kabel komponentowt a rozdzielczości HD

weksla

New member
Bez reklam
Witam!
Mam takowy problem, że posiadając odtwarzacz dvd onkyo 404 podłączajac go do lcd po komponencie (biały, żółty, czerwony) oglądam obraz z płyty dvd w rozdzielczości 576x720, wiedząc że moje dvd podiada funkcjo progresywnego skalowania obrazu, chciałbym go "podciągnąć do większych rozdzielczości 720 lub 1080. NA kablu HDMI miałem dużo lepszą jakość obrazu niż po komponencie i mogłem ustawiać rozdzielczości, a teraz na komponencie nie wiem jak to sie robi. Niby swieci sie kontrilka "progressive" ale chciałbym podbić do 1080. Czy am ktoś ten model dvd podpięty po komponencie i działa w takiej rozdzielczości?? A może na komponencie nie jest możliwe osiągnięcie tej rozdzielczości co na HDMI?? Z góry dzięki za odpowiedzi.pzdr
 

pawek

New member
bialy, czerwony, zolty to audio stereo i composit a komponent to zielony, niebieski i czerwony .Moze masz zly kabel albo podlaczyles nie tam gdzie trzeba ?
 

weksla

New member
Bez reklam
Sorry, chodziło mi o komponent (Y, Pr, Pb), ale patrze teraz i mam kolory czerwony, biały, żółty - podłączone do gniazd (Y, Pr, Pb) w telewizorze:) To chyba mam coś pomieszane nie?:) Dziwne bo obraz i dzwięk DD mam. Tylko nie moge ustawiać większych rozdzielczości. Ten kabel miałem standardowo do DVD. Więc to wina kabla?? heheheh
 

jery--

New member
Bez reklam
Witam.

Kabel który opisałeś to nie component a kompozyt (żółty), i 2 RCA stereo (biały i czerwony). To niby to samo bo tak jak component jest to trzyżyłowy kabel RCA, ale kabel componentowy jest lepszej klasy (ekranowanie, jakość), szczgólnie te droższe. Może tu leży przyczyna ?
 

weksla

New member
Bez reklam
Dzięki to spróbuje wymienić kabel, mam nadzieje że to wina kabla. Czyli ma być kabel zielono-niebieski-czerwony?
 

pawek

New member
Sprawdzilem w manualu od 405 bo 404 nie moglem znalezc i na stronie 46 jest napisane ze upscaling jest tylko przez HDMI . Moze 404 ma tak samo wiec poczekaj z wydawaniem pieniedzy na konkretna odpowiedz.


Na polskiej stonie onkyo pisza ze 404 scaluje tylko przez HDMI http://www.onkyo.pl/pokaz/karta/id/17241?pdf
 
Ostatnia edycja:

weksla

New member
Bez reklam
hmmm dzieki za pomoc, może i masz racje ze tylko po HDMI, ale u mnie niestety nie wiem z jakich przyczyn (już poruszałem ten temat na forum, ale nikt mi nie udzielił odpowiedzi) jak podłącze dvd do lcd po HDMI, a dzwięk kablem koaksjonalnym z dvd do ampli to nie mam dzwięku DD, tylko stereo?? A jak podepne kompozytem(komponentem) to bez problemu, dlatego ten problem:(
 

pawek

New member
Czy coaxial jest przypisany do dvd (strona 33 manuala)?Jesli tak jest to moze cos w twojej 404 jest zle ustawione .Jak cos mam obydwie instrukcje przed soba wiec mozna porubowac i moze kos jeszcze sie dolaczy i cos zadziala.
 

weksla

New member
Bez reklam
Dzięki pawek, tak coaxial mam przypisane do dvd, tak było standardowo od nowości. No może faktycznie coś w ustawieniach, a możesz zrobic zdjecie swoich ustawien po podpięciu przez hdmi???bede wdzieczny
 

pawek

New member
Sprubuj w 404 w ustawieniach audio str.43

Digital Out -on
Dolby Digital Out -Dolby Digital
DTS Out -DTS
HDMI Out -Auto a jak nie pomoze to sprobuj off moze Hdmi samo odcina inne wyjscia dzwieku.Powodzenia
 

weksla

New member
Bez reklam
Stary pomogło, od tyle czasu się męczyłem i w końcu pomogło:) tz w ustawieniach dałem hdmi na off i pomogło mam dzwięk DD:) Teraz tylko napisz mi jak orzestawic dvd zeby odtwarxał na 1080:).pzdr
 

cx77

New member
Niestety w tym dvd zeby mieć dzwięk lepszy niż stereo przy podłączeniu go kablem HDMI do Tv konieczne jest wyłaczenie przesyłania dzwięku przez hdmi. Być moze rozwiąże ten problem kolejna wersja alternatywnego oprogramowania;)
 
Ostatnia edycja:

111112

New member
Kabel hdmi to na dzień dzisiejszy najlepsza jakość i każdy inny przewód to będzie gorszy obraz i żadne czary mary nie pomogą.
 
Do góry