Kabel HDMI Profigold czy Monster

ramik143

New member
nie ma to jak jakość określac po cenie - tylko pogratulować
hahah ale sie uśmiałem dobre. To kup parówki za 4zł kg zamiast za 10zł bo wyglądaja tak samo i udawaj, że nie śmierdzą i smakują. Dodałem również, że 90% kabli z niższego poziomu cenowego sie nie nadaje, więc nie jest to cena, a opinia po empirycznym przetestownaiu kilkunastu produktów. Więc jeżeli nadalmyślisz, że oceniam kabel tylko po cenie to nie mamy o czym rozmawiać, a informacyjnie do pozostałych forumowiczów:

po prostu wszystkie kable które sprawdzałem ponizej pewnej ceny nie były w pełni funkcjonalne, albo wykonanie np. w kablu za 60zł po dwóch wyjeciach z TV wtyczka została w nim, albo były problemy z komunikacją, trzeba było poruszać kablem, wlaczyc i wylaczyc sprzet aby zadziałał, oraz problemy z jakością, cyfrowe błedy itp.
 
Ostatnia edycja:

Perkoz_1

New member
hahah ale sie uśmiałem dobre. To kup parówki za 4zł kg zamiast za 10zł bo wyglądaja tak samo i udawaj, że nie śmierdzą i smakują. Dodałem również, że 90% kabli z niższego poziomu cenowego sie nie nadaje, więc nie jest to cena, a opinia po empirycznym przetestownaiu kilkunastu produktów. Więc jeżeli nadalmyślisz, że oceniam kabel tylko po cenie to nie mamy o czym rozmawiać, a informacyjnie do pozostałych forumowiczów:

po prostu wszystkie kable które sprawdzałem ponizej pewnej ceny nie były w pełni funkcjonalne, albo wykonanie np. w kablu za 60zł po dwóch wyjeciach z TV wtyczka została w nim, albo były problemy z komunikacją, trzeba było poruszać kablem, wlaczyc i wylaczyc sprzet aby zadziałał, oraz problemy z jakością, cyfrowe błedy itp.

A jak ja uśmiałem się z twojego postu :hihi: Kiciarz jesteś straszny.Tak straszny, że sam chyba w to nie wierzysz co napisałeś. Wytłuściłem ci w twoim poście te EMPIRYCZNE brednie.A może ty jesteś taki cholerny pechowiec, że trafiasz tylko na takie okropności kablowe?:? Egzorcysty jakowegoś musi trzeba dla ciebie.

A tak dla jasności - ja kupiłem w MediaMarkt 2 kable HDMI po 39,00 zł brutto. Jeden to jakiś Vivanco a drugi to Thomson. I działają jak Bóg przykazał. Empirycznie a nie metafizycznie. Sprawdziłem to kilkaset razy organoleptycznie.
 
Ostatnia edycja:

ramik143

New member
Nic tylko się cieszyć i pogratulować. Na poczatek sprawdz teraz kilkanascie razy wkladanie i wyciaganie wtyczki, pożycz lepszy kabel od kogos, podlacz tamte na zmiane z tymi na obrazie np z blu-ray albo PS3 i jak będzie wszystko hulało identycznie to wyslij mi model tego kabla tez kupie.
 

pkomp

New member
no porównanie z parówkami to trafione nie ma co......pogratulować tylko

ja kupuję w większości przewody prolink - dobre tanie i wysokiej jakości - nie zdażyło mi się by w jakimkolwiek wtyczka się rozpadła ale jak trafiłeś taki za 90 zeta to poprostu żałosne że udając tu znawcę kupujesz aż takie buble

sprawdzałem kable i na kompie i na konsolach(xbox ps3) także paru dekoderach i playerach hdd...zero problemów i wszystkie działały identycznie nawet te dodawane do dekoderów czy playerów


ps są parówki za 4 złote?ja takich nie widziałem...a parówka bez skórki to odpad którego nawet pies nie chce zjeść - i tylko tym się kieruję przy wyborze parówek(wystarczy)
 
Ostatnia edycja:

Rafff

New member
Ja tam po prostu kupuję najdroższe parówki (poniżej 100zł/kg się nie szmacę), dwie wtyczki HDMI i z tego robię kabel o dowolnej długości. Po dokupieniu zestawu do golenia mam obraz ŻYLETA!!!!:bober:


A na poważnie - ja na kablu 10m kupionym za mam bez problemu 1080p60 z pełnym RGB - kabel idzie w peszlu razem z gablami głośnikowymi, zasilającymi a nawet z optykiem :shock:

I co? Żyleta :razz: a kabel kosztował marne 80zł.
 

pkomp

New member
wiesz....niektórzy muszą mieć metkę z cena nie schodzącą poniżej 1k pln....bo inaczej złe kolory...do tego cert w ramce na ścianie typu "super frajer"
 

lgawron

New member
ja mam obecnie 3 kable:
prolink 15M (mialo byc do rzutnika, zmienil sie pomysl) - zyleta w 1080p
prolink 5M - zyleta

najwiekszym jednak hiciorem jest moj dzisiejszy zakup marki Tesco Value: 1.5m za .... 9.99 PLN ... koncowki chyba platynowane, bo biale, a nie zlote :))) ( ... Jak mowi opakowanie Czesi mowia na to poniklowanE konektorY).

obraz oczywiscie full zyleta ;)

toz to w koncu przekaz cyfrowy - albo JEST albo go NIE MA. Jednak jesli na ekranie nie ma smieci, to nie ma mozliwosci by obraz mial lepszy kontrast czy kolor. BZDURA.

EDIT: wykonanie co najmniej poprawne, nic sie w rekach nie rozpada. Zreszta ile razy czlowiek podlacza i odlacza taki kabel, jak juz raz poprawnie skonfiguruje zestaw.
 

ramik143

New member
o i to jest wlasnie nieznajomosc tematu , dlaczego odtwarzacze cd sa z lepyszymi i gorszymi przetwornikami, w sumie przeciez to tylko 0 i 1, a jednak dzwiek innej jakosci, nie mowiac juz o tym jakby prownac mp3 i flac albo audio wprost z plyty cd, przeciez tez mamy tylko 0 i 1. a zupelnie inny odsluch, to samo z obrazem, nie ma przepstowosci z roznych wzgledow jakosc spada bo nie ma transferu,nie ma transferu nie ma mozliwsci przeslania odpowiedniej iloci danych koniec kropka.
 

pkomp

New member
ramik piszesz bzdury o których nie masz zielonego pojęcia.....przetwornik przetwornikowi NIERÓWNY...jeden zrobi to dokładniej drugi z grubsza a trzeci dokładnie i doda cos od siebie...my tu pitu pitu o kablach a ty wyjeżdżasz a A/D które NI JAK MA SIĘ DO TEMATU CZŁOWIEKU !!!!!

przekaż cyfrowy to przekaz cyfrowy - sygnał ma być idealny BIT W BIT

analog TO ZUPEŁNIE INNA BAJKA...pomijając już przetwornik zawsze obecnie jest coś dalej - skończyły sie czasy prostej drabinki z rezystorów wysokiej jakości......
 

lgawron

New member
Protokoly w HDMI sa protokolami "czasu rzeczywistego". Wiec albo cos dziala idealnie bo kabel jest w stanie udzwignac dany transfer, albo nie daje rady i wtedy nie ma zmiluj - oko nie poczeka 2s na kolejna klatke.

Wiec jesli podlaczasz kabel Tesco i on po prostu dziala w danym zestawie, to zaden kabel nie bedzie dzialac "lepiej". Oczywiscie audiofilstwo to choroba portfela i podobnie jak ludzie wydaja tysiace zlotych na kable zasilajace tak i wydawac beda tysiace na kable HDMI - w koncu 2 elementow zestawu po 3tys pln kazdy nie mozna laczyc kablem za 10 PLN bo to obciach.

Dokladnie to samo ma sie do kabli spdif czy to coax'ow czy optykow.

A tak o wiekszej magii w A/V wciskanej biednym ludziom poczytac mozna tutaj:
WWW
 

bagiennik

New member
Bez reklam
I tak ten temat sie nigdy nie skończy, żadne argumenty nie są przekonywujące dla niektórych, róznica jest bo jest. W testach nie wychodzi bo testy są źle robione ;
 
Do góry