Już, teraz, zaraz - wybór 52" za 7500

marcinam

New member
Dzień dobry!

To mój pierwszy post tutaj dlatego korzystając z okazji pozdrawiam wszystkich miłośników hdtv.com.pl!

Postanowiłem właśnie zamienić swoją Toshibę LCD 37W66 na coś większego. Założenia są proste - ma to być 52", kwota do wydania to max. 7500 PLN. TV będzie używany do oglądania SD, HD i dość często do konsoli (PS3).

Zastanawiałem się w zasadzie nad dwoma modelami - Samsungiem 52M86 oraz Sharpem 52X20E. Kiedy już byłem gotowy zakupić tego drugiego nagle... mocno spadła cena tego pierwszego (domyślam się, że z powodu wyprzedawania starych modeli). Wcześniej różnica w cenie między tymi modelami była minimalna, teraz to prawie 1500 PLN.

No i zgłupiałem. Uprzejmie proszę o pomoc. Aha, te 7500 to naprawdę suma nie do przekroczenia.

Pozdrawiam,

Marcin
 

bobik007

New member
Bez reklam
witam, miałem okazję teraz potestować Samsunga 40M86 i powiem ci szczerze, że ja bym tego tv nie kupił, o ile z konsolą radzi sobie całkiem dobrze (ps3) o tyle oglądanie zwykłych kanałów to już porażka, wszechobecne smużenie daje się zauważyć, nawet na kanałach lepszej jakości, nawet w grach w specyficznych scenach można to zauważyć, dla mnie jest to poprostu nie do przyjęcia za takie pieniądze, ale wybór ostateczny i tak należy do ciebie, może nie zauważysz tego co ja widzę :D. o sharpie się nie wypowiadam bo nie widziałem w akcji, ale taka mała podpowiedź z mojej strony jeśli masz kwotę 7500, zobacz za plazmą Kuro 5080xa, z ceną się zmieścisz, a poziom twojego zadowolenia myślę będzie bliski 100%, no chyba że plazmę skreślasz na starcie...pozdr
 

marcinam

New member
Witam! Zdecydowanie odrzucam plazmę - Kuro (w moim przedziale cenowym) to 'tylko' 50" i do tego nieFullHD. A i pamięć o duszkach jakoś nie daje mi spokoju. Gdyby ten Sharp zszedł z ceną do poziomu M86 to wziąłbym go bez zastanowienia, a tak... A jak się ma do tych dwóch modeli Sony 52X3000?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Co do Sharpa to z kolei ja odradzam Widziałem wersję 46'' przy N-ce. Jak dla mnie rozmycia nie do zaakceptowania!!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
marcinam napisał:
Witam! Zdecydowanie odrzucam plazmę - Kuro (w moim przedziale cenowym) to 'tylko' 50" i do tego nieFullHD. A i pamięć o duszkach jakoś nie daje mi spokoju. Gdyby ten Sharp zszedł z ceną do poziomu M86 to wziąłbym go bez zastanowienia, a tak... A jak się ma do tych dwóch modeli Sony 52X3000?

Robisz zdecydowany błąd zdecydowanie odrzucając plazmę.

50" a 52" jak nie będą stały koło siebie to nie zauważysz różnicy, a nawet jak stoją koło siebie to są to bardzo podobne rozmiary.

Czy będziesz oglądał z odległości poniżej 2 metrów, że narzekasz na brak FULL HD?

Duszki w KURO to melodia przeszłości.

Poza tym przy takich pieniądzach polecam prezentację od KiKiego i przekonanie się na własne oczy, że KURO jest najlepszy ;)

Pozdrawiam,
 

marcinam

New member
Masta_J napisał:
KURO jest najlepszy ;) quote]

Heh, zauważyłem, że na tym forum bez względu na pytanie odpowiedź brzmi zawsze KURO ;)

Zapomnijmy jednak proszę o KURO, nie stać mnie na model FullHD a chcę się cieszyć maksimum tego co oferuje PS3. Nie jestem też znowu tak wielkim 'koneserem' telewizorów - nie chcę po prostu zainwestować pieniędzy w kompletny 'crap'.

Postawię zatem pytanie w inny sposób:

Czy przy atrakcyjnej dzisiaj cenie Samsunga 52M86b warto się nim zainteresować czy lepiej dołożyć te 1500 i kupić Samsunga 52X20E? A jeśli mam dokładać to może zamiast tego Samsunga wybrać Sony 52W3000 albo jeszcze jakiś inny model?

Pomocy! Chcę złożyć zamówienie do końca tygodnia!
 

bobik007

New member
Bez reklam
to kup lepiej coś mniejszego, a sprawdzonego i konkretnego, dobrym i zachwalanym modelem wydaje się być Toshiba 46zf355, ale o tym najlepiej przeczytasz w dziale Tośki...
 
Do góry