Kabel HDMI

Negative

New member
Witam, mam pytanie czy warto kupić kabel HDMI Denona? Kosztuje około 350zł (1m) i chciałbym zapytać czy wart jest tych pieniędzy. Może są inne zamienniki bardzo dobrej jakości wykonania i parametrach za niższą cene? Dzieki, pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

qura12

Member
Bez reklam
to wszystko zależy do jakiego sprzętu chcesz taki kabel kupić... jeżeli wywaliłeś z 10 kafli na sprzęt to kupienie takiego kabla jest jak najbardziej adekwatne ale jak masz sprzęt np. za 2 tys. to jaki jest sens kupywania takiego kabla? Ogólnie mówiąc im lepszy(a zarazem droższy) masz sprzęt tym lepsze (droższe :) ) kable do niego kupuj.
 

Negative

New member
Z nowych rzeczy mam tylko amplituner avr-3808, do tego planuje kupić blu-ray denona, i obecne Wharfedale 5.1 zamienić na Kef'y lub B&W. Kabli HDMI bede potrzebował 2 szt - 1m i 1szt. - 1,6m, także jakiś to wydatek będzie przy takich kablach.
 

Negative

New member
To jakiej firmy kabel polacacie? Prolink, Tech+Link (seria WiresCR), może Monster? Jestem zdania że jesli nie widać różnicy to po co przepłacać (chociaż onanistą sprzętowym też potrafie być ;) ).
 

Negative

New member
Ale czy ten model Monster 300 HDMI (zielony) będzie dobry? Czy czekać aż sie pojawi 4-setka (niebieska)? Sprzęt to denon 3808 i w przyszłości blu-ray także denona. Wiadomo że im droższy, tym jakoś wykonania i użytych materiałów wyższa. Jak jest w przypadku tych 2 modeli kabli?
 

Deimos

Banned
Brać 700 link dopisałem wyżej:) Żone zwasze można zmienić;)
W Polsce sklepy w tej cenie proponują 550 ...
 
Ostatnia edycja:

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Osobiście używam audioquest - wielu znajomym też je poleciłem i są bardzo zadowoleni - mam też kilka sztuk na sprzedaż:)
 

Tom@FK

New member
Gratuluje.

Całe szczeście ,że nie mam tak wyostrzonego wzroku i nie jestem w stanie dopatrzeć się różnicy w przekazie cyfrowym pomiędzy kablem za 50zł i za +200zł.


@to nie miało być uszczypliwe i prosze tego tak nie odbierać.To moje subiektywne odczucie.Dla mnie te kable różnią się jedynie jakością wtyczki ( przy częstym wyciąganiu kabel za 20zł się rozpada sam heh ) a cała otoczka wokół tego to już marketing.Szczególnie ta 6% domieszka srebra ... czemu to ma służyć ? Pytam z czystej ciekawości.
 

Negative

New member
"W kablach AudioQuest/CinemaQuest HDMI-3 zastosowano duże przewodniki zawierające 6.1% srebra (prawie pięć razy więcej niż normalne przewodniki pokrywane srebrem). W celu zminimalizowania strat sygnału poprzez izolację oraz zapewnienia wysokiej stabilności geometrii przewodu zastosowano lity wysokiej gęstości polietylen. Dwa Stopery FR chronią przed problemami z interferencjami. "

To taki cytacik, poza tym gdybym kupił kabel za 20-50zł to bym później chodził struty. Zawsze wole trochę więcej dać i być zadowolony z jakości. A kto wie co później będzie?
 
Do góry