Już nie mam sił

djpavi

New member
Witam, mam prośbę, już nie mam sił do szukania odpowiedniego telewizora LCD. Tu mam interes do Was, mam 3500 zł i proszę Was jaki byście polecili telewizor. Moje oczekiwania to 42" przynajmniej 100Hz dobry obraz, dzwięk i tak będzie podłączony do kina domowego. Fajnie jak będzie miał USB ale nie serwisowe :D

Pozdrawiam
 

piki68

New member
Witam djpavi!

Mam podobny problem jak Ty, i też mi ciężko się zdecydować. Podaję tylko moje propzycje nad ktorymi się zastanawiam oparte na moich spostrzeżeniach i informacjach jakie zdobyłem w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Starałem się zmiescić w kwocie 4000pln. Moje propozycje to:
Dwa modele plazmowe Panasonic:
TX-P42G10E można znaleźć od ok. 3200,-
TX-P42G15E można znaleźć od ok. 4000,-
Dwa modele LCD Sony:
KDL-40W5500 można znaleźć od ok. 3200,-
KDL-40W5720 możnz znaleźć od ok. 3450,-
Mimo wszystko nie brałem pod uwagę koreańczyków i stąd moja propozycja. Powyższe modele różnią się niuansami i musisz sam je wyłapać. Panasonic ma dobrą opinie i szeroką gamę tv plazmowych które to mają obraz bardziej naturalny i plastyczny w porównaniu z LCD. Ponad to plazmy podobno lepiej sobie radzą z gorszym sygnałem telewizyjnym (np.kablówka). Sony wybrałbym przedewszystkim dla 5-cio letniej gwarancji (i to mnie kusi), a zaproponowane modele mają dobre rozwiązania technologiczne i są dobrze wykonane (w rozsądnej cenie!!!). Sprawdz parametry tych modeli idz do sklepu obejrzyj jak są wykonane i wybierz. Owocnych łowów. Pozdro!! :D
 

florek66

New member
ok. trzech lat temu mialem taka sama zagwozdke jak wy ze wskazaniem na technologie lcd(ofiara marketingu),bylem juz zdecydowany na zakup Samsunga( model niewazny)i zupelnie przypadkowo wpadlem na stronke na,ktorej jestesmy gdzie osoby majace pojecie o telewizorach wykonanych w technologii lcd i plazmy oswiecili mnie.Moj poglad diametrialnie ulegl zmianie juz wiedzialem,ze bedzie to plazma,ale ktora?Pioneer?,ale b.drogi,Panasonic?TAAAAKKK!!!!!!!!Bardzo dobra relacja cena-jakosc.Moj model to 42 PY70fullhd. Naprawde szczerze polecam kazdemu kupno plazmy Panasonica,zaden LCDek w TV i filmie nie wyswietli tak naturalnych,cieplych kolorow jak plazma nie wspomne juz o smuzeniu i o pseudo-czerni.Pamietajcie,ze w sklepie LCDeki moga bardziej przykuwac uwage ze wzgledu na ostrosc barw i specjalnie dobrany material tzn. z duzym kontrastem i malo dynamicznym obrazem(brak efektu smuzenia),ale w warunkach domowych plazma bryluje nie zaleznie jakiej marki jest i basta:eek:k:.Wiadomosci o wysokim poborze pradu , o"duszkach" i wypalaniu panelu miedzy bajki wlozcie.W styczniu minie trzy lata jak mam plazme(jest mocno eksploatowana glownie niebieska TV) i jestem BARDZO zadowolony.Na koniec dodam nie bojcie sie kupowac duzych ekranow,aktualnie ogladam z odleglosci ok.2,5-2,8 metra(42 cale) sygnal cyfrowy+HD z UPC,teraz kupilbym 46 cali.Pozdrawiam i zycze wlasciwego wyboru.
 

kapsell

New member
Bez reklam
tvtvtv

Widze ze kolega nie widzial dobrego lcd dobrze skalibrowanego.
Jak latwo wpasc z jednego sterteotypu w drugi...
 

florek66

New member
Moze nie jestem trendy w telewizorach (obecnie wypada wrecz nalezy kupowac LCD),ale bardziej cenie jakosc wyswietlanego obrazu i poki co bede:blagam: holdowal kilkudziesiecioletniej technologii plazmowej od :hihi:"super skalibrowanych LCD-kow".
 

gedymin67

New member
Od 2 lat użytkuję plazmę Pionka 42" readyHD . Do wyboru plazmy zdecydowałem się porównując w domu w/w tv i Sharpa 46" LCD fulHD. Właściwie to od początku chciałem kupić większego LCD, ale.. Test w warunkach domowych domowych wypadł stanowczo na korzyść plazmy. Ma dużo lepszy kontrast ("rzeczywisty"), praktycznie nie widać pikseli (a w Sharpie były) i można oglądać praktycznie pod każdym kątem (u mnie na kanapie na wprost tv nie wszyscy domownicy mogą jednocześnie siedzieć). Stanowczo widać również że niektóre kanały są hd :) (sam widziałem u kuzynki że np. na LCD "Philipsa praktycznie hd nie widać :confused:)
Sprawdzałem na sygnale z anteny siatkowej oraz "n".

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z wybranego TV
 
Do góry