JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

Zoltyy

New member
Formatowanie - to nie wada

Sprawdziłem domniemaną "wadę". Występuje to tylko w ustawieniu opisanym jako "Format 16:9" i polega na pionowym ściśnięciu obrazu w dolnej części ekranu. Ponieważ w ostatnim AudioVideo narzekano na "polonizację" tego TV to przerzuciłem się na angielski i ku mojemu zdziwieniu w języku "language";) w menu ten format nazywa się "16:9 Subtitles". TV tak ustawia obraz, żeby widoczna była cała dolna część obrazu - tam gdzie są napisy. Wg mnie to nie wada, tylko tak ma być - w ten sposób JVC rozwiązał problem napisów.
 
Ostatnia edycja:

pabloosa

New member
"ucinanie boków"

Witam. Czy to prawda że JVC P80 "ucina boki" przy sygnale z xbox 360 i PS3?:hmm: Znalazłem takie informacje na forum w dziale Sony D 3000. Proszę użytkowników takich zestawów o opinie.
Pozdrawiam.
 

reters

New member
Pabloosa tydzien temu kolega pozyczyl mi na pare godzin x360 i naprawde niewiem dlaczego tak pisza na forum.U mnie gry byly na caly ekran.Konsola podlaczona byla kabelkiem komponentowym.Na p80 gry wygladaja naprawde ekstra.Zreszta kiki wiedzial co pisze jak testowal go wlasnie z X-em.Jak by cos takiego mialo miejsce jak obcinanie obrazu po bokach to na bank by o tym napisal.
 

Rudeford

New member
Witam
JVCP80 obcina boki obrazu z Xbox360(component). Przy rozmiarze 37” obcina niecałe 2cm na bok. Po VGA nie ma tego problemu, zresztą nazywanie tego problemem to lekka przesada. Na pierwszy rzut oka nie zauważyłem różnicy między tymi połączeniami(szerokość dashboarda), dopiero gdy dokonałem fachowego:D pomiaru okazało się, że faktycznie obcina. Pomimo tej małej niedogodności mogę polecić JVC jako LCD do konsoli. Obraz świetny i minimalne smużenie w ciemnych scenach. Mam go od Kikiego(pozdrawiam) i jestem w 100% zadowolony:eek:k:
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

baltas

New member
Witam wszystkich na forum.
Jestem kolejnym poszukiwaczem 32" LCDka, który zastanawia się nad wyborem pomiędzy JVC 32P80, Sony 32 D3000, Sharp 32DRD2E i Panasonic 32LX70P...
Bardzo dziękuję, szczególnie kikiemu, za świetne testy i opinie.
Czy jest szansa zobaczyć te obiecane zdjątka porównujące JVC i Sharpa?

Pozdrawiam, baltas
 

Carty

New member
Jaka wersja HDMI

Czytam to forum już od ładnych kilku tygodni. W sumie prawie już wybrałem TV dla siebie (JVC 37P80 lub Sharp 37RD2). TV ma służyć do Nki, DVD, DivX puszczanych z XBoxa, oraz niedługo do PS3, więc chyba to niezły wybór.
Nie mogę tylko nigdzie, ani na forum ani na googlując, znaleźć info, jaka wersja HDMI jest w P80 oraz czy oba wejścia HDMI obsługują HDCP.
Gdzie znaleźć takie informacje?? :hmm:
 

falcon48

New member
Hdmi 37p80

Mam juz dosc długo JVC 37P80 ale w instrukcji nie znalazłem typu HDMI , w nr 9 VideoMix jest jego test i tam podają ze ma on HDMI wersję 1.3a . To mój drugi w domu LCD oprócz Samsunga ale JVC ma zdecydowanie lepsze kolory - matrycę ma Sharpa, ładniejszy wygląd i bardzo dobry głos, ogólnie telewizor bardzo dobry, o ile wiem jest problem z jego kupnem , ja kupiłem z internetu na zamówienie dostarczony z Niemiec.
 

Carty

New member
Hdmi 37p80

Czyli jeśli ma HDMI 1.3a to napewno obsługuje HDCP, tak? Bo jeśli TV nie ma HDCP to chyba Nka po HDMI nie będzie działać z tego co wyczytałem :hmm:

Ja się wahałem między RD2 a P80, ale przekonały mnie opinie o jakości dźwięku w P80, a raczej o słabym dźwięku w RD2, jakie zauważyłem na forum. Obecnie mam Panasa 29PX20P, którego chyba jedyną wadą jest to, że nie jest HD Ready :D, i oglądając np Nke chciałbym mieć nadal dobry dźwięk na TV, bo na mojej mini wieży to wyczerpały się już całe dwa wejścia cyfrowe pod reszte sprzętu, heh.
 

reters

New member
Jeśli chcesz mieć dobry dźwięk,to wlasnie jvc jest telewizorem dla ciebie.Moim zdaniem w dźwieku nr1.Jak znajomi u mnie slyszą p80 to troszke w szoku są:D Obraz także bardzo dobry.
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
baltas napisał:
Witam wszystkich na forum.
Jestem kolejnym poszukiwaczem 32" LCDka, który zastanawia się nad wyborem pomiędzy JVC 32P80, Sony 32 D3000, Sharp 32DRD2E i Panasonic 32LX70P...
Bardzo dziękuję, szczególnie kikiemu, za świetne testy i opinie.
Czy jest szansa zobaczyć te obiecane zdjątka porównujące JVC i Sharpa?

Pozdrawiam, baltas

Napewno nie wybrałbym JVC z tych telewizorów z kilku prostych przyczyn.

Ma tylko jedną zaletę , jaką jest dobre formatowanie obrazu 4:3 do 16:9.

W porównaniu do pozostałych modeli które wymieniłeś ma przede wszystkim gorszy kontrast, ale jeszcze bardziej drażniłby mnie brak płynności obrazu.
Uważam to za największą wade tego telewizora.

W porównaniu z Panasem na gorsze kąty, z Sharpem niższy kontrast i gorszą płynność, z Sonym przede wszystkim kontrast, ale także wyposażenie w wejścia i przyjmowane sygnały.

100Hz w tym tv to jakiś śmieszny chwyt marketingowy aniżeli układ który zdecydowanie poprawia jakość obrazu(głównie chodzi o płynność).
Owszem redukuje nieco smużenie, ale na stojącym obok 42XL2 z załączonym trybem demo (100Hz) widać że Sharp poprawia równiez płynność obrazu a nie tylko lekko poprawia ostrość w ruchu.

Polecam porównać obraz do np 32PFL7862, zupełnie inna bajka,również w kwestii wyposażenia w wejścia, tryby współpracy z różnymi sygnałami, itd.

Pozdrawiam
 

photosmart

New member
Romanoff napisał:
Polecam porównać obraz do np 32PFL7862, zupełnie inna bajka,również w kwestii wyposażenia w wejścia, tryby współpracy z różnymi sygnałami, itd.

Pozdrawiam

witam!
a miałeś mozliwość porówniania tego Philipsa "naocznie" ?
Może jakiś krótki opis ?

pzdr

photosmart
 

reters

New member
Romanoff napisał:
Napewno nie wybrałbym JVC z tych telewizorów z kilku prostych przyczyn.

Ma tylko jedną zaletę , jaką jest dobre formatowanie obrazu 4:3 do 16:9.

W porównaniu do pozostałych modeli które wymieniłeś ma przede wszystkim gorszy kontrast, ale jeszcze bardziej drażniłby mnie brak płynności obrazu.
Uważam to za największą wade tego telewizora.

W porównaniu z Panasem na gorsze kąty, z Sharpem niższy kontrast i gorszą płynność, z Sonym przede wszystkim kontrast, ale także wyposażenie w wejścia i przyjmowane sygnały.

100Hz w tym tv to jakiś śmieszny chwyt marketingowy aniżeli układ który zdecydowanie poprawia jakość obrazu(głównie chodzi o płynność).
Owszem redukuje nieco smużenie, ale na stojącym obok 42XL2 z załączonym trybem demo (100Hz) widać że Sharp poprawia równiez płynność obrazu a nie tylko lekko poprawia ostrość w ruchu.

Polecam porównać obraz do np 32PFL7862, zupełnie inna bajka,również w kwestii wyposażenia w wejścia, tryby współpracy z różnymi sygnałami, itd.

Pozdrawiam

To czyżby kiki nie znał sie na lcd;) Jakimś dziwnym trafem jest wiele opinni użytkowników posiadajacych p80 i są jak najbardziej zadawalające.No chyba że oni wszyscy mają coś ze wzrokiem.Wymieniles ladnie "wady" jego a dlaczego nie napisałeś np.o dzwięku tego tv? No chyba że nie zrobił na tobie żadnego wrażenia,jak tak to sprawe pozostawiam bez komentarza.
 

reters

New member
Romanoff napisał:
Napewno nie wybrałbym JVC z tych telewizorów z kilku prostych przyczyn.

Ma tylko jedną zaletę , jaką jest dobre formatowanie obrazu 4:3 do 16:9.

W porównaniu do pozostałych modeli które wymieniłeś ma przede wszystkim gorszy kontrast, ale jeszcze bardziej drażniłby mnie brak płynności obrazu.
Uważam to za największą wade tego telewizora.

W porównaniu z Panasem na gorsze kąty, z Sharpem niższy kontrast i gorszą płynność, z Sonym przede wszystkim kontrast, ale także wyposażenie w wejścia i przyjmowane sygnały.

100Hz w tym tv to jakiś śmieszny chwyt marketingowy aniżeli układ który zdecydowanie poprawia jakość obrazu(głównie chodzi o płynność).
Owszem redukuje nieco smużenie, ale na stojącym obok 42XL2 z załączonym trybem demo (100Hz) widać że Sharp poprawia równiez płynność obrazu a nie tylko lekko poprawia ostrość w ruchu.

Polecam porównać obraz do np 32PFL7862, zupełnie inna bajka,również w kwestii wyposażenia w wejścia, tryby współpracy z różnymi sygnałami, itd.

Pozdrawiam

To czyżby kiki nie znał sie na lcd;) Jakimś dziwnym trafem jest wiele opinni użytkowników posiadajacych p80 i są jak najbardziej zadawalające.No chyba że oni wszyscy mają coś ze wzrokiem.Wymieniles ladnie "wady" jego a dlaczego nie napisałeś np.o dzwięku tego tv? No chyba że nie zrobił na tobie żadnego wrażenia,jak tak to sprawe pozostawiam bez komentarza.
 

reters

New member
Moim zdaniem bardzo dobry wybór.I nie pisze dlatego że posiadam ten tv.Poprostu odbiera naprawde fajnie jak na lcd w tym przedziale cenowym.Chociaż jeden kolega w teście p80 napisal ze posiada tylko jeden plus czyli formatowanie.I duzo lepsze modele to rd2,sony D3000,panas lx70 i jakiś philips.Ja np.się z tym nie zgadzam,ale cóż każdy ma swoje zdanie.
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
Dźwięku nie biorę pod uwagę ponieważ jest on dla mnie w zasadzie nie istotny przy porównywaniu tv. Dla mnie liczy się obraz.

Jeżeli dla Ciebie dźwięk z Tv jest istotnym elementem przy wyborze odbiornika to ok, ale dla mnie nie. Jest to miły dodatek. W swoim mam bardzo dobry dźwięk.

Mój post miał uświadomić wielu ,że seria V i P od JVC nie ma systemu kompensacji ruchu i system 100hz w owych tv niweluje jedynie smużenie(w pewnym stopniu). Zupełnie tak samo jak w Panasie LX70/700.
Nie likwiduje skokowości obrazu, efektu judder/stroboskopu czy jak tam sobie to nazwiemy.

Jeżeli chcesz to sprawdzić na własne oczy to zapraszam do odwiedzenia założonego przeze mnie wątku http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14960
w którym są linki do plików VOB, do ściągnięcia i wypalenia na płytkę.

Ściągnij je sobie , wypal, sprawdź wspaniałe JVC i dopiero się wypowiedz, a nie posiłkujesz się opinią jedynego właściwego opiniotwórcy na tym forum ( o zgrozo!) ;) i jego klientów.
Sztuką sprzedazy jest pokazać zalety i nie mówić o wadach , a to udaje mu się znakomicie :)

Zresztą widać to gołym okiem jak postawisz obok tv z układem kompensacji ruchu.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

photosmart

New member
Romanoff napisał:
Mój post miał uświadomić wielu ,że seria V i P od JVC nie ma systemu kompensacji ruchu i system 100hz w owych tv niweluje jedynie smużenie(w pewnym stopniu). Zupełnie tak samo jak w Panasie LX70/700.
Nie likwiduje skokowości obrazu, efektu judder/stroboskopu czy jak tam sobie to nazwiemy.

Jeżeli chcesz to sprawdzić na własne oczy to zapraszam do odwiedzenia założonego przeze mnie wątku http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14960
w którym są linki do plików VOB, do ściągnięcia i wypalenia na płytkę.

Ściągnij je sobie , wypal, sprawdź wspaniałe JVC i dopiero się wypowiedz, a nie posiłkujesz się opinią jedynego właściwego opiniotwórcy na tym forum ( o zgrozo!) ;) i jego klientów.
Sztuką sprzedazy jest pokazać zalety i nie mówić o wadach , a to udaje mu się znakomicie :)

Zresztą widać to gołym okiem jak postawisz obok tv z układem kompensacji ruchu.

Pozdrawiam

a z ciekwości czy sprawdzałeś może jakie LCD sobie radzą z tym materiałem ?

pozdrawiam

photosmart
 
Do góry