JBL Loft System 5.1 co do tego ?

mar19000

New member
Temat również w zakładce Amplitunery AV

Witam wszystkich.
Chciałbym prosić o pomoc w doborze sprzętu grającego.
Nabyłem zestaw JBL Loft System 5.1 i teraz mam problem jaki amplituner do tego dobrać.
Będę używać tego sprzętu do oglądania filmów jak i do słuchania muzyki.
Grać raczej nie będę.

Pomieszczenie mam 20m2 ale nie wiem czy to ma znaczenie gdyż jak już wspomniałem głośniki już mam.
Nie znam się na sprzęcie Audio chciałbym do tego podłączyć telewizor plazmowy, mam urządzenia przenośne (smartfon, tablet) mam również dwa laptopy i chciałbym móc korzystać z tych wszystkich urządzeń i przerzucać dźwięk na amplituner a obraz na tv najlepiej bezprzewodowo gdyż chciałbym uniknąć ogromnej ilości przewodów.
Poczytałem coś o DLNA, AIRPLAY czy coś jeszcze innego ale im więcej czytam tym mniej wiem.

Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy kilkoma sprzętami jakie wytypowałem:

Yamaha RX-V673
Yamaha BD-S473 lub BD-S673

Pioneer VSX 922 (chyba już niedostępny ) a więc VSX 923
Pioneer BDP 150 lub BDP 160

Onkyo TX-NR525
Onkyo BD-SP 309

Harman/Kardon AVR 170
Harman/Kardon BDT 30

Jest jeszcze Denon ale tu zupełnie nie wiem jaki w podobnych przedziałach cenowych.

Wiem, że najlepszym wyborem jest wybór pokierowany odsłuchaniem tychże sprzętów.
Postaram się to zrobić ale póki co chciałbym żebyście mi podpowiedzieli który najlepszy na co zwrócić uwagę.

Z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam
 

mar19000

New member
Muzyka 40%
Kino 60%

Jeżeli chodzi o cenę to amplituner chciałbym kupić tak za około 2000 złotych no i do tego blu ray pewnie około 1000.
Piszę około bo jak będzie taniej to dobrze a jak ciut drożej to też jakoś przeżyję .

Dzięki i pozdrawiam
 

mar19000

New member
Dzisiaj poczyniłem kolejne kroki jeżeli chodzi o wybór sprzętu.
Byłem na odsłuchu w jednym sklepie i słuchałem:
1.Yamaha RX-V673
2. Onkyo TX-NR525
3. Harman/Kardon AVR 170

Słuchałem na JBL Loft System (oczywiście tylko fronty)

Na początek poszło Onkyo później była Yamaha. Muszę powiedzieć że na początku Yamaha wydała się dość ostra , bardziej wyrazista, jakby ukazująca więcej szczegółów. Dynamika też wydawał się większa i bass jakby bardziej odczuwalny.
Na drugi ogień poszło Onkyo i troszeczkę dzwięk był bardziej przytłumiony ale jakoś bardzo nieznacznie i nie zauważyłem wilkiej róźnicy.
Na koniec zrezygnowałem z Onkyo i podłoczony został Harman.
Po wsłuchaniu się muszę powiedzieć że słuchało się tego naprawdę przyjemnie. Przede wszystkim bardzo naturalnie, miło tak ciepło i bardzo przykjemnie. Słyszalne były i dlone partie jak i wysokie dzwięki, współgrało to wszystko ze sobą.
Później znowu Yamaha i na koniec znowu Harman.
To co na początku w Yamaha mi się podobało później wydało mi się przejaskrawione, ostre i chilami wręcz męczące. W Harmanie niczego takiego nie zuważyłem. Barwa i przede wszystkim naturalność muzyki była w Harmanie bardzo przyjemna.

Aha nie wspomniałęm słuchane było: ABBA , PINK FLOYD , VIVALDI

Później poszedłęm do drugiego sklepu ale już nie słychałem tylko porozmawiałęm z Panem na temat ww sprzętów.
Opinia sprzedawcy była taka że yamaha, Onkyo, Pioneer to najnizsza półka i masówka nie grająca tylko imitująca granie.
Półka wyżej to Denon i Harman.
No i wyżej to kolejno Sherwood i inne ( przyznaję że nie wszystkie pamiętam)

Jeśli będzie to możliwe to pojadę do niego na odsłuch Denona i Harmana bo zdaje się że ma jkieś inne modele.

Proszę o komentarze , opinie i informacje czy warto słuchać , czy warto słuchać sprzedawców, no i w ogóle jak się mam do tego zabrac.
Jestem laikiem w tym temacie, nie słuchałem wcześnie muzyki nawet na tej klasy sprzęcie wieć też nie do końca wiem na co powinienem zwrócić uwagę podczas odsłuchu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zmień sprzedawcę;) Jak słucham czegoś takiego to dosłownie majtki opadają. Co to znaczy że Yamaha, Onkyo i Pioneer to masówka a HK, Denon to klasa wyżej, już nie mówiąc o HI-END zwany Sherwood? Każdy producent ma w ofercie podstawowe modele i wyższe, więc nie rozumiem takiego porównywania. To tak jakby ktoś napisał że spodnie Lee to super spodnie a Wrangler to już klasa niżej. Zupełnie bez sensu. Powiedzmy że są sprzęty np. NAD, CA czy Arcam które są dość drogie i mają ciut lepszą jakość w stereo od tych popularnych amplitunerów, ale to też nie można rozpatrywać w takich kategoriach. Sprzęty te służą do kina i tu je możemy porównywać, do stereo są wzmacniacze stereo. Ten gość to chyba sam "imituje" znajomośc tematu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To samo napisalem (wczoraj 23.35) co Krzychu, ale wypowiedz zostala usunieta (???)

"Sprzedawca tez czlowiek ;) zdarzaja pasjonaci z powolania, a trafiaja sie takie rodzynki jak ten Twoj, nie ma reguly. Sprawdz pozostale marki, co masz do stracenia, szczegolnie ze poswiecasz juz czas na odsluchy, za co nalezy sie szacunek, bo to jedyna sluszna droga przy wyborze sprzetu. Jak sam zauwazyles, kazdy sprzet gra inaczej i to Tobie ma sie podobac, nie nam, czy sprzedawcy.
Tez bym sprawdzil tego Denona."


Krzychu, widzisz moja wypowiedz przed Twoja? Blad na stronie, czy cenzura?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz racje Krzychu, koledze "mar19000" nalezy sie nagana za klony ;) a mi za brak spostrzegawczosci, ale co do sprzedawcy nic sie nie zmienia, jest tak jak napisalismy. Sprzedawce troche ponioslo :D
 

mar19000

New member
Proszę o wybaczenie jeżeli chodzi o zdublowanie tamatów.
Jak założyłem temat w Amplitunerach później zobaczyłem dział Kina domowego i stwierdziłem, że do końca nie wiem gdzie powinien być umieszczony ten temat.
Raz jeszcze wybaczcie za zamieszanie.
Co do sprzedawca to ja się nie mogę wypowiedzieć bo po prostu się nie znam i nie umię obiektywnie powiedzieć czy miał rację czy nie.
Drodzy koledzy rozwinął się torchę poboczny wątek w tej dyskusji a mi bardziej by zależało na wskazaniu odpowiedniego sprzętu. Ewentualnych wskazówek na co powinienem zwrócić uwagę.
Dzięki
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
A to żadna nowość, u nas zawsze pojawiają się "poboczne wątki" w tematach ;) :D

A w temacie - chwali się że masz gdzie odsłuchać i to robisz. Więc podpowiedź prosta - wybierz na ucho, to Twój najlepszy doradca teraz :) i nie zapomnij negocjować cen ;)
 

mar19000

New member
Chcę posłuchać jeszcze Denona i zobaczyć jak to gra. Porównać z Harmanem.

I tutaj pojawiają się moje trzy kolejne pytania:

1. Czy jest sens dopłacać do lepszego BD czy po prostu wziąć jakiś niemalże podstawowy który i tak spełni swoją funkcję? Czy różnica w cenie będzie proporcjonalna do poprawy jakości ?

2. Ilość kanałów 5, 7 , 9 ?? Kierować się tym. Warto mieć ten zapas ? w przypadku 7 ?

3. Czy przy tej klasie głośników ( gdyż jeden ze sprzedawców je mocno skrytykował) jest sens inwestowania w lepszy amlituner . Po prostu czy będzie to słyszalne.

No i trochę też liczy się funkcjonalność. Czyli takie proste triki jak przesyłanie obrazu dzwięku to na tv to na ampiltuner i takie tam, obsluga ipadem , smartfonem i w ogole cuda na kiju, pilot w guziku, w bucie ;)
 
Do góry