Kabel HDMI nie działa?

eJay

New member
Witam

Podłączyłem zgodnie z instrukcją kabel HDMI między DVD (model Phillips DVP3360) a telewizorem (Sharp 32LE320E) i niestety nie mam obrazu. Próbowałem ustawić w opcjach odtwarzacza ustawienia dotyczące HDMI, ale nie mam do nich dostępu (tak jakby kabel nie był wykryty), jedyna rzecz, która jest odblokowana to dźwięk poprzez HDMI. Męczę się z tym już ponad godzinę, zmieniałem złącza i wszędzie to samo. Niestety nie mam jak przetestować kabla na innych urządzeniach, ale to nówka, dopiero co kupiona w sklepie (marka Panasonic z pozłacanymi końcówkami). Jakieś rady?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
1. Podłączanie kabla na obydwu wyłączonych urządzeniach.
2. Ustawienia HDMI w telewizorze.
3. Ustawienie parametrów wideo w setupie odtwarzacza
4. Ustawienia parametrów HDMI w odtwarzaczu.
5. jeżeli nic, to dokładne sprawdzenie styków i gniazd.

Jak sprawdzałeś, że nie masz opcji HDM w odtwarzaczu? Przecież musiałeś mieć obraz, więc podłączyłeś pewnie po euro lub kompozycie (komponencie). Wówczas player może mieć nieaktywne opcje HDMI. Jeżeli jest podłączone jedno i drugie czasem jest możliwe - ale nie we wszystkich urządzeniach - przejście np. z euro na HDMI.
 

eJay

New member
Ok zrobiłem test na innym TV i to nie wina DVD, ani kabla. Pozostaje tylko sprawdzić czy wszystkie 3 złącza HDMI w moim nowym telewizorze są spieprzone (to byłoby coś). Czy może dalej coś źle robie, może trzeba złącza HDMI jakoś uaktywnić? Szczerze to nie widzi mi się chodzenie z ważącym 15kg kartonem po serwisach i czekanie 21 dni roboczych...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
1. W menu telewizora masz wybór zewnętrznego źródła sygnał - rozumiem, że wybierasz odpowiednie złącze HDMI. Pamiętaj, że chwilę trwa aktywacja kolejnych.
2. Wyłącz na wszelki wypadek overscan HDMI
3. Wyciągnij z odbiornika pen lub dysk USB jeżeli masz podłączony.
4. Reset ustawień odbiornika do fabrycznych i nowe próby.
5. Aktualizacja firmware.

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

Aha, jeszcze mi się przypomniało: format obrazu w menu na Auto.
 
Ostatnia edycja:

eJay

New member
Zrobiłem wszystko i dalej nic. Sprawdziłem DVD na telewizorze kolegi i działa, więc to wina gniazd HDMI w moim Sharpie (wszystkich trzech! Tak jakby ktoś w serwisie zapomniał płytki dokręcić). Dzisiaj ostateczna próba podłączania Xboxa360 kumpla poprzez inne kable i jeśli to się nie powiedzie to pakuje tv do kartonu i daję do serwisu na gwarancji.
 

eJay

New member
Super zabawna sprawa. Xbox odpala się bezbłędnie, HDMi działa cacy. Wychodzi więc na to, że między DVD, a TV jest jakiś konflikt sprzętowy. Echh....
 

eJay

New member
Tak, kabel działa, HDMI też. Nie wiem co dalej :( Przejdę się chyba do sklepu w którym kupiłem DVD i sprawdzę czy ten przypadek nie jest odosobniony.
 
Do góry