JBL seria studio L810.

norbiATV

New member
Witam.
mam pytanie odnośnie w/w głośników.
Znaczy tak:
głownie chodzi mi tu o kino domowe (nie mylić z odtwarzaniem divixów) ;) oraz sacd, w przyszłości blue-ray.
Proszę mi powiedzieć są one warte swojej ceny? Jak to jest tak naprawdę z tym ultra wysokotonowym głośnikiem - faktycznie te ultra-wysokie tony są słyszalne?
Romumiem że one mają bi-wiring? (wiem -odnosnie bi-wiringu - zdania sa podzielone)
Chodzi mi głównie o opinie użytkowników.

pozdrawiam.

Dzięki po raz kolejny za wylewne opinie :niewiem: na szczęście poczytałem sobie na zagranicznych forach - a podobno to jedno z większych w Europie :|
Jutro jadę po w/w kolumny :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

norbiATV

New member
A to jeszcze korzystając z okazji,że jednak ktoś przeczytał temat, jeszcze jedno pytanie. :grin:
Czy warto w ogóle się bawić w kupowanie specjalnych Bi-Wiring'owych kabli pod te kolumny,czy po prostu kupić normalny kabel o przekroju 4mm.
Nie miałem nigdy do czynienia z tego typu podłączeniem dlatego proszę o pomoc.:cool:
 

norbiATV

New member
ok,ale w sumie jak kupie kable bi-wiring'owe to tak naprawe na amplitunetrze podział sygnału na wysoki i niski jest łaczony do "kupy"
na amplitunerze nie mam wejść bi-wiring'owych (i czy w ogóle jakis ampli ma takie wejścia)?
 

mikelite

New member
W amplitunerze podłanczasz drugi kabel pod zestaw B, i przełanczasz na bi ( przytrzymuje sie na 3 sek A+B i sie sam przełancza a jak przytrzymiesz samo A lub B to przełancza sie z 8 omów na 6 czy jakoś tak) oczywiscie w kazdym moze to byc inaczej.

tak jest w moim techniscie sprzed dobrych 10 lat

pozdrawiam
 

norbiATV

New member
Ooo-nie wiedziałem o tym.
CENNA UWAGA! Dzięki.

Ale pamiętasz o tym że to mają być tylne głośniki. W takiej sutuacji można podłączyć je tak jak piszesz?
Przednie mam Jamo - 6ohm'owe-standardowe zaciski.


Amplituner (jak narazie) mam Yamaha 6.1 - trzyletni amplituner - w tym roku planuję zmianę na coś nowszego (choć to nie priorytrt) bardziej zależy mi na jakimś mitsubishi'owym projektorze fullHD ;-)

blackninja
podpowiedz mi jak podłączyć te JBL - mają to być surroundy,czy zastosować faktycznie Bi-wiring? jeśli tak to jak mam je podłączyć do ampltunera?
znalazłem w sieci bi-wiring'owe kable firmy Cordial 2x2,5mm i 2x4mm są na allegro - 19zł za metr.

-Amplituner yamaha 6.1, (tylnego centralnego brak i nie będzie raczej)
-Przednie kolumny Jamo x550 6ohm, zaciski normalne (nie bi-wiring)
-głośnik centralny hmm... narazie nie wspomnę - w przyszłości JBL Studio L1 (tu pewnie też będzie bi-wiring)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

norbiATV

New member
ok. tak zrobię i pewnie zgłoszę się do Ciebie po te kable- Techlink 4mm2.:grin:
więc w takim razie po co jest tak w ogóle ten bi-wiring w głośnikach typu surround?
 
Ostatnia edycja:

norbiATV

New member
nie daje mi spokoju to bi-wiring'owe podłączenie.
blackninja - przepraszam za przynudzanie,ale może kiedyś komuś przyda się ten temacik :krol:
No więc poniżej zamieszczam zdjęcie podłączenia w systemie bi-wiring'owym - spójrzcie sami.
W takim układzie - wydaje się byc zasadne kupowanie kabli bi-wiringowych - które mają w sobie 2 przewody o przekroju 4mm i 2 o przekroju 2,5mm. Przewody 4mm pod bas a 2,5mm pod wysokie.
Zastanówcie sie chwilkę nad tym obraziem i napiszcie tu co o takim podłączeniu myślicie. 8)

bi_wiring.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

norbiATV

New member
Więc po długich namysłach,w końcu zakupiłem kable Techlink o przekroju 4mm.
Myśle że dziś kurier wpadnie z nimi do mnie.
Zastanawiam się jeszcze nad takim połączeniem:
Przewód masowy do dolnych zacisków,a plusowy do górnych zacisków.
Ktoś mi powiedział że dzięki temu zabiegowi kolumna zagra lepiej?!
 

norbiATV

New member
Heh-ale powaga - podłącz sobie tak.
Czy lepiej zagrają to nie wiem - taki pan w sklepiw mi tak powiedział :)
Głosniki graja,ale czy lepiej - musiało by to ocenić bardziej audiofilski ucho :)
 

norbiATV

New member
Ale blaszki pomiędzy dolnymi,a górnymi zaciskami są!
Jak bedziesz miał chwilkę-to spróbuj sobie tak podłączyć-nawet tak z ciekawości ;-)
 

norbiATV

New member
blackninja napisał:
:)
Sensu w tym nie widać ...
dokładnie - również sensu w tym nie widzę, po prostu napisałem tu co "pan ze sklepu" mi mówił - widziałem to podłączenie na własne oczy, ba wręcz nawet słyszałem na własne uszy - kolumny grały; można powiedzieć że normalnie.
"Pan ze sklepu" mówił że dzięki takiemu podłączeniu kolumna gra lepiej :roll:
A Was się tylko pytam czy podłączaliście kiedyś w ten sposób swoje kolumny - masa idzie na dolne zaciski,a + wędruje na górne.
 
Do góry