JBL E90 czy Dali Concept 8

adrianes

New member
Witam,
waham się pomiędzy JBL E90 i Dali Concept 8. Problem mam taki, że nie miałem okazji posłuchać ich w jednym miejscu. Będzie to zestaw do kina więc z JBL (E90, E30, EC35) a z Dali (C8+C2+C Center).
Słuchałem JBL ES i grała strasznie ale po przepięciu na E wszystko zagrało dużo lepiej i chyba będzie OK ale.... - już sam nie wiem. Dali bardzo mi się podoba ale warunki odsłuchu były radykalnie inne od JBL.
Na razie mam ampli Yamaha ale będzie HK.
Lubię głeboki, miękki bas i szczegóły na górze.

Co wybrać ??
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jak dla mnie mocny ale bardzo płytki (słabiutkie zejście) i twardy mają JBL, Concepty chyba też nie są zbyt basowe chociaż to bas lepszej jakości niż w tych pierwszych.... z tym że to opinia na podstawie Concept 6 (8 mogą mieć więcej basu)
ale przecież sam już słuchałeś...
sprawa wygląda tak że rewelacyjnego basu nie będziesz miał z żadnych podłogowych kolumn po podpięciu do Yamahy, z HK może być troche lepiej

z kolumn spróbuj przesłuchać jeszcze Yamahy NS 777 albo NS 555, te modele mają basik 1 klasa, z tym że góra jest dosyć łagodna (grają "miękko" i przyjemnie) ale i tak warto na nie zwrócić uwagę w porównaniu do tych wyżej kolumn
w podobnej cenie warte uwagi są jeszcze Mission m35i, Celestion F38...
 

mundi21

New member
Jeśli interesuje cię przede wszystkim kino to moim zdaniem pozostaje Ci HK + JBL . Na wszystkim posłuchasz ścieżki filmowej, jedna do kina duet HK i JBL jest stworzony i w porównaniu do yamahy można usłyszeć więcej detali. Muzyki też słucha się na tym, ja nie narzekam. W dobrze nagranych dvd mch jest okazja poczuć atmosferę koncertu. Sub E250 załatwi efekty kinowe w sposób o którym mówisz.
 

adrianes

New member
Słuchałem dzisiaj Yamahy NS 555 jak sugerował Don111, Wharfedale Diamond 9.5, Klipsch F2, JBL 80 i sporo innego sprzętu.
Yamahy fajnie zagrały z ampli Marantz, po przełączeniu na HK i bezpośrednim porównaniu z E80 i Diamond 9,5 całkowicie poległy. E 80 zdeklasowały Yamahy 555 i Diamondy 9,5. Klipsch F2 słuchałem w innym sklepie z Onkyo i nie mogłem z niczym porównać. Zagrały bardzo głęboko z bardzo duzym basem i ostrą górą i niby tego szukałem ale nie wiem czy w kinie taki dzwięk jest pożądany, ponieważ prawie wcale nie było średnicy. Jedno pytanie tylko mi się nasuwa - dlaczego JBL tak pokpiło sprawę z serią ES. Porównywałem dzisiaj jeszcze raz ES 80 z E80 i różnica jest ogromna.
Jutro poszukam sklepu który będzie miał i JBL i Dali.
 

don111

Banned
no te Yamaszki do HK nie bardzo, potrzebują czegoś z "jasnym" brzmieniem
JBL + HK najlepsze w kinie, żarty na bok ;)

spróbuj posłuchać Focal 716V i Paradigm 9v5 (wyglądają drogo ale może u Blackninja będzie taniej, te drugie 2,6k, na Focale też może by miał dużą zniżkę), o klase lepsze od JBL E i podobny styl grania (troche bardziej dynamiczne, "duży" dźwiek) ale nie wiem czy one z jakimś amplitunerem kinowym w ogóle zagrają (ja do moich Paradigmów odpowiedniego wzmacniacza stereo nie mogłem dobrać ;))
 

mlapaj

New member
Yamaha & Dali

Ja z autopsji.
Dali (w moim wypadku Ikony 6) są świetne w stereo. Są świetne z Yamahą, nie są świetne z Denonem. Dali jest szczegółowe i przestrzenne. Z analitycznym Denonem to już trochę za dużo chirurgii. Bas nie płytki, ale z pewnością nie można gonazwać głebokim. Taki niedorysowany... Ale Dali potrzebuje ampli, który rozbuja ich membrany. Tu nie ma kevlaru z B&W, który zrywa skalp. Jeżeli kino - JBL. Co do HK to chyba będzie grało porządnie.
A monitorki Yamahy NS100 też fajne. Membrany PP ładnie pompują. Ale znowu z ampli Yamaha.
Czyli HK+JBL OK!
 

Hartson

New member
Bez reklam
Mlapaj ja mam Dali Ikon 6 i ampa Denona 3806, dvd Denona 2910, i jak dla mnie gra to wszystko O.K, zarówno w kinie jak i w stereo, ale to moja subiektywna opinia. Liczy się też kto jakiej muzy słucha.
 

mlapaj

New member
Hartson. Próbowałeś z innym ampli? Naprawdę róznica jest, jak mówi Kaczor, porażająca. Nawet frontowy Bass Extension z Yamahy jest wyłączony, bo dźwięk staje się nienaturalnie głęboki. To jakiś oksymoron - Dali Ikon ze zbyt głębokim basem:)
Z obserwacji - różnica w jakości dźwięku pomiędzy TOSLINKiem i SPDIFem OGROMNA.
 

Ferrari95

New member
mlapaj napisał:
Z obserwacji - różnica w jakości dźwięku pomiędzy TOSLINKiem i SPDIFem OGROMNA.

Na korzyść którego połączenia? Oba są przecież cyfrowe więc nawet jeśli takowa istnieje to nie powinna być na tyle duża żeby ucho ludzkie mogło ją wychwycić?
 

adrianes

New member
jeddnak JBL

Zdecydowałem się na zestaw JBL E90+E30+EC35, i wiecie co .... nie można ich nigdzie już kupić :eek:. Są E60,E80 i E100 ale E 90 nie ma nigdzie. Jest w jednym sklepie zestaw E100+E30+EC35+SUB250 w rewelacyjnej cenie (4500 pln) ale E 100 ??? to chyba już przesada.
Wybrałem sobie sprzęcik ale kupić go nie można - o zgrozo.
 

adrianes

New member
mundi21 napisał:
Postawiłbym na E80- mają najbardziej wyrównane pasma z serii E,a na pewno lepszy od E90 środek
Byłem bliski tego wyboru ale obecnie mam pokój 36 m2 a będę miał 50m2 więc E80 za słabe, a poza tym niskotonowe 200 mm to jest to :). Teraz mam Kody z 160 mm i chcę czegoś więcej.:mrgreen:
 

Hartson

New member
Bez reklam
Próbowałem jeszcze zestawu Denona z kolumnami Acoustic Energy Evolution oraz Marantza z kolumnami B&W 603. Jednak układ Dali Ikon 6 z Denonem bardziej mi przypadł do gustu. Przed zakupem myślałem jeszcze jak tu posłuchać Dali ikon 6 z Marantzem ale w związku z tym, że mieszkam w Warszawie a tu jest tak, że Marantze z tzw. górnej półki można w sumie przesłuchać tylko w sklepach Top HiFi ( Audio Klan - który nie ma w swojej ofercie Dali ) to nie wypaliło. Układu Dali ikon 6 i Denona słuchałem kilka razy w kilku sklepach na swoich płytkach i naprawdę byłem zadowolony ( Horn dostarczając oferowane przez siebie marki do różnych sklepów jest tutaj bardziej elastyczny od Audio Klanu ).
 
Do góry