JBl es 150 czy magnat monitor sub300A

zimowy-chlop

New member
Witam.W zwiazku z waszymi poradami zrezygnowalem z zakupu slabszego subwoofera firmy jamo ( 75w RMS) i sie rozgladam za czyms mocniejszym...zainteresowal mnie juz dawno jbl es150...ale chcialem go z czyms porownac....ostatnio sie natknalem na Magnat monitor sub300A....oba subwoofery z tego co zauwazylem maja po 100w RMS...

Wiadomo ze jesli chodzi o uzywane to magnat jest o polowe tanszy...
ktory lepiej gra? ktory ma lepszy miesity bass? ktory zejdzie nizej i ktory jest lepszym wyborem???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie bardziej soczysty bas ma JBL.
Napisz do Blackninja on Ci przygotuje dobrą ofertę.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Akurat "Kiki" dobrze doradza ,ten Model Magnata jest słaby ,nie chodzi mi tylko o moc, ale ogólnie dźwięk .Jeżeli chciałbyś Magnata to z serii Quantum - to zupełnie inne brzmienie i inna jakość ,więc akurat w tym zestawieniu kupno subwoofera JBL ma większy sens
 

zimowy-chlop

New member
dzieki za odpowiedzi...a jeszcze mi powiedzcie czym sie rozni JBL E 150 od JBL ES 150??
Wiem ze ES to nowsza seria ... ale czy jest mocniejszy ten ES??? jesli trafi sie uzywany E150 w niewygorowanej cenie to warto kupic czy lepiej dolozyc ze 2 stowki i kupic ES150?

p.s.dlaczego na forum nie ma dzialu "KUPIĘ"?? Mysle ze by sie przydal... jest tylko SPRZEDAM a mysle ze znalazlyby sie osoby ktore chcialby cos kupic i zalozyc takie tematy.

Chetnie kupie kolumny Jamo e680 lub e660. Ew. wiadomsoci w tej sprawie prosze pisac na priv

Nikt nie pomoze??? czym sie rozni JBL e 150 od JBL es 150?? es to nowsza seria ale w czym jest lepsza?? bo chyba moc maja taka sama po 100w RMS ciaglej??? jak sie trafi w dobrej cenie to kupowac E 150 czy dolozyc z 2 stowki i kupic ES 150?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
ES jest mocniejszy ma 300w a E150 ma 150w. Cenowo sa bardzo zblizone wiec lepiej ES ma wiecej zapasu mocy, choc E150 na 15-20m2 spokojnie da rade.
 

zimowy-chlop

New member
Z tym ze sam juz nie wiem ile JBL ES 150 ma mocy...w jednych miejscach podaja ze ma 100ciaglej a w innych ze ma 300ciaglej...
ktos moze wie ktora to jest prawdziwa moc??

I jeszcze jedno male pytanko...ktos wie ile mocy ciaglej RMS ma subwoofer Jamo sub 300??
 

zimowy-chlop

New member
Witam Ponownie. Kupilem jednak Jamo...starszy model ale 100wat rms i na 25centymetrowym glosniku...musze przyznac ze jak dla mnie to moc jest wystarczajaca.
Level mam ciut za polowa i basu dla mnie na tyle wystarczy

Mam pytanie do was...na ile ustawic faze i czestotliwosc?? bo kompletnie nie mam pojecia na ile to ustawic
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Faze ustawiasz pod swoje warunki. U jednych gra lepiej na 0 a u innych na 180. Zobacz w którym położeniu gra pelniej i głośniej. Jak masz KD, to filtr dla LFE ustawiasz na 80-120Hz. Niby powinno się ustawiać na 120Hz, bo wtedy nie ogranicza się tego co reżyser chciał nam przekazać, ale w moim starszym subie grało lepiej na 80Hz. Zależy jaki sub i jakie mamy warunki akustyczne. Oczywiście ustawienia Hz wprowadzasz w ampli, bo on wszystkim steruje. Na subie crossover dajesz na max. No i ponowna kalibracja się przyda.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zimowy-chlop

New member
Witam.Odswierze troche temat...Co sadzicie o subwooferze YAMAHA YST-SW030 ???
Czy ktos z was mial z nim doczynienia? Wiem ze nie jest mocny i ma tylko 20cm glosnik ale te 70wat RMS( jesli to jest faktyczna moc) to znowu do nieduzego pokoju powinno wystarczyc...

Jesli ktos mial z nim doczynienia lub wie co ten sprzet potrafi to prosze o opinie poniewaz mam okazje kupic go w dobrej cenie.

pzdr
 
Do góry