JBL E 80 vs KEF C7

Luki27

New member
Witam
Byłem na odsłuchu kolumn jak w temacie - muszą mieć BR z przodu i mało jest spełniających to kryterium - docelowo będzie z tego także kino ale zależy mi głównie na przyzwoitym stereo (80-90%) - u mnie będzie to chodziło na Ampli Yamahy HTR 6040.

Słuchałem na jakimś drogim (niestety lampowym) wzmaku za bodajże 5 tys. + przewody przewyższające cenę kolumn... cóż taki miałem zestaw.

Ponieważ KEF-y bardziej odpowiadają mi wyglądem/rozmiarem i powinny grać lepiej myślałem, że je wezmę ale się wstrzymałem.
KEF-y grały może i neutralnie ale niestety miałem niedosyt basu i wrażenie, że jest go prostu za mało. Na C7-kach jednak słyszałem dużo więcej szczegółów a jak słuchałem symfonicznej wersji Battery miałęm wrażenie, że nie gra w ogóle basowy, za to miałem wrażnie, że jestem na koncercie (czy to jest ta scena ?? opisywana przez audiofilów ?)

JBL E80 wyraźnie mają wycofane średnie ale różnica w porównaniu z KEF-ami ogromna na Battery wyraźnie słyszalny bas ale już dużo chaosu i "efekt koncertowy" zauważalnie gorszy.

Teraz mam pytanie czy JBL E80 mają aż tak bardzo podkręcone wysokie i przede wszystkim niskie ? - tak jakbym na ampli dał +4 db na niskich i wysokich czy z kolei KEF C7-kom brakuje basu ?

Najbardziej pasowało by mi coś pośredniego.

Wg specyfikacji (którą wiem, że każdy producent podaje jak chce) E80 jedzie od 38 Hz a C7 od 36 Hz dlatego się zastanawaim czy C7 nie są jednak neutralne, ale mają możliwość zjeścia nisko i jak dołożę basu w ampli na kawałakach które wg mnie tego wymagają to będę miał dobrze grające kolumny, które zagrają ładny bas.

Czy nastawiać się na KEF czy jendak szukać zupełnie innych kolumny (z BR z porzodu to jednak wybór jest mały a do odsłuchu u mnie znalazłem tylko te dwie skrajne kolumny).

Przy odrobinie szczęscia może uda mi się je zabrać do domu i potestować ale na razie na to nie liczę - jeśli nawet to tylko jedne więc i tak nie będę miał dobrego porónania

Nie wiem na co się zdecydować jeśli miał bym wybrać inne kolumny to niestety bez odsłuchu musiał bym brać w ciemno.

Czy KEF-y C7 nadają się do muzyki rockowej,grunge czasem będzie też leciał jakiś POP ?
 

Luki27

New member
Chętnie bym posłuchał Monitor Audio, ale niestety nie mam gdzie. Właśnie w tym sklepie gdzie słuchałem zaproponowano mi MA chyba mówili coś o BR5 lub BR6, ale niestety musiałbym brać w ciemno.

Monitor Audio będę lepsze od KEF-ów ?

Z tego co szukałem opinii na temat KEF C-7 jest bardzo mało, żeby nie powiedzieć wcale, większość mówi, że są dobre (w stosunku do ceny). Prawdopodobnie uda mi się je zabrać na weekend do domu to sprawdzę, ale po prostu nie mam porównania z innymi i jeśli tylko będą mi pasowały z moim ampli Yamahy 6040 to z braku możliwości porównań daruję sobie kupowanie w ciemno i pewnie zostanę przy KEF-ach

A może jakaś KODA zagra lepiej niż KEF C7 ??
 

Ferrari95

New member
fio napisał:
A czy MonitorAudio serii Bronze nie mają BR również z tyłu?

Jesłi pytasz o BR5 lub BR6 to mają one po dwa BR, jeden z przodu obsługujący głośniki niskotonowe (1 w BR5 i 2 w BR6) oraz jeden z tyłu (obsługujący głośnik średnio-niskotonowy zarówno w BR5 jak i BR6).
 

crx2000

New member
Wątek co prawda stary, ale dołączam się do kolegi Luki27, co lepsze: zestaw 5.1 składający się z frontów KEF C7 czy też zestaw również 5.1 na frontach JBL E80?

Pozdr.
 

arniparus

New member
Luki malo kto proponuje ta firme ale swietne sa glosniki Acoustic Energy Aelite 2 . Mialem przyjemnosc posluchac tych wiekszych podstawkowcow i zjadly na sniadanie MA z serii BR i KEFy z serii IQ. W cenach za jaka mozna dopasc nowe takie kolumny na aukcjach to nie ma lepszego zakupu. Jak masz mozliwosc posluchaj bo na prawde warto.
 
Do góry