Jvc Gz-hd6

krisstoff

New member
Witam.
Mam pytanie w zwiazku z ww kamerą. czy gdzieś można ją w Polsce kupić w sklepie stacjonarnym?
Czy ktoś bawił się ww kamerą i może podzielić się spostrzeżeniami, bo na camcorderinfo troche faworyzują Canona moim zdaniem nie słusznie w dodatku sami źle wyliczją punkty (amerykanie nie są najmocniejsi z matematyki no ale ..). Wspomniany przeze mnie JVC ma tylko 227 pkt a jeśli sumujemy wszystkie punkty to ma ponad 250, jeśli zaś chodzi o Canona HF 10 sytuacja jest odwrotna na głównej stronie podają że zdobył 317 a w rzeczywistości nie ma nawet 300.!!!
Piszą tam również, ża JVC zapisuje w swoim formacie i prawie nie ma programów do obróbki które sobie z tym formatem plików radzą a przecież JVC wykonał coś na co większość (przypuszczam) czekała, czyli zapis HDV w pamięci w tym przypadku HDD a nie na taśmie. Wspomniany model kamery posiada możliwość zapisu ze stałym bitratem w Formacie HDV w związku z czym WSZYSTKIE programy do obróbki wideo poradzą sobie z tym formatem, czy się mylę???
Co innego zapis VBR z maksymalną rozdzielczościa tu może faktycznie wystąpić pewien problem, ale myślę że np. Vegas sobie poradzi.
Druga sprawa to JVC ma fantastyczną stabilizację obrazu, lepszą nawet od niedoścignionego Panasonica, Canon w tym wypadku zostaje daleko w tyle.
Trzecia sprawa to szybkie sceny, JVC wypada w tym zestawieniu o niebo lepiej niż Canon bo zapisuje w MPEG2 a nie jako AVCHD, który przy szybkich scenach nie daje rady (przy aktualnym bitrate).

Skąd więc Canon jest lepszy od JVC??
po częsci odpowiem sam sobie bo zobaczyłęm np., że canon dostał za zdjęcia !!!! 28 pkt a JVC tylko 8 !, ale kto kupuje kamerę aby nią robić zdjęcia???
Moim zdaniem w najważniejszych aspektach, poza jednym, JVC bije na głowe Canona, czy nie uważacie???
A ten jeden aspekt to nagrywanie w słabym oświetleniu tu Canon bije JVC.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC HD 6 - właśnie wjechały do JVC i za kilka dni znajdą się w sklepach.
Czekam na sztukę aby porównać z konkurencją.
 

maga4

New member
wybór kamery

Witam ..............
właśnie stoję przed dylematem wyboru kamery do użytku "domowego"
zastanawiam się nad zakupem JVC GZ - HD6.
Rozważam jesze inne możliwości : właśnie wspomniany Canon HF , Panasonic HDC-SD9 czy też SONY HDR -SR11E
Z kamerami mam bardzo niewielkie doświadczenie i pilnie potrzebuję porady co wybrać? Będę bardzo wdzięczna jeżeli użytkownicy tych modeli kamer podzielą się swoimi doświadczeniami.
Nadmieniam ,że interesują mnie kamery HD z twardym dyskiem lub na karty
 
Do góry