kabel optyczny

Rob_Maczug

New member
czy mógłbym prosić o poradę , jaki kupić (bardzo dobry ) kabel optyczny .
długość 0,7 do 1,00 metra , do połączenia PS3 z AVRem (zależy mi do koncertów na BR).
Jeśli wybór padnie na kabel za 150-200 zł , czy warto jest takie pieniądze wydać ?


generalnie zacząłem się zastanawiać między toslink pgd5000 profigold oxy pure i toslin wires xs2111
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Ale on chce puścić na tym dźwięk (700kbps z hakiem) wysyłany jednomodowo, a nie wysyłać gigabitowe transmisje :D

Taki z 70 PLN za 5 metrów też jest równie dobry (różnica długości ma stosunkowo niewielki wpływ na cenę)...
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Rob_Maczug napisał:
czy mógłbym prosić o poradę , jaki kupić (bardzo dobry ) kabel optyczny .
długość 0,7 do 1,00 metra , do połączenia PS3 z AVRem (zależy mi do koncertów na BR).
Jeśli wybór padnie na kabel za 150-200 zł , czy warto jest takie pieniądze wydać ?


generalnie zacząłem się zastanawiać między toslink pgd5000 profigold oxy pure i toslin wires xs2111
hejka, dopiero konkretnie doczytalem. Jesli koncerty, ktorych zamierzasz sluchac, sa nagrane w najnowszych standardach (7.1) Dolby True Hd itp., to czesc z nich, aby odsluchac pelnie ich mozliwosci, bedziesz musial puscic jedynie po HDMI.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jak kupisz za 100 to kup tez taki za 5 zł i pochwal sie czy widzisz roznice :D

a stwierdzenie kup taki za 100 na pewno bedzie ok jest troche nie na miejscu .. jak ktos sie pyta o wzmak chyba nie powiesz kup taki za 10000 na pewno bedzie ok :) chyba ze jestes z działu audio avansu/mm :D
 

fantattoo

Member
Wszystko się zgadza. Ja nie napisałem, że kabel za 100 zł da lepszy dźwięk. Nie napisałem też, że jest on lepszy od takiego za 5 zł. Sam również kiedyś stałem przed takim wyborem i też doradzano mi różne kable. Chodziłem po sklepach, szukałem, oglądałem. Kupiłem kabel za 90 zł i jestem zadowolony. A dlaczego nie kupiłem tańszego? Ze względu na jakość wykonania. Przepinam kabel często między PS3, a PC więc potrzebuje dość solidną konstrukcję. Znajomy kupił na allegro kabel za 25 zł. Po pół roku wtyczka zaczęła mu wypadać z gniazda konsoli. Ja tego problemu nie mam ;)

Kolega w poście pyta się czy warto wydać 150-200 zł na kabel. Odpowiedziałem mu, że wg mnie wydanie 100 zł jest optymalne i osobiście na taki kabel więcej bym nie wydał.
 

Rob_Maczug

New member
dziękuję za dyskusję , za 100 zł tez nie łatwo jest wybrać czy drożej tym w zasadzie wybór jest prostszy, a raczej uboższy.

Gdybym wiedział ,że toslink PGD5000 profigold 0,75 (209 zł) o niebo jest lepszy od tych za 150 czy 100 , to dozbierałbym i za jakiś czas taki wypas sobie zafundował. Najgorzej jest wydać 50 zł, potem jednak zmienić na "lepszy" za 100 i już jest 150.
w okolicy 150 zł widziałem takie
http://www.allegro.pl/item499192042_interkonekt_optyczny_toslink_xs211_tech_link_1m.html
http://www.allegro.pl/item498928415_kabel_optyczny_toslink_proa5601_profigold_sky_1m.html
http://www.allegro.pl/item500824627_kabel_optyczny_profigold_sky_proa5601_1m_wawa.html
 

fantattoo

Member
Druga i trzecia aukcja to ten sam kabel. Z tych dwóch poleciłbym jednak Techlinka. Mam component tej firmy i jest naprawdę ok, a ten kabelek na aukcji jest z bardzo dobrej serii.
 

Chmielok

New member
Kabel optyczny mozesz kupic nawet za 10 zl.
Tu caly dzwiek przesyla swiatlo, a wiec jakiekolwiek ekranowanie tutaj nie istnieje. Jedyna zasada jest taka aby ladnie ukladac kabel i nie robic nim ostrych katow, bo sie swiatlo moze zalamac.
No i oczywiscie konstrukcja i jakosc wykonania. Tutaj akurat warto doplacic, zeby, tak jak powiedzial kolega wtyczka nie wypadala, a kabel byl sztywny.
Doradzam ci kupno kabla za 5 zl i test, czy dzwiek jest dobry.
5 zl to nie jest wydatek.
 

thewizzo

New member
Witajcie
Mam pewien problem, otóż chcąc podłączyć kablem optycznym odtwarzacz multimedialny do amplituneram do gniazda 1 - dźwięk urywa się, przeskakuje, natomiast jesli podłączam tym samym kablem z tego samego źródł do gniazda 2 problemu nie ma, wiecie o co chodzi ?

73_1329768259.jpg
 

thewizzo

New member
Gniazdo lub jakieś połączenie za nim uwalone. Nie jest zakurzone?

powiem szczerze ze pomyślałem o tym kurzu, generalnie sprzet kupiony używany, wszystko inne sprawdziłem - działa, tylko ten jeden optyk przerywa, więc co może na wyłączonym amplitunerze poczyścić to jakoś, tylko nie wiem czy mechanicznie, czy może odkurzaczem ?
 
Do góry