Kabel HDMI z VOBISu?

orfeusz

New member
Witam, jestem nowy i wszystkich pozdrawiam. Mam mały problem i byłbym wdzięczny za pomoc.
Otóż chcę podpiąć laptopa do telewizora HD żeby w końcu wykorzystać jego możliwości :)

Pytając o kabel HDMI w EuroRTVAGD polecono mi kabel
Techlink 690201 HDMI (forum nie pozwala dodać linka) za 89zł.
Natomiast w Vobisie pokazano mi kabel
Kabel HDMI-HDMI m/m 19-pin 1,8m VOBIS za 45zł. Podobno oba są w standardzie 1.3

Czy ktoś wie czy różnica między nimi jest znacząca? Ewentualnie czy ktoś poleca inny kabel? :)
Laptopa mogę położyć koło telewizora więc długość nie powinna być większa niż 2m.

Co do sprzętu to laptop to MSI EX625-251PL (Core2Duo6400 2.13GHz Radeon 4670HD wyjście HDMI) a telewizor to SONY Bravia 32 W5710.



z góry dziękuję za pomoc
O.

P.S. Czy ten laptop odtworzy film w 1080? i czy nie będzie problemów z HDCP?
 

pkomp

New member
nawet nie pytaj się w euro - tam za byle badziew chcą 2 razy wyższą kasę niż na rynku
prolink najtańsze za wysoka jakość - ale generalnie kazdy będzie działął a HDCP to inna bajka - tu różnie może być nawet na kablu za 2 tysiaki
 

orfeusz

New member
Z tego co wyczytałem w necie i wypytałem kolesia w sklepie to 1.4 jest potrzebny do 3D i jakichś super wysokich rozdzielczości. Chyba nie ma po co przepłacać jeśli mój telewizor nawet ich nie odtworzy?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Jak obsluguje 1.3 to jestes w domu.
Mam rozne kable hdmi, roznych firm, drogie i tanie z pozlacanymi koncowkami i " po prostu kabel".
I roznica miedzy nimi byla by niedostrzegalna dla "zwyklago" konsumenta.
 
Do góry