Kabel HDMI

pablos77

New member
Witam.Chciałbym się dowiedzieć przed zakupem kabla HDMI jaka jest różnica miedzy kablem za kilka złoty z allegro a np. kablem firmy Belkin za około 100zł. Czy jest jakaś różnica w jakości obrazu?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Ktoś już udowodnił, że droższe placebo działa skuteczniej od tańszego :grin:

Różnicy nie ma, chyba, że kabel jest absolutnie wykonane do de i powoduje utratę zbyt dużej liczby pakietów (wtedy trzeba kupić lepszy). Wydałem 90PLN za 2metry kabla tylko dla własnej satysfakcji (taki za 50PLN działałby z identycznym rezultatem). Kupno HDMI za 300PLN za metr uważałbym za niczym nie uzasadnioną rozrzutność...
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
No cóż - gdybym tylko ja to zobaczył - to bym sie nie upierał :eek:k: - ale pierwsi zauważyli to moi znajomi - oni w tym akurat sa "zieloni" - którzy akurat byli gdy podłączyłem inny kabel:) - no ale...:):)
 

bandzlor

New member
No to musiales chyba miec jak kabelek z runku za 5zl ze roznica jest... bo ja podlaczalem chyba 7 roznych kabli w roznych klasach cenowych od jakis tanich za 20zl do monstera za 400zl i roznicy nie bylo... za to zdazylo mi sie dwa zepsuc bo byly slabo wykonane.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Witam.
Tak przy okazji kabli. Jakiej maksymalnej długości moga byc kable HDMI bez jakis wzmacniaczy po drodze :?:

Pozdrawiam
Sławek
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Mam 15 metrow do projektora chodzi bez problemów tylko obraz niewiem jak z audio nie próbowałem.Różnica w jakości HDMI podobno zaczyna się od długości pow.5m widocznie ja trafiłem na dobry egzemplaż bo zapłaciłem za niego 150zł.Za to z blu ray do ampli za 1.8m zaplaciłem 100zł dla własnego lepszego samopoczucia kabelek jest ekranowany końcówki dobrze wyglądają myśle że za 20zł też by wystarczył ale....
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Przy tańszych przyjmij 7-9 metrów, przy droższych 15metrów. Jeśli chcesz dalej owijać pomieszczenie, to przygotuj osobny wzmacniacz HDMI. Łatwo poznać, czy przekroczyłeś dopuszczalną długość kabla: obraz zniknie, albo będzie widać gubienie ramek (przy 1080p, przy niższych kabel może być dłuższy)...
 

Goalkeper

New member
Ja dodam, że w zeszłym roku zakupiłem przewód HDMI firmy arkas za jakieś 60zł 1,5m i było ok dopóki nie został on uszkodzony mechanicznie, nie dawno kupiłem przewód Belkin 3m za 40zł i zauważyłem, że obraz z laptopa na TV jest o wiele jaśniejszy i wyraźniejszy niż na poprzednim przewodzie a w dodatku wszystko zaczęło być wyświetlane w innej rozdzielczość a nic nie zmieniałem ani w TV a nie w lapku oprócz kabla, który łączy oba sprzęty, obraz jest ok ale z dźwiękiem coś się zaczęło dziać z tym, że nie wiem czy nie jest to powodem uszkodzonego przewodu, który był wcześniej podłączony do telewizora. Poza tym nie ma się co spuszczać i kupować kabli za grube dolary bo jeszcze nie mamy obecenie takiej jakości sygnału przy której moglibyśmy wycisnąć z naszego sprzętu całe maksimum. Tak więc na dzień dzisiejszy nie ma nawet potrzeby zakupowania tv z FullHD bo nawet TV kablowe oferujące "telewizję cyfrową" np. Multimedia nie ma tak dobrego sygnału żeby było widać różnice między cyfrową a zwykłą po koncentryku do gniazda antenowego. Na dzień dzisiejszy chyba najlepiej w tych sprawach wypada Polsat.
 
Ostatnia edycja:

Goalkeper

New member
sory, obraz taki sam na obu kablach z tym, że ten nowy ma lipnie zrobione końcówki i tak jakby pomiędzy pinami we wtyczce a gnieździe było słabe połączenie.
 

mazawada

New member
Czytam i czytam, aż naszła mnie refleksja, że nie wiem, ile żyłek jest w kablu HDMI. Kto wie? Może ktoś opisze, jaki sygnał płynie poszczególnymi drutami i jak to się ma do wyprowadzeń wtyczki (gniazda). Oczywiście nie po to, aby samemu TO lutować. Pzdr.
 

kapsell

New member
Bez reklam
nie tandecie!!!

Nie zgodze sie z wiekszoscia glosow. Jest roznica miedzy kablem za 20 zl a kablem za powiedzmy 200zl (nie zajmujmy sie przypadkami klinicznymi kabla za 1000 zl badz drozszymi) jakosc materialow uzytych do produkcji tanszych jest gorsza (tu sprawdza sie zasada - najnizsza cena - najgorsza jakosc) co moze skutkowac - szczegolnie przy dluzszych kablach - zakluceniami i niezgodnosciami sygnalu wyjsciowego z przyjetym. Oczywiscie elektronika obrobi ten sygnal, ale wprawne oko zobaczy roznice. Mysle ze zasada zlotego srodka bylaby w tym przypadku najlepsza - nie najtansze, nie najdrozsze ale w srodkowym segmencie.

Zreszta nie wyobrazam sobie sytuacji aby ktos kupil tv, ampa, konsole, odtwarzacz dvd/br za kilka/kilkanascie tysiecy i kupil kable za 20 zl. Niemile sie zaskoczy...
 

MarekWoj

New member
Ja kupiłem najtańsze kable na Allegro (7 zł za 1,5m) i działają OK. Nie porównywałem z innymi, bo i po co ?

Przecież HDMI to sygnał cyfrowy, więc albo działa albo nie :D
 
Do góry