Kabel pomiędzy ampli i subem

pkomp

New member
kolego mam rację ale jesli to nie działa to coś ewidentnie jest nie tak z budową suba

sławek a po co ma zwierać?tu trzeba pomyśleć o dodatkowym uziemieniu wzmacniacza suba to powinno pomóc - najprościej sprawdzic biorąc drut przygładając do grzejnika(jeśli instalacja grzewcza jest uziemiona) do metalowych częsci wzmacniacza - jak brum ustąpi to musimy sobie załatwic uziemienie do gniazdka
 

Tygrysekk

New member
Kolego pkomp, żeby nie było nieporozumień.
Ja nie miałem na myśli, że ty nie masz racji, tylko że w moim przypadku to nie chodzi akurat o to, gdyż za Twoją radą podłączałem suba w innym pokoju i nadal buczał.

Nie wiem czy instalacja grzewcza jest uziemiona.
Grzejnik mam cały pomalowany.

Wiec proszę o napisanie dokładnie gdzie mam dotknąć kabelkiem (rozumiem ze to może być np. normalny kabel RCA), żeby sprawdzić czy to sprawa uziemienia.
Akurat w sprawach elektrycznych to jestem zupełnie zielony.

 

SławekSS

New member
Bez reklam
kolego mam rację ale jesli to nie działa to coś ewidentnie jest nie tak z budową suba

sławek a po co ma zwierać?
Aby sprawdzić, czy sam sub jest ok.
tu trzeba pomyśleć o dodatkowym uziemieniu wzmacniacza suba to powinno pomóc - najprościej sprawdzic biorąc drut przygładając do grzejnika(jeśli instalacja grzewcza jest uziemiona) do metalowych częsci wzmacniacza - jak brum ustąpi to musimy sobie załatwic uziemienie do gniazdka
No, jesli sub ma wtyczkę z uziemieniem, to logiczne jest aby podłączyć do gniazdka z uziemieniem/zerowaniem. Szczerze powiem, ze nie pomyslałem o tym. Jak dla mnie zbyt logiczne :)
 

Tygrysekk

New member
tak myslałem.

A sprawdziłeś to zwieranie kabla?


Nie, nie wiem dokładnie zrobić (nie chcę żeby mnie "popieścilo")

Wpinam chinch do suba, a w drugiej końcówce chinch na końcu kabla zwieram ze sobą bolec z otoczką wtyczki za pomocą np. gwożdzia ? (rozumiem że muszę ten gwóźdź trzymać np w obcęgach żeby mnie nie popieściło? )
 

SławekSS

New member
Bez reklam
(rozumiem że muszę ten gwóźdź trzymać np w obcęgach żeby mnie nie popieściło? )
Rozłożyłeśmnie na łopatki, aż mnie zatkało i gały opadły na klawiaturę jak przeczytałem ten tekst, ale ....dobra...... poczekaj........ , pozbieram sie..................

ok, dobra... chyba sie pozbierałem... nic Cie nie popieści, możesz gwoźdź trzymać w ręku, tam nie ma większego napięcia niż w baterii typu AAA, AA, B, C, D czyli 1,5V, poza tym impedancja wejściowa jest na tyle wysoka, że dotykając samym palcem, tam nie będzie większego napięcia jak 0,003V. Ogólnie w Twoim ciele indukuje sie wieksze napięcie na co dzień w kazdej chwili, niz tam jest na stałe(na tym kablu).

przepraszam, ale dawno nie słyszałem takiego tekstu. tak wiem, nie wszyscy musza wszystko wiedzieć. Nie obraź sie, prosze.
 
Ostatnia edycja:

Tygrysekk

New member
Hehe. Masz rację, nie pomyślałem, przecież samą wtyczkę normalnie w ręce trzymam i nie ma problemu. Jakoś zmyliło mnie dotykanie metalowym elementem :)

A więc wpiąłem kabel rca do suba, załączyłem suba, a na drugim końcu RCA zwarłem bolec z otoczka nożyczkami. Buczało dalej, a jak dotykałem i odrywałem nożyczki to były takie "dupnięcia".
 

SławekSS

New member
Bez reklam
W takim razie masz problem z samym subem. kabel nic nie zmieni. Prawdopodobnie cos z masą gniazda wejściowego. Ogólnie to trudno ocenić na odległość. Po zwarciu tego kabla powinna nastąpić cisza.
dla pewności, zwierałeś tak jak na obrazku?

ewentualnie kup taki kabelek AudioQuest Sub A 2M 2M black white subwoofer interconnect cable at Vanns.com

zaraz, chwila a jaki masz kabel zasilający? czy nie czasem taki jak do komputera?
Przeglądam instrukcje obsługi i tam ewidentnie jest kabel z uziemieniem.
 

Attachments

  • rca sub.jpg
    rca sub.jpg
    8,7 KB · Wyś: 235
Ostatnia edycja:

Tygrysekk

New member
Nie, nie taki jak do komputera. W subie są 2 bolce a nie 3, wtyczka tak samo ma 2 bolce (bez uziemienia).

Zwierałem tak samo jak na rysunku, spróbuje jeszcze raz jutro, bo jak dotykałem nożyczkami i ruszałem lekko to były głośne basowe "dupnięcia" i obudziłem syneczka.

Kabel lepszy kupię tak czy tak, nawet jeśli dojdzie do wymiany suba na inny, bo ten w zestawie jest strasznie badziewny i ma z 10 m długości.

Czy ten będzie już bardzo dobry:

Klotz LaGrange R-Audio AC110 Subwoofer HI-END 3m (1380434414) - Aukcje internetowe Allegro

czy ewentualnie jakiś koaksjalny będzie lepszy (choć przy analogowym przesyle chyba koaksjalny nie ma sensu).
 

SławekSS

New member
Bez reklam
ten z aukcji jest ok.

A tak przy okazji, najpierw "metalowy przedmiot" podłącz do tej "otoczki" i dopiero zewrzyj z bolcem. Ścisz suba, bo inaczej głosnik Ci wyapdnie :)
 

Tygrysekk

New member
Ok, jutro spróbuję jeszcze raz. A co do ściszenia suba to tak zrobię, ale jak mówiłem od połowy i niżej buczenie nie występuje, więc i tak przy zwieraniu będę musiał podkręcić.
 

pkomp

New member
ale tam nie ma i nigdy nie będzie napięcia na nie podłączonym BO TO WEJSCIE !!! hahahaha

dotykając palcem bolca możesz usłyszeć co najwyżej wielki brum jak sprzęt jest czuły

do grzejnika do nie pomalowanej cześci jakby co - ma przewodzic prąd do ziemi

zwieranie jak pisze kolega nic nie da i o niczym nie swiadczy

i nic ci nie wypadnie bo i nic nie usłyszysz.....
 

Tygrysekk

New member
Kurde już nic nie wiem.

Poszedłem do kolegi, podpiąłem suba pod Denona 1910 I NIE BUCZY !!!

Tyle, że mój sub jak ma wpięte chinch ( a drugi nie jest do niczego podpięty) to buczy a jego (JBL 250) nie buczy tak czy siak.

Kolega mówi, że z tego wynika iż uszkodzone jest wejścia na suba w moim amplitunerze Pioneera.

Czyli co, reklamować amplituner Pioneera?
 

SławekSS

New member
Bez reklam
nie pioneera, reklamuj suba. To on jest uszkodzony.
ogólnie wpięty kabel do suba, niezależnie od długości(nie mówimy o 100m i wiecej), nie powinien powodowac żadnego buczenia.
 

Tygrysekk

New member
Hmm, ale w takim razie czemu po podłączeniu do Denona 1910 mój subwoofer przestał buczeć?


Może to jednak wina ampli?

Może ktoś na 100% wykluczyć którąś z tych opcji, bo chciałbym wiedzieć który sprzęt mam odesłać do reklamacji.
 

Tygrysekk

New member
Widzę kolega pkomp trochę niemiły jest. Pisałem w wątku o buczeniu jamo 210 :

"Co do pętli masz to nie sądzę żeby występowała i u mnie i u kolegi (tym bardziej ze w domu podłączałem suba w innym pomieszczeniu i tez buczał po wpięciu cincha)"

Także chciało mi się, po to pisałem na tym forum żeby dostać porady i w miarę swoich możliwości je wypróbować.

Napisałem również w tamtym wątku o rozmowie z serwisem Jamo:

"Informacja dla posiadaczy Jamo 210
Zadzwoniłem do serwisu JAMO, powiedziałem ze mam Jamo 210 i mały problem, nie zdążyłem powiedzieć nic więcej bo pan mi przerwał i powiedział, że wie o co chodzi, że mi buczy subwoofer i że jest to usterka w wielu egzemplarzach. (coś w elektronice)
Wystarczy do nich przesłać w ramach gwarancji, robią od ręki i odsyłają."
 

pkomp

New member
dzieci proszę was - pętla mas w google


a to że naprawiają?a cóż w tym dziwnego?wiedzą jak rozwiązać ten problem i to się chwali....

a nie miły?gościu ile razy można to samo pisać a tobie nie chce się nawet leniwej d...y ruszyć by wpisać (ba skopiować) tych kilka liter do wyszukiwarki??????
może i zapytasz sie na forum jak zrobic dziecko albo ktos pomoże?

no weź sie zastanów!!!
 
Do góry