JBL e80 -----> jaki ampli do 1300zł, HARMAN KARDON vs YAMAHA

h17

New member
witam
mam już zakupione kolumny JBL e80 (sztuk dwie) bez suba. (po odsłuchu kolumn yamahy 50, JBL i QQ6000 wybór padł właśnie na te).
poszukuję do tego amplitunera.
mam dwa upatrzone i własnie z pośród nich chcę coś wybrać.
najpierw miał być yamaha rx 371 jednak szybko zmieniłem zdanie i zmieniłem wybór na:


YAMAHA RX-V471

oraz na:

HARMAN KARDON AVR 158


dwaj znajomi chwalą harmana gdyż są one podobno stworzone do kolumn JBL
jeden znajomy uważa że to i to zagra identycznie.
HK ma moc 5x70 zaś Y 5x105. Podobno dla kolumn 100W (takie jak mam) lepszy będzie wzmacniacz o nieco mniejszej mocy.
sprzętu będę używał 30% xbox360, 30% filmy, 40% muzyka.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Yamaha bedzie bardziej niezawodna, lepiej wyposażona i prostsza w obsłudze. Do tego 3 lata gwarancji. Tyle żw w tym budżecie zdecydowanie poszukałbym RX-V 667 !!
 

h17

New member
czemu akurat polecasz ten model? cena 200zł więcej i w czym będzie widać różnice?
Y jest lepiej wyposażona. możesz mi wytłumaczyć jak? to że ma większą moc? HK nie podoba mi się bo sygnał hdmi nie idzie przez wyłączone użądzenie. Y ma opcje żeby ciągle sygnał szedł. to jest duży +.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rafix01

Member
Bez reklam
witam
Podobno dla kolumn 100W (takie jak mam) lepszy będzie wzmacniacz o nieco mniejszej mocy.
Kto Ci takich bzdur naopowiadał !!!

Właśnie jak wzmak jest za słaby do głośnika to głośnik łatwiej uszkodzić, bo robisz głośniej i w pewnym momencie idą przestery i głośnik zaczyna pierdzieć a to pierwszy krok do uszkodzenia.

Bierz Yamahe serii 6XX, to jest pierwszy model, który jakoś sensownie jest wyposażony i już w miarę gra. Serie 5, 4, 3 to są ampli dla ludzi, którzy chcą mieć yamahe i nic więcej ;) (bez urazy :) )
 
Do góry