JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

5.1 surround jest jak 3.1 w starszej wersji tylko z dwoma dodatkowymi głośnikami w trybie surround (?). Do 5.1 starszej wersji jest porównywany nadchodzący 9.1. Bierz 5.1 z odłączanymi głośnikami
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam Serdecznie, mam pytanie i proszę o szczerą odpowiedź ludzi co mieli styczność z tymi soundbarami. Moje wielkie poszukiwania ograniczyły się do jbl bar 5.1 i jbl 5.1 surround. Który Panowie wybrać? Surround jest nowszy a bar ma odłączane satelity i to mnie nurtuje najbardziej.. Czy brak odłączanych satelit w wersji surround go dyskwalifikuje w tle swojego starszego brata? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź.
Duże pomieszczenie?
 

metiu31

New member
Witam, salon w mieszkaniu 63m2 to będzie jakoś +- 25m2. Teraz mam głośniki 3.1 gdzie każdy z głośników ma 50w a subwoofer 100w i jest okej ale chciałbym coś bez kabli i tym bardziej opcje z satelitami z tyłu mi się podoba. Po przeczytaniu wielu stron tego tematu, obawiam się problemów jakie miały osoby które kupiły tego jbla 5.1 jak i posty że to przestarzały już sprzęt. Dziękuję za odpowiedzi!
 

krzysiub87

New member
Witajcie, chciałem zapytać - do codziennego użytku TV, film na Netflixie, HBO GO, radio, muzyka czy lepiej zainwestować w takiego jbl 5.1 czy może kino domowe np. na oku mam Yamahe 485 z kolumnami Taga 606 i w przyszłości subwoofer?
 

Darekpop

New member
Witam, salon w mieszkaniu 63m2 to będzie jakoś +- 25m2. Teraz mam głośniki 3.1 gdzie każdy z głośników ma 50w a subwoofer 100w i jest okej ale chciałbym coś bez kabli i tym bardziej opcje z satelitami z tyłu mi się podoba. Po przeczytaniu wielu stron tego tematu, obawiam się problemów jakie miały osoby które kupiły tego jbla 5.1 jak i posty że to przestarzały już sprzęt. Dziękuję za odpowiedzi!


U mnie JBL 5.1 też gra na 25m2 i znakomicie daje radę. Mam model z odpinanymi satelitami i nie zamieniłbym na sztuczny surround. W sypialni mam Samsunga N650, czyli z tym sztucznym surround-em i to nie to samo co fizyczne tyły. Ja nie potrzebuję w soundbarze nowinek, wi-fi i atmosa, to co ma w wyposażeniu w zupełności wystarcza. Co do problemów, ciche pykanie suba, np. przy przewijaniu listy na youtube, mi nie przeszkadza, co do samoczynnego włączania, temat też do ogarnięcia w ustawieniach TV. Innych problemów nie widzę, jeśli to można nazwać problemami. Do oglądania filmów super do słuchania muzyki ;-) jako tako się nada. Chcesz coś z nowinkami to Samsung Q90 z tylnymi głośnikami a może JBL 9.1 przypadnie ci do gustu. Wszystko zależy od finansów.
 

Darekpop

New member
Ale wątpię żeby gorzej grał ten n650 z swa 8500 a będzie taniej .
Nie słuchałem z SWA 8500 ale możesz mieć rację. Sam mam chrapkę na nie. Chociaż ktoś w innym wątku pisał o problemach z SWA. Sama belka gra bardzo fajnie, oczywiście nie ma tyle basu co JBL ale daje radę. JBL brzmi bardziej "kinowo".
 

dawidddbz

New member
Witam, przeglądałem fora nie tylko to i nie mogę znaleźć rozwiązania tego konkretnego problemu.
Mam problem ze sparowaniem listwy z subwooferem Jbl Bar 3.1. Problem wyglada tak że pomimo stosowania się do zaleceń "Dioda musi migać na biało na subwooferze, następnie trzymam przycisk Dim Display na pilocie przez 5s i naciskam Bass + i Bass-" nie działa to prawidłowo. Urzadzenia łączą się że sobą ponieważ pokazuje się napis connected na listwie i na subwooferze zapala się biała dioda, po czym ona gaśnie i znów zaczyna migać na pomarańczowo.

Macie jakieś propozycje jak to rozwiązać? bo już mi ręce opadają..
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam, przeglądałem fora nie tylko to i nie mogę znaleźć rozwiązania tego konkretnego problemu.
Mam problem ze sparowaniem listwy z subwooferem Jbl Bar 3.1. Problem wyglada tak że pomimo stosowania się do zaleceń "Dioda musi migać na biało na subwooferze, następnie trzymam przycisk Dim Display na pilocie przez 5s i naciskam Bass + i Bass-" nie działa to prawidłowo. Urzadzenia łączą się że sobą ponieważ pokazuje się napis connected na listwie i na subwooferze zapala się biała dioda, po czym ona gaśnie i znów zaczyna migać na pomarańczowo.
Macie jakieś propozycje jak to rozwiązać? bo już mi ręce opadają..
Skontaktuj się z serwisem.
 

Kapsello

New member
Witam wszystkich.

Jestem szczęśliwym posiadaczem JBL Bar 5.1. Mam małe pytanko dotyczące połączenia sprzętu. Wcześniej miałem podłączony soundbar z TV za pomocą HDMI ARC, a dekoder bezpośrednio do TV za pomocą HDMI. Dziś postanowiłem podłączyć dekoder do soundbara za pomocą HDMI do wejścia HDMI 1. I tu nasuwa się moje pytanie. Czy za każdym razem, kiedy włączam dekoder, muszę sam zmieniać na soundbarze źródło sygnału na HDMI 1, czy soundbar sam powinien przerzucić się z HDMI ARC na HDMI 1?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 
Do góry