Jestem w kropce????

cinek

Member
gacopl napisał:
JEstes chory chyba LCD nigdy nie dorownaja CRT pod wzgledem kolorów palety RGB i kontrastu jedyna ich przewaga jest rozdzielczosc ktora w tej chwili nadaje sie do 3 kanałów i do ogladania seriali z kompa (zassanych z netu ;] ). Jelsi chodzi o tv cyfrowa naziemna to oa nie ma racji vytu w warszawie TVP robi testy ale slabo to wyglada, w stanac tv cyfrowa na ziemna przyjeła sie srednio tylko w aglomeracjac) pozatym zastanow sie co gadasz czy myslisz ze korporacje ktore wydaly miliony na uruchomienie platform cyfrowych nadawanych przez satelite beda inwestowa w tv naziemna na która musieliby wydac miliardy aby uztyskac tak dory zasieg??
pozdro
(ps. nikogo nie chcialem urazic ale czasami trafia mnie jak slysze takie banialuki)

Sam piszez banialuki.
Nie twierdze że naziemna tv cyfrowa to rewelacja ale że jakość sygnału bęzie się poprawiać i ilość kanalow HD z tego czy innego źródła będzie coraz większa. Do tego przejście na format panoramiczny jest pewne i wcale nie tak odległe.
Mam też juz dość oglądania filmów z DVD na 29 calowym CRT 4:3 bo dostaje szału jak widze obraz na wąskim pasku na środku ekranu a czarne pasy zajmuja tyl esamo miejsca co film (przy formacie 2,35:1).
Co do kolorów to na LCD są obiektywnie znacznie lepsze niż na CRT a gama np. w Samsungu N71 jest wieksza niż w CRT (138% palety PAL). Pewną wada jest czerń ale tylko jak ogladamy w całkowitej ciemności (ale z drugiej strony porównaj sobie biel i jej odcienie na CRT i LCD). Porownaj sobie stojące obok siebie dobre LCD i CRT na tym samym sygnale dobrej jakości (np. fim DVD). CRT wygląda jak wyblakły i do tego oglądany przez mgłę.
Więc zastanów się co piszesz.

Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
pazio napisał:
po co te kłutnie.
nie kłóóóótnia - tylko bardzo konkretna /przynajmniej przez @Cinka/ i dobrze zaargumentowana wypowiedz

pozd /bez obrazy ale denerwują mnie takie podstawowe błędy ortograficzne/
 

Hotest

New member
Wydaje mi sie ze obiegowa opinia o tym ze crt jest lepszy od lcd wziela sie od monitorow gdzie faktycznie to sie sprawdza. Ale Panowie popatrzcie na zaawansowanie technologii kineskopowej w monitorach profesjonalnych (nie mowie o jakis tanich 17 do domu) i nie przekladajcie je na zwykle telewizory crt.

Jak najbardziej nie da sie osiagnac takiej jakosci wyswietlania obrazu na monitorze lcd (przynajmniej za rozsadne pieniadze) jak na porzadnych monitorach CRT ale jak wczesniej wspomianlem to nie sa TV!!!
 

pazio

New member
Sorki jestem dyslektykiem i czasem coś mi umknie.
Tak naprawde to jak coś pisze to nie zwracam na to uwagi bo to tylko forum.
 

pazio

New member
Sprawa wyglada tak:
mam cyfrowy polsat i często będe uzywał laptopa oczywiście filmy.

Co panowie poradzicie.

Z tego co widzę to idealnego sprzętu nie znajdę.
Samsung jest dobry lecz ma problem z jakością obrazu przy słabym sygnale, nie ma automatycznego formatowania obrazu i co ważne od obudowy odbija się wszystko co się swieci w pokoju.
Philips: automatyczne formatowanie, przy slabym sygnale dobra jakość obrazy lecz nie ma wejścia do koma. Chyba Philips nie lubi komp.
LG: Tani fajny lecz coś mu brakuje

I tak mozna w nieskończoność.
 
Do góry