JBL LS60 , LS80 - Czy warto ??

trojan337

New member
Witam
Rozglądam się za zakupem sprzętu do grania (pokój 30m)
Zastanawiam się nad zakupem JBL LS60 lub LS80 (podoba mi się wygląd tych kolumn i niezła recenzja )
Czy ktoś z forumowiczów miał okazję odsłuchać te zestawy i ewentualnie jaki amplituner do nich kupić (myślałem o H/K 255)
Słuchał będę 40%kino - 60% muzyka (koncerty rockowe trochę jazz i popularna do potańczenia )
Za dobre rady - wielkie dzięki :-D
 

pintr

New member
Czy aby napewno chodzi o serię LS ,bo wydaje mi sie ze chąc kupić kolumny do amplitunera klasy HK 255 to raczej nie o te koledze chodzi a raczej o serie ES (ale mogę się mylić).
 
Ostatnia edycja:

trojan337

New member
JBL LS60 lub LS80

Tak o te kolumny mi chodzi - JBL LS60 lub LS80
W takim razie jaki amplituner byłby wskazany do tych głośników i czy warto je brać bo cena jest na nie trochę wysoka ale doszedłem do wniosku że jesli są dobre to warto w nie zainwestować .
 

pintr

New member
Nie wiem czy napewno dobrze spojrzałeś na ceny tych kolumn ( LS) bo sa to ceny za sztukę nie za parę.Nie napisałeś do jakiej kwoty to wszystko ma być? Do tych kolumn przydałoby się coś klasę wyższego ,ewentualnie tańszy amplituner z możliwością pre-amp plus do tego wzmacniacz stereo.Spytaj bleckninja on jest obeznany w sprzęci HK i JBL ,bo widzę ze Ty idziesz w tą stronę .Coś napewno pomoże wybrać i cene można z nim ponegocjować.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AVR355 i to minimum do LS60, głośniki osobiście bardzo mi się podobają dźwiękowo, niestety za ta cenę mogę na nie popatrzeć w sklepie i posłuchać.
 

trojan337

New member
Początkowo chciałem wydać na sprzęt około 4-7k ale w miarę zagłębiania sie w temat powoli oswajam się z ewentualną korekcją w górę .

Te głośniki JBL z serii LS mają niesamowity wygląd i niezłą recenzję ( jesli dzwięki z tych kolumn są warte tej ceny to bym jeszcze coś dozbierał do nich i do amplitunera )

W sklepie audiofilskim zaproponowano mi amplituner H/K 255 + głośniki MONITOR AUDIO BRONZE BR6 za około 5k jak spytałem o JBL LS to sprzedawca dał mi do zrozumienia że nie warto i oni tych głośników nie będą mieli żeby porównać na żywo do odsłuchania i ewentualnie mogę je zamówić w ciemno.

Wiec mam pytanie do tych forumowiczów którzy mieli okazję posłuchać jek te JBL LS wypada w realu czy warto się napinać na wydanie takiej kasy ?
 

trojan337

New member
Nie słuchałem , dopiero mam się z nimi umówić na prezentację .
Też jest dla mnie zagadką że amplituner AVR 255 ma 8 Ohm a
głośniki BR6 mają 6 ohm. Czy tu już nie ma konfliktu ?

 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Amplituner przy 8 omach ma podaną moc, a może obsługiwać i mniejsze impedancje.

Co myślicie o nowym wykonaniu kolumn? Były mahoń a teraz czarny HG.
 
Ostatnia edycja:
Do góry