JVC G80 czy Sharp WD1E

huronpl

New member
Witam.
Zamierzam kupić niedługo LCD. Wybór (po przejrzeniu forum) zawęziłem do JVC G80 i Sharp WD1E (bo te 32" lcd z reguły są polecane przez Was:). Jednak bezpośrednio porównania tych dwóch lcd nigdzie nie znalazłem.

Jak uważacie, co dla mnie będzie odpowiedniejsze.

- odległość ok. 3m
- sygnał ze zbiorczej antetny naziemnej
- podłączanie PC pod LCD

JVC czy Sharp

Pozdro.
 

ruster

Member
Przyłączam się do pytania poprzednika. Miałem JVC g80 w domu przez 2 dni i niestety oddałem gdyż był problem z głośnikiem. Nie chciałem naprawianego sprzętu i oddałem. Powiem, że telewizorek na sygnale z kablówki troszke smużył i niezbyt byłem zadowolony, no ale w tej cenie to chyba nic lepszego nie można dostać. I tu pytanie do posiadaczy WD1, jak oceniacie ten sprzęcik? Dziś mialem okazję sprawdzić oba modele w Electro World, tylko ze Sharpik byl 32 a Jvc 37. Panowie w Electro mowili ze podlaczone są do tego samego sygnału antenowego. Z moich obserwacji sharp zachowywal sie lepiej, ale nie wiem czy rozmiar nie wypaczyl porownan... Czy jest możliwe ze WD1 z kablówki będzie świecił lepiej? W sumie to będzie moj podstawowy sygnał. Co wy na to szanowni forumowicze? Może ktoś z was miał możliwość profesjonalnych porównań nie to co moje amatorskie:). Wiem, że wielu z was zna sie na rzeczy i wiecie co w trawie piszczy. Cena jest podobna. Co do wygladu to przyznam, ze plus dla jvc.
 

jersey

New member

GigeR

New member
Osobiście miałem okazje porównać Sharpa WD1 z modelem JVC A80. Sharp zdecydowanie lepiej radził sobie ze zwykłym sygnałem, czystszy ekran, mniej brudów, ładniejsze głębie czerni, bardziej naturalne oddanie kolorów. Dodatkowo miał bardzo fajne skalowanie.

Niestety w miejsu gdzie pracuje nie ma JVC G80....
 

ruster

Member
Jak tam kolega Huronpol? Czy kupiłes któregoś z nich? A może porównywałes i masz jakies opinie? Co do wypowiedzi GigeR to równiez mam podobne zdanie odnosnie sharpa, no ale... Czy w rzeczywistości tak jest? Ktoś moze mial do czynienia i pomógłby nam i opisał dokładnie co przemawia za sharpem a co za jvc'em. Co do A80 i G80 miałem okazje porownac oba modele i powiem ze az tak duzych róznic nie ma... Tak wiec chyba sharp wydaje się wyprzedzać JVC. Mówię tylko i wyłacznie o kablówce bo własnie ten sygnal bedzie w 90%. Ktoś może jescze rozwieje wątpliwości odnosnie tych dwoch modeli? Wiem ze pracujecie w sklepach z tymi telewizorkami i macie ogromna wiedze. Pomózcie prosze...:)
 

GigeR

New member
Hmmm... z tego co się rientuje to różnice pomiędzy JVC A80, a G80 nie są jakieś wielkie, jest to raczej następca oparty o te same technologie. tak samo jak Sharp WD1, a RA1. Uważam, że są to po prostu odmłodzone starsze modele.

Tylko tak jak wcześniej pisałem, nie miałem okazji oglądać obrazu na G80, a na kablówce Sharp zdecydowanie lepiej wypada od A80, nawet biorąc pod uwagę wyśmienite skalowanie z 4:3 na 16:9 bez efektu grubych sylwetek.

Pzdr.
 

huronpl

New member
@Ruster

Tak, ja już wybrałem... WD1.

O ile bowiem co do jakości obrazu czy formatowania mozna się długo spierać, który ma lepsze odwzorowanie kolorów, kontrast czy formatowanie, o tyle (w moi przypadku) do JVC G80 nie mogłem podłączyć swojego lapka (w ogóle nie widział lcd).

Wczoraj do mediamarkt poszedłem i pospiąłeem lapka do WD1 i bez problemu (kablem D-Sub) rozpoznał lcd, ustawił natywną rozdzielczość lcd.

Potem podszedłem do JVC G80. Nie ma w nim wjeścia PC, więc wyżuliłem od obsługi przejściwkę na komponent i JVC nie wykrył lapka (czy tam odwrotnie)... niestety. Nie wiem natomiast jak byłoby w przypadku DVI>>HDMI... Zresztą dla mnie to i tak wynik pozytywny nawet, nic by nie zmienił, bo w lapku nie mam DVI...

Tak więc padło na Sharp WD1
 

ruster

Member
Odnośnie róznic pomiedzy A80 i G80 to troszke róznią sie... pixel plus + dźwięk :) no i kształt. Jeśli G80 naprawdę brudził na niektórych kanałach to raczej A80 nie wypadnie lepiej. No ale słuchajcie może to tylko i wyłacznie z moją sztuką było coś nie tak (np juz na dzien dobry byl problem z głosnikiem)... Wszyscy na forum zachwalają tego JVCa, że do kablówki jest najlepszy w tej klasie cenowej. To jak to jest w koncu? Czy przy sygnale z kabla mniej brudów będzie na WD1 czy na G80? Huronpol, czy testowales swój sprzęcik juz pod tym kątem? Pochwal się troche...
 

huronpl

New member
@Ruster

Po ustawieniu obu 32"" lcd (WD1 i G80) obok siebie w sklepie u kumpla i podłączeniu najpierw do zwykłej anteny naziemnej, potem do polsatu cyfrowego, a następnie kablem HDMI do odtwarzacza DVD ja osobiście nie widziałem jakiejś wielkiej różnicy w obrazie na korzyść któregoś z tych dwóch tv.Nie wiem, może mam za mało czułe oczy:)

Oczywiście cudów z obrazem z sygnału SD telewizory nie zrobiły (100Hz są lepsze w tym zakresie na pewno, jednak mnie na taki tv obecnie nie stać), ale z odległoścki ok. 2,5-3m mógłbym ten obraz oglądać przez całą noc:), na prawdę nie ma się do czego przyczepić. Formatowanie ok, smużenia brak. Nawet jak meczyk jakiś leciał na eurosport to na żadnym z nich piłka nie zamieniła się w kometę

A sygnał cyfrowy czy z dvd to każdy wie jak one odbierają, bo już o tym wcześniej była na forum mowa...

Jedyne co zauważyłem, to delikatnie lepsza czerń była w JVC (ale mogło to wynikać z i tak różnych - choć starałem sie je wyrównać - ustawień obu tv).

To co u mnie przesądziło o wyborze, o czym już wspominałem wyżej, to przewaga WD1 po podłączeniu go do kompa... w moim przypadku JVC odpadł w przedbiegach, bo lapek w ogóle go nie wykrył i był tylko cały czas niebieski ekran - przypominam, że tak było na przejściówce vga>>komponent, nie wiem jak jest na dvi>>hdmi)... ponadto doświadczeni forumowicze twierdzą, że matryca z reakcją 6ms jest lepsza od 8ms w grach... nie wiem, nie porównywałem w praktyce, ale pewnie jest coś na rzeczy, więc to kolejna przewaga w tym zakresie Shrapa jest.

Reasumując.

1. Z odtwarzaniem tv oba lcd radza sobie podobnie (gdzieś wyczytałem że chyba nawet mają te same matryce, tzn. nie że stricte takie same, ale że JVC montuje matryce Sharpowskie),

2. Przewaga WD1 w połączeniu z lapkiem (który ma tylko złącze D-Sub) .
 

ruster

Member
No i spędziłem ok 3h w MM no i... nic:) Mianowicie, godzinka ustawiania i pozostaly czas wpatrywanie się w oba lcd. Stały ładnie obok siebie obie 37 i walczyłem okrutnie. Mam kilka spostrzeżeń: Sharp ładnie wyrównuje obraz, ale ciut sztucznie tzn. traci na wyrazistości, chociaż próbowałem podrasować aby zbliżyć się ostrością do jvca. U jvca tak jak myslalem widać brudy, no ale coś za coś. Z większej odległości ok. 2 m te róznice juz nie są widoczne i wtedy widać możliwości jvc. Świeci naprawdę pięknie, kolory ma chyba bardziej zbliżone do naturalnych niż sharpik, który świeci jak dla mnie za zimno. Widać na nim po prostu więcej, kolory zwłaszcza niebieskie tło u sharpa jakby sie rozmywają właśnie z dalszej odległości, zaś jvc ani drgnie:) Generalnie róznic zbyt duzych nie ma, a tym bardziej z ok 3m. Powiem wam, że jestem naprawdę zdezorientowany i juz nic nie wiem. Ta wizyta w MM miała mi juz w 100% rozwiać wątpliwości, a tu proszę jescze więcej pytań:( Chyba będę rzucał monetą...
 

Pavloss

New member
ruster
Ja spędzam w innym markecie 8 godz.dziennie,ale twoje spostrzeżenia są słuszne.Sharp daje zimniejszy obraz.JVC jest biższe tego co widzimy w rzeczywistości.Jednak są to różnice 5%.Natomiast jest element,którego chyba nie zauważyłeś.wd1 ma układ kompensacji ruchu i przy poziomych ruchach kamery nie będzie Ci skakał drugi plan.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ruster - ale nie przejmuj się - bo jak pokazało doświaczenie prezentacji wyniki w domu są zupełnie inne niż na sklepie.
Nie wspominam ,ze jest taniej i bradziej komfortowo niż na sklepie.
Inne światło sygnał - powoduja zupełnie inną jakość.
Co przekłada się na wyraźny wybór modelu.
Ale decyzja należy do Ciebie.
 

ruster

Member
Czekałem na wypowiedź kolegi Kikiego... Pozdrowionka na dzień dobry. Ale do rzeczy:) JVCa miałem juz w domu i widziałem jak gra na moim sygnale. Oddałem go jak wspomniałem z powodu trzeszczącego głośnika. Ale to nie zdyskwalifikowało tego sprzęcika, gdyż mogła się zdarzyć usterka w 1/100 egzemplarzy. Zauważyłem jednak na niektórych kanałach naprawde duże brudy, ale jeśli żaden tv na rynku w tej klasie cenowej nie jest w stanie pobić tego JVCa to wybór padnie na niego. Wertowałem forum na wszystkie możliwe sposoby i widzę, że w każdym poście zachwalasz właśnie JVCa, zaś o Sharpach tych niższych modelach nie zauważyłem abyś wypowiedział ciepłe słowo. Czy miałeś u klienta na porównaniach oba telewizory omawiane w tej dyskusji podpięte do kablówki? Jeśli tak, to czy jesteś w stanie napisać coś więcej. Niektórzy (w tym ja) nie są w stanie zwrócić uwagę na szczegóły, które w przyszłości mogą okazać się znamienne. Profesjonalista ma swoje metody porównań i jest w stanie wyłonić zwycięzcę:) Zabrzmiało to jak wyścig i porównanie gigatnów:) ale każdy z nas nosząc sie z zamiarem zakupu zwłaszcza w kwocie oscylującej ok 4k. to chce drogą eliminacji wyłonić tego , w którego będzie gapił się przez najbliższych kilka lat... i nie będzie miał złudzeń, że jednak tamten byłby lepszy. Czy masz możliwość sprecyzowania argumentów za i przeciw WD1E? W porównaniu ofkoz z G80... Wiem, że rozwiązaniem najlepszym byłby RD2E, no ale i tak budżet nagiąłem na maksa zwiększając do tych 3,8k. W moim przypadku zdarzy się oglądać tv z odległości ok 2 m z ok 120 stopni (siedząc przy stole) i te brudy widoczne na JVC mogą być dotkliwe. Wiem, że mogę się czepiać, no ale po to jest chyba to forum abyśmy sobie pomagali i oceniali technikę japońskich wymiataczy w dziedzinie rtv:)
 

tomekjg

New member
Witam serdecznie
Ja rowniez mam zamiar kupic G80 albo WDE1. I mam nadzieje, ze w tym poscie juz cos sie wyjasni i przekona mnie na jeden z modeli. Pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi Koledzy forumowicze :)
 

ruster

Member
No to jest nas dwóch, bo kolega, który założył ten wątek już wybrał... Panowie spróbujmy wspólnymi siłami dokonać wyboru, choć zdaje sobie sprawe, że to my użytkownicy będziemy podejmować ostatecznie. Ale każde spostrzeżenia są na wagę złota i już wielki dzięki dla was...
 

tomekjg

New member
Problem jest taki, ze w Jeleniej Górze nie mam mozliwosci wyprobowania tych modeli:/
Ogolnie z osobami ktorymi rozmawialem bardziej wypowiadali sie za G80. Kiedy juz bylem przkonany do JVC znowu o WDE1 dostalem pare dobrych slow. Chyba po prostu trzeba podjac przyslowiowa "meska decyzje" i kupic ten telewizor (chyba jednak JVC), bo jak tak bede czekal z miesiac to znowu ceny pojda w dol i Panasonic TX-32LX70P bedzie tanszy przez co w zasiegu finansowym:/ No i bedzie koejny problem:p
 

plmatrix

New member
Dzisiaj byłem w MM na Bielanach we Wrocławiu.
stały obok siebie JVC i Sharp i...
Przy sygnale demo (nie wiem czy full HD) obraz był taki sam na obu, ale od razu pobawiłem się przyciskami i ustawiłem sobie TVP2 (chyba z jakiejs platformy). I tu się zaczeło: leciała akurat jakas transmisja sportowa - bieg przez płotki. JVC, mimo ze (wg MM) droższy (3700 ;)) obraz miał zdecydowanie gorszy od sharpa (3200). Szczególnie widać to było na białych liniach bieżni: na JVC były "postrzępione" widać było pikselozę a na Sharpie wszystko łagodnie - linia była linią. Pozniej przygladnąłem sie twarzom zawodników: na JVC były ostre - za ostre, na Sharpie zdecydowanie bardziej naturalne. Generalnie cały obraz na sharpie był "łagodniejszy" - bardziej naturalny, może jedunie ciut ciemniejszy, ale mysle ze to kwestia ustawien, tak samo jak i kolorów.
Po tym małym teście moj faworyt to ... Sharp WD1, mimo ze w domu mam juz JVC 40S70 ;). No chyba ze jeszcze zobaczę ad5 i nie bedzie róznicy wiec po co przepłacac ;)

PS. KIKI co słychać w sprawie cen na Sharpy ?

Pozdrawiam
 
Do góry