JBL ES 80 czy Yamaha NS-555

fotoceremony

New member
mam dylemat które kolumny wybrać pokój około 16m2 w blokach
nie jestem audiofilem ,sprzęt na pewno do dalszej rozbudowy do kina 5.0
na razie będzie grał w stereo , głównie radio ,muzyka klubowa , troszkę techno
wychowałem się na altusach i dlatego chciałbym lekkiego basu ale na razie nie jestem przekonany do subwofera proszę was o poradę czy:
Yamaha RX-V475 i kolumny Yamaha NS-555

czy
Harman/Kardon AVR 151 i kolumny JBL ES 80
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Harman + JBL to dobre połączenie. Tylko jak masz możliwość to dołóż do mocniejszego amplitunera.
 

fotoceremony

New member
Mam możliwość dołożenia i też myślałem o modelu HK avr 161 , myslicie że taki zestaw nie przytłoczy tak małego pokoju ?
Czy ktoś może orientuje się gdzie w łodzi mógbym odsłuchać taki zestawik
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Połączenie fajne, ale jak w pokoju jest dodatkowo sporo mebli to może być mniej fajnie z akustyką ;)
Dobrze byłoby gdybyś miał możliwość sprawdzenia tego zestawu u siebie.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Do dalszej rozbudowy to może pomyśleć o nowych seriach które jeszcze na rynku będą przez kilka lat?
Ja bym też zaczął od podania budżetu na ampli i kino, może ktoś złoży coś innego.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam możliwość dołożenia i też myślałem o modelu HK avr 161 , myslicie że taki zestaw nie przytłoczy tak małego pokoju ?
Czy ktoś może orientuje się gdzie w łodzi mógbym odsłuchać taki zestawik

Przede wszystkim może być problem z odsłuchem ES80 bo są już mało dostępne. Teraz są nowe modele z serii Studio 2 (270/280/290) tylko już trochę droższe. ES80 jakiś czas temu stały w MM w Galerii, ale z drugiej strony w MM to żadem odsłuch. W Łodzi jest kilka miejsc do odsłuchu. Jak będziesz zainteresowany to wyśle Ci na priv, żeby tu nie robić reklamy.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na taki metraż (16m2) ja bym wstawiał 270. Dla fana potężnego basu mogłyby być 280, ale tu już trzeba uważać. Przy słabej akustyce może być problem z dudnieniem basu. Więc najbezpieczniejsze będą 270. 280-tki bym proponował do pomieszczeń 20-25m2
 
Ostatnia edycja:

fotoceremony

New member
a co myślicie o tym sprzęcie Yamahy ? kolumny są ogólnie dostępne myśle że
z odsłuchem też chyba nie będzie kłopotu,co do jbl 270 to trochę cena wysoka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
NS-555 mają dość przyjemny miękki basik, ale nie za szybki. Słabszym punktem są wysokie tony. Moim zdaniem mało wyraźne. Powiedziałbym, że grają gęsto i ciemno. Do tych kolumn polecałbym jaśniejszą elektronikę. Np. Yamahę 675, Onkyo 626.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
To najlepiej przesłuchać, bo to odmiennie grający sprzęt.
Yamahę na pewno łączyć z ostrzejszymi amplitunerami.
Ja osobiście lubię brzmienie Yamahy, ostre, nastawione na wysokie tony, z dość czystą średnicą, i punktowym basem.
JBL ma na pewno bardziej miękki bas, szerszą scenę, ale jest mniej melodyjny.
Ale tak jak mówię - bez odsłuchu się nie obejdzie, powinny się znaleźć.
Design jak dla mnie zdecydowanie JBL.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeśli mogę się wtrącić to widziałem, NS całe w HG, Studio błyszcząca tylko góra kolumny, reszta w okleinie.
 

fotoceremony

New member
Blackninja myślisz że avr 161 poradzi sobie z takimi kolumnami ,czy moc tego ampitunerka jest za mała ?, ewentualnie czy do takiego zestawu sub byłby potrzebny czy bas jest już akceptowalny ? (pok. 16 m2 bloki )
 
Do góry