Kabel pomiędzy ampli i subem

Tygrysekk

New member
Jednak pkomp to kawał chama (a szkoda, bo patrząc na inne tematy wydawałeś mi się pomocną osobą).

Do tego nie czytasz ze zrozumieniem.

Jeśli tłumaczę ci że poszedłem do innego pokoju i podłączyłem tam suba da prądu i wpiąłem mu cinch i buczał, a za chwilę pociągnąłem ten ok 10 m kabel cinch i wpiąłem do ampli, który był w innym pokoju i sub nadal buczał, to przepraszam, ale przestań mi ciągle pier...ić o pętli mas, bo nawet jeśli to jest problemem to nie da się rozwiązać go domowymi sposobami typu wpięcie urządzeń do różnych gniazdek lub odwrotne wpięcie wtyczki.

Problem jest w samym subie co potwierdził od razu serwis.

Z mojej strony temat do zamknięcia.
Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
dalej nie rozumiesz co napisałem - dalej problemem jest petla mas i jak sam kolego nietrybiący zauwazyłes problem juz jest W SAMYM SUBIE...by to zrozumiec trzeba odrobinkę myslec więc pretensje miej do siebie(zła konstrukcja elektroniki suba moze takie rzeczy powodować - i tak problemem wciąż zostaje petla mas przez złe poprowadzenie ścieżek na płycie)

więc za przeproszeniem nie pier....l jak nie masz pojęcia
 

piotr818

New member
Bez reklam
Pętla Mas a to dobre (znowu mnie dobiłeś indolencją). Przyczyną jest brak masy we wzmacniaczu subwofera. Usterka niestety w tym modelu często występująca.
 

Tygrysekk

New member
dalej nie rozumiesz co napisałem - dalej problemem jest petla mas i jak sam kolego nietrybiący zauwazyłes problem juz jest W SAMYM SUBIE...by to zrozumiec trzeba odrobinkę myslec więc pretensje miej do siebie(zła konstrukcja elektroniki suba moze takie rzeczy powodować - i tak problemem wciąż zostaje petla mas przez złe poprowadzenie ścieżek na płycie)

więc za przeproszeniem nie pier....l jak nie masz pojęcia

Kolego to ty chyba, jak to mówisz, "nie trybisz", gdyż pisałeś, że jestem zbyt leniwy żeby sprawdzić problem z pętlą mas, itp, a jak sam przyznałeś jest to prawdopodobnie spowodowane złą konstrukcją elektroniki w samym subie. To co, miałem go rozkręcać czy co?

Uważam, że zrobiłem tyle ile mogłem jako laik, w domowych warunkach, podłączając do różnych źródeł prądu w różnych pomieszczeniach. Grzebanie w elektronice suba, zakupionego tydzień wcześniej, nie mając o tym zielonego pojęcia uznałbym za skrajną głupotę.

Liczę na to, że za około tydzień kiedy to wróci sub, będę mógł się wreszcie nim nacieszyć.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Tygrysekk, spoko, zrobiłeś wszystko co mogłeś zrobić. Zdiagnozowałeś, że sub jest do bani. Zapomnij o tych pętlach mas, bo tu nie maja jakiegokolwiek znaczenia. To nie te objawy i nie przy takich podłączeniach. W subie prawdopodobnie źle jest przylutowane/podłączone gniazdo wejściowe.
prawdopodobnie naprawiłbyś to sam w 5 minut, ale skoro masz gwarancję, to po cholerę się babrać w tym.
 

Tygrysekk

New member
Tak tylko na koniec, zastanawia mnie czemu u kumpla jak podłączylismy do Denona 1910 to nie buczal (jakies 5 minut gral i bez buczenia) oraz jak u siebie w domu podpiałem kabel Klotz LaGrange R-Audio AC110 to tez nie buczał przez jakieś 15 minut, a potem zaczeło buczenie przebijać przez muzykę.

Tak jakby bardzo dobry kabel zniwelował na jakiś czas problem buczenia, to samo ampli Denona. Trochę dziwne.
 

Tygrysekk

New member
Z ciekawości - mógłbyś mi to jakoś wyjaśnić ?
Bo dla mnie jeśli coś w urządzeniu jest nie tak to objaw nie powinien ustępować. Jeszcze zrozumiem kabel, choc i tak po 15 minutach buczał, ale żeby podłączony do ampli w ogóle nie buczał to nei rozumiem :)
 

Tygrysekk

New member
Nie znam się, nie moja branża :)

Sądziłem tylko, że zasady są takie same dla każdego z tych dwóch amplitunerów, ale skoro nei dowiem się prawdy to ok, ważne żeby sub wrócił sprawny.

Pozdrawiam
 

SławekSS

New member
Bez reklam
No, zasady sa identyczne, ale dla zrozumienia wymagana jest wiedza elektroniczna na poziomie podstawowym, lub nawet większym.
 
Do góry