Kabel optyczny a dźwięk DTS

Whiplash

New member
Bez reklam
Nawet nie musi przypisywac, w Yamaszce coaxial smiga chyba pod CD wiec na pilocie zamiast DVD wciskasz CD i gra. Coaxial to cyfrowa forma transmisji sygnalu tak jak optyk, przesyla dokladnie to samo.
Btw. nie mozesz dolozyc do przynajmniej 500zl i kupic sobie player blu ray troszke z wyzszej polki, np panasonic, sony?
 

eliksyr

New member
A jaki konkretnie model byś polecił? Początkowo chciałem kupić coś budżetowego żeby podratować sytuację z odtwarzaniem plików z audio DTS z dysku przenośnego, a dodatkowo odtwarzanie rasowych płyt blu ray byłoby atutem. Potem zreflektowałem się, że ten Lg nie ma optyka, ale zobaczę ten coaxial. Jak znajdę jakiś ciekawy model odtwarzacza to może dołożę trochę do początkowego budżetu.
 

MKa11

New member
Nie ma znaczenia czy jest optyk czy coax, jest wyjście cyfrowe i ampli to łyka. Dokładanie do tzw. markowych odtwarzaczy skończy się tym, że ok, będzie np trochę lepsza jakość obrazu ale za to nie będzie odtwarzał takich czy innych plików.
Np miałem brać Marantza UD5007 ale najtańszy LG bije go ilością odtwarzanych formatów a ten kosztuje 10x tyle. Wszystko jest kwestią kompromisów, kupię M i tak ale to przy jakiejś okazji, do odtwarzania filmów z USB LG w zupełności wystarczy.
 

eliksyr

New member
Konkludując, biorę tego LGka, podpinam HDMI pod tv i coaxialem pod amplitunera w miejsce odpowiedniego gniazda, zgadza się? Git i jeszcze raz dzięki.


EDIT:
W specyfikacjach odtwarzacza zobaczyłem takie rozróżnienia, czym one się charakteryzują?

[PCM Stereo] (HDMI, COAXIAL)
[PCM Multi-Ch] (HDMI only)
[DTS Re-Encode] (HDMI, COAXIAL)
[BitStream] (HDMI, COAXIAL)

Pod coaxial jest kilka, jakie wybrać i dlaczego? Czym się różnią?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Moim zdaniem nie po to kupuje sie Blu ray z kinem domowym i TV HD aby na nim ogladac divixy i inne tego typu stratne formaty. Ja odtwarzam tylko DVD/Blu ray ew czasem muzyke z CD dlatego wybralem Panasonica bo ma jeden z najlepszych obrazow i dlatego polecam od siebie.

To oznacza ze dzwiek PCM stereo moze byc wypuszczony po HDMI jak i optyku/coaxialu, PCM 5.1 juz tylko po HDMI a Bitstream po tym i po tym poza DTS HD ktory tylko po HDMI. Jak podlaczysz coaxial to tak czy siak odtwarzacz wysle nim wszytko w formie bitstreamu do amplitunera a on sie juz zajemie dalsza obrobka.
 

eliksyr

New member
A łopatologicznie, czym jest BitStream?

Dzisiaj jeszcze sprawdzałem kilka plików na tv i po raz pierwszy widziałem wyświetlany na amplitunerze format Dolby D Ex, i choć nie mam 6 a tylko 5 głośników to ampli pokazywał wyraźnie ten format. Nie wiedziałem nawet, że można go odtworzyć u mnie.

Poza tym okazało się, że przestał mi działać subwoofer, jest podłączony ale niestety nic z niego nie leci, choć do niedawna jeszcze buczał ładnie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Bitstream jest to sygnal dzwieku zakodowany w roznych formatach DD DTS DTS HD itd tak jak jest zapisany na plycie, PCM to forma rozkodowana przez dekoder dzwieku. Moze syganl nie zawiera tresci do suba albo cos ci sie w menu przestawilo.
 

eliksyr

New member
Dotąd zawierał sygnał, w opcjach amplitunera mam go włączonego, dioda na zielono się świeci tylko żaden dźwięk z niego nie leci. To możliwe, że po przełączeniu masy kabli jakimi miałem do tej pory podłączony ampli do starego tv i dvd na kabel optyczny sygnał jest pomijany? Mam w amplitunerze osobne gniazdko na kabel subwoofera i nie wiem czy możliwe jest jego inne podłączenie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Sub podlaczasz z tylu amplitunera w wyjscie Subwoofer Out/Pre-Out cos takiego. Jesli w ampli jest wlaczony to nie wiem co sie moglo stac. Jest sposob na sprawdzenie czy sub dziala. Podlaczasz go do DVD na wyjscie stereo moze byc nawet na jedno gniazdo L albo R po chinchu, odpalasz jakas plytke scisz suba na max bo moze byc uderzenie i delikatnie zwiekszaj glosnosc jak nic nie zagra to znaczy ze sub umarl.
 

eliksyr

New member
Sprawdzę, dzięki.

edit

chyba zdechł. Podłączyłem suba do dvd w różne kanały chinch, bez skutku. Przy okazji próbowałem z odłączonym kablem optycznym, ale po odłączeniu i tak z głośników leciała muzyka - dopiero po odpięciu scarta dźwięk zniknął, ale sub dalej milczał. Czyli jedyną opcją jest zawieźć sprzęta do naprawy? Może tam coś pokombinują.
 
Ostatnia edycja:

eliksyr

New member
Bo nie sądzę, że po podłączeniu wszystkiego optykiem nagle sub podłączony normalnie po swoim kablu jest omijany przez ampli?
 

eliksyr

New member
Nie wiem bo kable oddałem bardziej potrzebującym :/ Chyba zawiozę go jutro do punktu i sprawdzę. Ciekaw byłem tylko czysto teoretycznie czy po innym rodzaju podłączenia sub może przestać działać, bo nie wydaje mi się to prawdopodobnym.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
albo kabel albo żródło albo odbiornik albo jakieś ustawienia ale to raczej nie - podaj co z czym i dlaczego jest podłączone - to wideo to przykład czy cały problem ?
 
Do góry