganią.Macie jakąs praktykę w tym względzie? to proszę podzielcie się nią w sposób szczery.
 
Do góry