JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

smiechu24

New member
Witam czytam już forum od ponad miesiąca i przekonałem się już co do wyboru tv tylko teraz mam następny problem w ile cali zainwestować mianowicie chodzi mi o 37" lub 42" tv ma być używany głównie do filmów z kompa (HD , divx ) i gier( komp , wii ) sporadycznie tv sygnał SD ( telewizja na kartę , głównie mecze i sport ) odległość od tv 2,5 do 3 m .
możne mi ktoś wyjaśnić jeszcze dlaczego te 42" jest tańsze od 37"

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
 

smiechu24

New member
Witam czytam już forum od ponad miesiąca i przekonałem się już co do wyboru tv tylko teraz mam następny problem w ile cali zainwestować mianowicie chodzi mi o 37" lub 42" tv ma być używany głównie do filmów z kompa (HD , divx ) i gier( komp , wii ) sporadycznie tv sygnał SD ( telewizja na kartę , głównie mecze i sport ) odległość od tv 2,5 do 3 m .
możne mi ktoś wyjaśnić jeszcze dlaczego te 42" jest tańsze od 37"

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
 

rafla

New member
smiechu24 napisał:
( telewizja na kartę , głównie mecze i sport ) odległość od tv 2,5 do 3 m .

42 cale musisz poprostu ogladac z wiekszej odleglosci :D przy tej odleglosci 42 cale SD odpada, przynajmniej moim skromnym zdaniem.

Pamietaj by sprawdzic czy Twoj egzemplarz nie buczy...
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Wierz mi że kasa bardzo dobra, Kiki stanął na wysokości zadania i jestem bardzo zadowolony. Wczoraj rano puściłem kaskę, po południu miałem informację że towar do mnie wyjeżdża, więc dzisiaj powinien być :D . Aha, zamówiłem sobie TV z kalibracją u Kikiego.
PS. Myślałem że już będą 2 LCD w domu, a tu wpada. W poniedziałek zobaczyłem na mojej 46ZF pasek przez cały TV (już zaciagnąłem języka - wada fabryczna, wymiana na nowy), zgłosiłem do serwisu, jutro zabierają. I z tego powodu jest mi smutno.
Dlatego też przez okres przejściowy mój JVC będzie stał w pokoju (jak ja się przyzwyczaję do takiego małego telewizora, przecież nic nie będę widział ;) ).
Pozdrawiam

PS.
Włąsnie dzwoniła żona, TV stoi w domu.
WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Kiki. Cikawe jak wygląda obraz po kalibracji........no cóż zobaczę dopiero po 19.00 jak wrócę z pracy. Już się cieszę.
Co do zamówienia - w poniedziałk wieczór - negocjacje cenowe (trwały mailowo ok 1 godz.), wtorek - 8.30 przelew na konto, po południu potwierdzenie wysłania, środa - 13.00 TV w domu. BRAWO BRAWO jeszcze raz BRAWO.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

siwy25

New member
smiechu24 napisał:
Witam czytam już forum od ponad miesiąca i przekonałem się już co do wyboru tv tylko teraz mam następny problem w ile cali zainwestować mianowicie chodzi mi o 37" lub 42" tv ma być używany głównie do filmów z kompa (HD , divx ) i gier( komp , wii ) sporadycznie tv sygnał SD ( telewizja na kartę , głównie mecze i sport ) odległość od tv 2,5 do 3 m .
możne mi ktoś wyjaśnić jeszcze dlaczego te 42" jest tańsze od 37"

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

...jak 42'' masz taniej od 37'' to bież większy! ja mam 37'' oglądam z 3m i żałuję że nie kupiłem większego,ale prawie rok temu 42'' kosztował dużo drożej:(
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam Dzisja dostałem od Kiki 32P80BU, super i dziękuje. Mam pytanie, zamówiłem z kalibracją, dostałem jakieś kartki z wykresami, nie wiem o co chodzi?? Nie umiem tego odczytać.
I nie wiem jak wyłaczyć - na ekranie mam E2 - połaczony tuner przez Euro, wcześniej tego nie miałem , teraz mam i mi wyskoczyło.
Czy mozecie mi w jakiś sposób pomóc jak się tego pozbyć (pokazuje mi nazwę wej, pos którery połaczony jest tuner).
 

siwy25

New member
gilek1975 napisał:
Witam Dzisja dostałem od Kiki 32P80BU, super i dziękuje. Mam pytanie, zamówiłem z kalibracją, dostałem jakieś kartki z wykresami, nie wiem o co chodzi?? Nie umiem tego odczytać.
I nie wiem jak wyłaczyć - na ekranie mam E2 - połaczony tuner przez Euro, wcześniej tego nie miałem , teraz mam i mi wyskoczyło.
Czy mozecie mi w jakiś sposób pomóc jak się tego pozbyć (pokazuje mi nazwę wej, pos którery połaczony jest tuner).

...naciśnij na pilocie ,,przycisk'' z literką ,,I''
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dzięki bardzo, już sobie sam poradziłem , ale jeszcze raz dziękuje. Już po rozmowie z kiki wiem co oznaczają wykresy po kalibracji, ustawiłe tak jak mam na rysunkach i......... moim oczom ukazał się obraz naprawdę bardzo łądny, ostry.......... a ta czerń......... naprawdę test nie kłamał co pokazuje ten TV po dokłądnej kalibracji.!!!
Pozdrawiam i życze takiego obrazu jak u MNIE.
Już sie przekonałem ze warto robić kalibrację.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Opisałem Ci wszystko na PM. Mam nadzieję że pomogłem. TV rewelacja. dam sobie ręke uciąć że wiele nowych modeli teraz nie dorównuje 32P80, kiki co o tym sądzisz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nowe modele 32 idą albo w kierunku full hd i wysokiej rozdzielczosci , albo są marginalizowane ze wzgledu na zwiększenie sprzedaży większych modeli.
I użytkownicy i sprzedawcy i testy oraz prezentacje pokazują prawdzowią jakość modelu.

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30
p1050788ak4.jpg


Brak jakichkolwiek artefaktów i znakomite przejścia tonalne.
p1050804vx8.jpg
 

dukan54

New member
Ten telewizorek jest poprostu super a KIKI jako sprzedawca i doradca równiez i moge goraco polecic go kazdemu kto jeszcze nie jest zdecydowany. Telewizorek mam podpiety pod DM800 i poprostu szczena opada ogladajac programy w HD a bajki to prawie jak trojwymiar.Za ta cene i jakosc ten telewizorek nie ma sobie równych , a gry z X360 to zupelnie inna jazda jak to mialo miejsce na tv crt.
 

Marekols

New member
Już się prawie zdecydowałem :) gdyby nie ograniczony budżet pewnie bym go brał. Trochę mnie stopuje rd8e od sharpa, w dobrej cenie. Jakby nie patrzeć to też 100 Hz i 4 ms. Puściłem zapytanie na PW do Kikiego, ale chyba jest zbyt mocno zajęty ;). Może się zawezmę i "zakręcę", mam jego numer :cool:.

p/s dzięki gilek1975 za "dobre słowo"... pozdrawiam Marek...
 

fio

Member
Fantastyczna cena

W Sosnowcu w Auchan JVC LT-42P80BU jest w cenie 2898 PLN (podobno do 22.10.2008 ). Wczoraj zakupiłem :eek:k:
Muszę jeszcze potestować. Na analagowej kablówce na razie jeszcze bez rewelacji.
Czy macie jekieś sugestie co do samodzielnego optymalnego ustawienia?
Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
ustawienia p80

sprobuj tak - sygnal cyfrowy SD przez component i trzeba zastosowac dobre podwojnie ekranowane przewody , /przez sam scart wystepuja zaklocenia \mrowki\ na ekranie /
- ostrosc i ust. koloro - NORMALNY
-jasnosc 1 - 55 procent
-kontrast - 57
-jasnosc 2 - 50 czyli polowa
- ostrosc - 25
- kolor - 20
wszystko w procentach podane


colour management - wyl.
picture management - zal.
aut. reg. jasnosci - zal.
red. szumow - zal.
max audio - niskie
max volume - wyl.
red. szumow - zal.

i napisz co osiagnoles - pozdro.
 
Ostatnia edycja:

MJot

Member
widziałem 42P80 w dwóch marketach Auchan i pełne zaskoczenie ceną, w obu jednak przypadkach wyróżniał się zdecydowanie ... na niekorzyść! tragiczny wręcz obraz, zdecydowanie najgorszy ze wszystkich wystawionych tv,
jeżeli tak wyglądają ustawienia fabryczne, to firmie nie ma czego gratulować - perfekcyjna antyreklama, aż się wierzyć nie chce, że po kalibracji tv obraz ma bardzo dobry
 
Do góry