JBL Loft System 5.1 co do tego ?

mar19000

New member
Witam wszystkich.
Chciałbym prosić o pomoc w doborze sprzętu grającego.
Nabyłem zestaw JBL Loft System 5.1 i teraz mam problem jaki amplituner do tego dobrać.
Będę używać tego sprzętu do oglądania filmów jak i do słuchania muzyki.
Grać raczej nie będę.

Pomieszczenie mam 20m2 ale nie wiem czy to ma znaczenie gdyż jak już wspomniałem głośniki już mam.
Nie znam się na sprzęcie Audio chciałbym do tego podłączyć telewizor plazmowy, mam urządzenia przenośne (smartfon, tablet) mam również dwa laptopy i chciałbym móc korzystać z tych wszystkich urządzeń i przerzucać dźwięk na amplituner a obraz na tv najlepiej bezprzewodowo gdyż chciałbym uniknąć ogromnej ilości przewodów.
Poczytałem coś o DLNA, AIRPLAY czy coś jeszcze innego ale im więcej czytam tym mniej wiem.

Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy kilkoma sprzętami jakie wytypowałem:

Yamaha RX-V673
Yamaha BD-S473 lub BD-S673

Pioneer VSX 922 (chyba już niedostępny ) a więc VSX 923
Pioneer BDP 150 lub BDP 160

Onkyo TX-NR525
Onkyo BD-SP 309

Harman/Kardon AVR 170
Harman/Kardon BDT 30

Jest jeszcze Denon ale tu zupełnie nie wiem jaki w podobnych przedziałach cenowych.

Wiem, że najlepszym wyborem jest wybór pokierowany odsłuchaniem tychże sprzętów.
Postaram się to zrobić ale póki co chciałbym żebyście mi podpowiedzieli który najlepszy na co zwrócić uwagę.

Z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam
 

Szkaradnik

New member
W podobnym budżecie Denon X2000. Świeżutki ampli, wybierałbym między nim, Yamahą a Harmanem. Onkyo też w zasadzie może być. :f Jeżeli sprzęt ma stać w okolicach routera to każdy z tych ampli sobie poradzi, podłączysz przez wifi bądź kabel i w ten sposób oczywiście unikniesz kabli do laptopów, smartfonów i tabletów. Tu nie będzie między nimi zbytniej różnicy, aplikacje inaczej wyglądają. :p
Co do dźwięku to najlepiej posłuchać ze swoim zestawem ale pewnie nie ma takiej możliwości.
 

mar19000

New member
Dzisiaj poczyniłem kolejne kroki jeżeli chodzi o wybór sprzętu.
Byłem na odsłuchu w jednym sklepie i słuchałem:
1.Yamaha RX-V673
2. Onkyo TX-NR525
3. Harman/Kardon AVR 170

Słuchałem na JBL Loft System (oczywiście tylko fronty)

Na początek poszło Onkyo później była Yamaha. Muszę powiedzieć że na początku Yamaha wydała się dość ostra , bardziej wyrazista, jakby ukazująca więcej szczegółów. Dynamika też wydawał się większa i bass jakby bardziej odczuwalny.
Na drugi ogień poszło Onkyo i troszeczkę dzwięk był bardziej przytłumiony ale jakoś bardzo nieznacznie i nie zauważyłem wilkiej róźnicy.
Na koniec zrezygnowałem z Onkyo i podłoczony został Harman.
Po wsłuchaniu się muszę powiedzieć że słuchało się tego naprawdę przyjemnie. Przede wszystkim bardzo naturalnie, miło tak ciepło i bardzo przykjemnie. Słyszalne były i dlone partie jak i wysokie dzwięki, współgrało to wszystko ze sobą.
Później znowu Yamaha i na koniec znowu Harman.
To co na początku w Yamaha mi się podobało później wydało mi się przejaskrawione, ostre i chilami wręcz męczące. W Harmanie niczego takiego nie zuważyłem. Barwa i przede wszystkim naturalność muzyki była w Harmanie bardzo przyjemna.

Aha nie wspomniałęm słuchane było: ABBA , PINK FLOYD , VIVALDI

Później poszedłęm do drugiego sklepu ale już nie słychałem tylko porozmawiałęm z Panem na temat ww sprzętów.
Opinia sprzedawcy była taka że yamaha, Onkyo, Pioneer to najnizsza półka i masówka nie grająca tylko imitująca granie.
Półka wyżej to Denon i Harman.
No i wyżej to kolejno Sherwood i inne ( przyznaję że nie wszystkie pamiętam)

Jeśli będzie to możliwe to pojadę do niego na odsłuch Denona i Harmana bo zdaje się że ma jkieś inne modele.

Proszę o komentarze , opinie i informacje czy warto słuchać , czy warto słuchać sprzedawców, no i w ogóle jak się mam do tego zabrac.
Jestem laikiem w tym temacie, nie słuchałem wcześnie muzyki nawet na tej klasy sprzęcie wieć też nie do końca wiem na co powinienem zwrócić uwagę podczas odsłuchu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę o komentarze , opinie i informacje czy warto słuchać , czy warto słuchać sprzedawców, no i w ogóle jak się mam do tego zabrac.

Sprzedawca tez czlowiek ;) zdarzaja pasjonaci z powolania, a trafiaja sie takie rodzynki jak ten Twoj, nie ma reguly. Sprawdz pozostale marki, co masz do stracenia, szczegolnie ze poswiecasz juz czas na odsluchy, za co nalezy sie szacunek, bo to jedyna sluszna droga przy wyborze sprzetu. Jak sam zauwazyles, kazdy sprzet gra inaczej i to Tobie ma sie podobac, nie nam, czy sprzedawcy.
Tez bym sprawdzil tego Denona.
 
Do góry